گزارش جی پلاس

ساحلی بازان ایران به دنبال هت تریک ؛ گذر از تزارها برای تاریخ سازی در جام بین قاره ای

تیم ملی فوتبال ساحلی ایران در صورت شکست دادن روسیه، برای سومین بار متوالی قهرمان جام بین قاره ای می شود و در مجموع با چهار قهرمانی، به پرافتخارترین تیم این مسابقات تبدیل می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ فینال جام بین قاره ای فوتبال ساحلی جهان در سال 2021 امشب به میزبانی امارات برگزار می‌شود و تیم ملی ایران برای دفاع از عنوان قهرمانی دوره گذشته خود رو در روی روسیه قرار می‌گیرد. این دیدار ساعت 19:30 برگزار خواهد شد.

این دو تیم در حالی در فینال این مسابقات به مصاف هم می روند که در دور گروهی مقابل هم صف آرایی کردند که روسیه، قهرمان جهان با نتیجه خفیف 4 بر 3 شاگردان عباس هاشم‌پور را شکست داد.

صف‌آرایی دو تیم در فینال مسابقات در حالی است که در مرحله قبل روسیه با نتیجه سنگین هفت بر صفر تیم دوم گروه A را شکست داد. در این سمت هم ایران با نتیجه 7 بر 5 صدرنشین گروه مقابل و شگفتی‌ساز جام جهانی 2021 را با زدن کامبک غافلگیر کرد. در حالی که شاگردان هاشم‌پور 4 بر یک از رقیب خود عقب بودند، در نهایت با نتیجه 7 بر 5 این دیدار را به نفع خود تمام کردند و به فینال رسیدند.

*تلاش برای هت‌تریک قهرمانی و تاریخ‌سازی

ساحلی‌بازهای ایران امشب با انگیزه‌های زیادی پا به توپ خواهند شد. این تیم فاتح دو دوره گذشته مسابقات است و این فرصت را خواهد داشت تا برای نخستین بار از زمان آغاز این مسابقات، به تنها تیمی با سه قهرمانی متوالی تبدیل شود.

تیم ملی ایران در سال 2018 با هدایت میرشمسی و در سال 2019 با هدایت هاشم‌پور به قهرمانی دست یافتند اما مسابقات در سال 2020 به علت شیوع ویروس کرونا برگزار نشد ولی هنوز فرصت برای رکوردشکنی وجود دارد.

پیش به سوی قهرمانی چهارم؛ ساحلی بازان ایران فینالیست شدند+ ویدیوی گل ها

تا قبل از این روسیه و برزیل دو بار متوالی موفق به قهرمانی شدند و هر دو تیم هم با شکست مقابل ایران در فینال مسابقات از رسیدن به سومین قهرمانی متوالی خود بازمانده‌اند. (این اتفاق در حالی است که ایران در دوره نخست این رقابت‌ها غیبت داشته است).

روسیه و ایران آخرین بار در سال 2018 در فینال این بازی‌ها به میدان رفتند که تیم ملی ایران با وجود شکست در دور گروهی، در فینال روسیه را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد؛ اتفاقی که در این دوره هم در آستانه تکرار شدن است.

اما دیگر انگیزه مهم ایران، تبدیل شدن به پرافتخارترین تیم این مسابقات بین‌المللی است. تا قبل از این ایران، روسیه و برزیل با سه قهرمانی به طور مشترک برترین تیم تاریخ مسابقات بودند اما حالا در غیبت برزیل، دو تیم ایران و روسیه انگیزه‌های زیادی برای کسب چهارمین قهرمانی و تاریخ‌ سازی خواهند داشت.

*ایران به دنبال اعاده حیثیت

تمام تیم های حاضر در این مسابقات حدود دو ماه قبل در جام جهانی روسیه به میدان رفتند که در بازی پایانی روس‌ها با برتری 5 بر 4 ژاپن را شکست دادند و قهرمان شدند اما حضور ژاپن در فینال بازی‌ها به بهترین عملکرد یک تیم آسیایی بدل شد.

این اتفاق در حالی رخ داد که تیم ملی ایران با تصمیم  AFC از حضور در جام جهانی بازماند. در واقع به علت لغو مسابقات قهرمانی آسیا و برگزار نشدن مسابقات انتخابی، نمایندگان آسیا در جام جهانی براساس نتایج سه دوره گذشته قهرمانی آسیا انتخاب شد که تیم ملی ایران به علت نتایج ضعیف در سال 2019 و حذف در یک چهارم نهایی، در نهایت از حضور در جام جهانی بازماند.

با این اتفاقات، ایران از جام جهانی بازماند و بدون حتی یک بازی تدارکاتی و رسمی راهی مسابقات بین قاره ای شد و در این مسابقات ژاپن، نایب قهرمان جهان را با نتیجه 6 بر یک شکست داد و بازی با روسیه را هم با یک گل اختلاف شکست خورد.

شاگردان هاشم‌ پور در دیدار نهایی با قهرمانی می توانند به دنیا ثابت کنند که هنوز هم ساحلی بازان ایران جزو برترین تیم های جهان هستند و با این عملکرد در دوره آینده جام جهانی به سمت قهرمانی خیز بر دارند.

 

دیدگاه تان را بنویسید