کارشناسی داوری جدال فجرسپاسی و استقلال

حیدر سلیمانی معتقد است داور دیدار فجر سپاسی و استقلال یک اشتباه تاثیرگذار داشت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، حیدر سلیمانی، کارشناس داوری، در خصوص قضاوت مرتضی منصوریان در دیدار هفته چهارم فجر سپاسی و استقلال که با تساوی یک بر یک همراه شد، اظهار کرد: بازی در نیمه دوم بر خلاف نیمه نخست، پربرخورد بود و در چندین صحنه کار داور سخت بود که همین باعث شد تا یک اشتباه تاثیرگذار داشته باشد.

ایسنا نوشت: وی ادامه داد: در دقیقه ۵۸، داور پنالتی را به سود استقلال اعلام کرد که سختگیرانه بود زیرا که معمولا در چنین صحنه‌هایی که خطا توسط مهاجم و مدافع به صورت همزمان صورت می‌گیرد، توصیه می‌کنند خطای مهاجم به روی مدافع را بگیرند اما منصوریان در این صحنه، برعکس عمل کرد که البته ایرادی هم به او نمی‌توان گرفت. در دقیقه ۷۱ استقلال گلی را به ثمر رساند که پیش از آن داور آفساید مهاجم این تیم را پس از سانتر اولیه گرفته بود که با وجود نامناسب بودن تصاویر، فکر نمی‌کنم این تصمیم درست بوده باشد و آفسایدی وجود نداشت و گل استقلال سالم بود.

این کارشناس داوری اضافه کرد: در دقیقه ۱+۹۰، مهاجم سپاسی در محوطه جریمه تعادلش را از دست داد که کادر فنی و بازیکنان این تیم اعتقاد به پنالتی داشتند اما مدافع استقلال ابتدا توپ را زد و همین باعث شد تا برخوردی هم پیش بیاید که طبیعی است و کارت زردهایی که نیمکت تیم میزبان بابت اعتراض‌هایش دریافت کرد، درست و منطقی بود. در لحظات پایانی، گل تساوی فجر سپاسی درست بود زیرا مهاجم میزبان قبل از رسیدن توپ به حسینی، با سر به توپ ضربه زده بود و خطایی وجود نداشت. همچنین اخراج یکی از اعضای کادر فنی تیم شیرازی نیز به درستی صورت گرفت.

پنالتی استقلال مقابل فجرسپاسی صحیح بود؟

حسین عسگری درباره قضاوت مرتضی منصوریان در دیدار فجرسپاسی - استقلال اظهار داشت: در مجموع عملکرد داور خوب بود. هر داوری اگر تصمیمات اشتباهش باعث تغییر نتیجه و روند بازی نشود، می‌توان گفت عملکرد خوبی داشته است. بازی دو نیمه متفاوت داشت. در نیمه او بازی خیلی ساده و فاقد درگیری بود که پنج شش خطا هم بیشتر نداشت. در این شرایط کار قضاوت برای هر داوری آسان است. در نیمه دوم اما برخورد‌ها و اتفاقات داوری در بازی خیلی زیاد شد. داور در این نیمه اشتباهاتی داشت، ولی اشتباهاتش در روند بازی تأثیر نداشت.

تسنیم نوشت: وی درباره پنالتی که به سود استقلال گرفته شد، گفت: این پنالتی کاملاً درست بود. من توصیه‌ای به مربیان فوتبال دارم. آنها باید بیشتر به بازیکنان‌شان آموزش دهند که وقتی کرنر زده می‌شود، چگونه باید با حریف به چلنچ بروند. مدافع فجر دو دستی دانشگر را بغل کرده بود و داور هم خیلی خوب این صحنه را دید و اعلام پنالتی کرد.

این کارشناس داوری درباره صحنه دقایق پایانی بازی که فجری‌ها اعتقاد داشتند باید پک پنالتی هم به نفع آنها گرفته می‌شد، تصریح کرد: بازیکن فجر پشت سیاوش یزدانی بود و قبل از اینکه این بازیکن به مدافع استقلال برسد، یزدانی برای توپ تکل زده بود. این صحنه در بهترین حالت برای فجر می‌‌توانست ادامه بازی باشد که انجام شد، ولی داور حتی می‌توانست به دلیل شبیه‌سازی به مهاجم این تیم اخطار هم بدهد. یزدانی در این صحنه با بازیکن حریف برخوردی نداشت.

عسگری اشاره کرد: با وجود اینکه داور شتباه تأثیرگذاری در این بازی نداشت، او باید در زمین تحرکش را بیشتر کند و از دو‌های سرعتی استفاده کند. داور در چندین صحنه در پاس‌های بلند و ضدحملات عقب می‌ماند.

دیدگاه تان را بنویسید