در راستای هماهنگی و حضور بدون دغدغه کاروان اعزامی به هانگژو؛

دیدار رایزن سفارت چین در تهران با دبیر کل کمیته المپیک

در راستای حضور بدون دغدغه کاروان اعزامی به بازیهای آسیایی هانگژو، هماهنگی و همکاری های لازم بین کمیته ملی المپیک ایران و مسئولان برگزاری بازیهای آسیایی 2022 و همچنین سفارت دو کشور آقای "جوزی های" رایزن فرهنگی کشور چین در محل کمیته با دکتر سعیدی دبیر کل و مسئولان کمیته ملی المپیک ایران دیدار و گفتگو کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در این نشست دکتر کیکاوس سعیدی ضمن خیر مقدم به رایزن فرهنگی کشور چین توضیحی از برنامه ریزی و  اهداف کاروان اعزامی کشورمان به بازیهای آسیایی هانگژو در سال آینده ارائه داد و عنوان داشت با همکاری سفارت چین در تهران و مسئولان برگزاری بازیها با سفارت کشورمان و کمیته ملی المپیک کاروانی بدون دغدغه راهی این بازیها کنیم.

دبیر کل کمیته ملی المپیک تصوریح کرد: در طی تاریخ بین دو کشور ایران و چین ارتباط تنگاتنگ  فرهنگی وجود داشته و  همواره این دو کشور در سخت ترین لحظات یاریگر هم بوده اند که این نشان از سبقه تاریخی ، فرهنگ بزرگ و قدیمی دو کشور دارد.

همچنین پیمان فخری سرپرست کاروان اعزامی و رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی  توضیحاتی از برنامه ها و اهداف ورزش ایران در این بازیها ارائه کرد و عنوان داشت: با توجه به شرایط خاصی که وجود دارد امیدواریم مسئولان سفارت چین در تهران همکاری خوبی در این زمینه با کمیته ملی المپیک داشته باشند.

در ادامه  جوزی های رایزن  فرهنگی  سفارت چین در ایران ابراز داشت:روابط دو کشور ایران و چین فراتر از یک روابط سیاسی و تجاری است بلکه ریشه در تاریخ، فرهنگ و تمدن بزرگ دو کشور از سالها قبل دارد.

وی تصریح کرد:خوشحالم که در جمع شما هستم و مطمئن باشید در این زمینه همکاری خوبی با کمیته ملی المپیک و سفارت ایران خواهیم  داشت و برگزاری چنین جلساتی از سوی شما بسیار هوشمندانه بود و باعث افزایش این تعامل و هماهنگی می شود .

رایزین فرهنگی سفارت چین در خاتمه ابراز داشت:ورزش ایران طی سالهای اخیر رشد خوبی داشته و در رشته هایی در المپیک توکیو مدال آوردید که قبلا نداشتید و امیدوارم با برنامه ریزی خوبی که دارید ضمن کسب نتایج مطلوب در این بازیها با خاطره ای خوش هانگژو را ترک کرده  و ما هم برای هر نوع همکاری آماده ایم.

در این نشست فرید فتاحیان مدیر امور بین الملل و حمید سلامی مدیر امور تشریفات حضور داشتند.

 

دیدگاه تان را بنویسید