جی پلاس

ورزشکاران مشهوری که با واکسن کرونا مخالف هستند!

برخی از ورزشکاران مشهور جهان با واکسن زدن مخالف هستند و اعتراض خود را به دولت هایی که این کار را اجباری کردند نشان دادند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، ویروس کرونا نزدیک به دو سال است زندگی تمام مردم جهان را تحت تاثیر قرار داده . تلاش برای مهار کووید ۱۹ تا ماه ها غیر ممکن بود و تنها با واکسینه کردن شرایط کمی بهتر شده است. درست است واکسن موجب پیشگیری کامل از ابتلا به این ویروس نمی شود اما میزان مرگ و میر و تعداد مبتلایان را کاهش داده است. با این حال بعضی از مردم مخالف واکسینه شدن هستند و معتقدند نباید دولت ها مردم را به مجبور به این کار کنند. در دنیای ورزش هم چنین تفکری وجود دارد. برخی از بزرگان رشته های مختلف به صورت علنی مخالفت خود را با واکسینه شدن اعلام کردند. 

نواک جوکوویچ، مرد شماره یک تنیس جهان یکی از آن هاست. تنیسور صربستانی از همان شروع همه گیری با رفتارهایش حواشی زیادی به وجود آورد. او در نخستین ماه های پاندمی اقدام به برگزاری یک تورنمت در کشورش کرد که موجب شد خود، مربی و چند تنیسور دیگر به کووید ۱۹ مبتلا شوند. در ادامه اعلام کرد اگر واکسن تولید شود واکسن نخواهد زد. نوله یک ماه پیش نسبت به قوانین دولت استرالیا و تنیس اپن استرالیا به شدت اعتراض کرد و گفت: "نمی خواهم اعلام کنم واکسن زده ام یا نه چون مساله شخصی است. نباید کسی را مجبور کنند تا بگوید این کار را انجام داده است یا نه‌." 

مرد شماره یک جهان برای شرکت در نخستین گرند اسلم سال ۲۰۲۲ باید واکسینه شده باشد یا حداقل دو هفته در قرنطینه بماند. در غیر این صورت از حضور در اپن استرالیا محروم خواهد شد. دنیل مدودف مرد شماره جهان به حمایت از جوکوویچ پرداخت و گفت: "با نوله موافق هستم. تنیس یک ورزش فردی است و من هرگز جزئیات پزشکی ام را فاش نمی کنم چون نمی خواهم حریفانم از ضعف های احتمالی ام با خبر شوند." تنیسور روس در پایان تنها اعلام کرد دوست دارد در اپن استرالیا رقابت کند. استفانوس سیتسیپاس نیز با اظهاراتش در اپن آمریکا همه را شگفت زده کرد. مرد پر حاشیه این روزهای تنیس جهان گفت: "کسی نمی تواند من را مجبور به واکسن زدن کند." با این حال تنیسور یونانی با گذشت زمان موضع خود را تغییر داد و اعلام کرد: "تا پیش از پایان سال واکسن می زنم، چاره دیگری ندارم." گفته می شود تاکنون ۵۰ درصد تنیسورها واکسینه شده اند. 

گواردیولا کلوپ

در فوتبال در حالی که پپ گواردیولا و یورگن کلوپ مدافع واکسن زدن هستند اما هنوز لیگ برتر مخالفان خاص خود را دارد. کالوم رابینسون، بازیکن وست برومویچ با وجود این که دو بار به کرونا مبتلا شده است اما نمی خواهد حرفی درباره واکسن بشنود. اظهارات اخیر جاشوا کیمیش نیز جنجال به وجود آورده است. هافبک بایرن مونیخ اعلام کرد که در حال حاضر نمی خواهد واکسن بزند چون ممکن است واکسن های موجود عوارض داشته باشند. او منتظر است تا واکسن بهتری تولید شود. این در حالی است که بازیکن آلمانی چند ماه پیش به همراه لئون گروتسکا ۵۰ هزار یورو برای خرید واکسن به یونیسف اهدا کردند. او پیش از این با هم تیمی اش موسسه ای را برای مبارزه با کرونا تاسیس کردند و تاکنون میلیون ها یورو به افرادی که بیشترین آسیب را از این ویروس دیده اند کمک شده است. 

جاشوا کیمیش

در آمریکا وضعیت کمی متفاوت است. قوانین ایالت های این کشور محدودیت هایی برای ورزشکاران به وجود آورده است. در NBA با وجود اینکه بیشتر بسکتبالیست ها هر دوز خود را زده اند اما مخالفانی هم وجود دارد. باشگاه بروکلین نتس ستاره خود ایروینگ را به خاطر واکسن نزدن کنار گذاشت. با این حال از بسکتبالیست آمریکایی حمایت های زیادی شد که از یکی از آن ها فلوید می‌ودر  بود. ستاره بوکس جهان گفت: "تنها می خواهی با عدالت با تو رفتار کنند. تو انسان و ورزشکار بزرگی هستی و باورهای خودت را داری. آمریکا سرزمین آزادی ها است: آزادی بیان، آزادی مذهب و حق انتخاب." از طرفی شرایط در NHL (لیگ هاکی روی یخ) کاملا متفاوت است. تقریبا ۱۰۰ درصد واکسینه شدند و از ۸۰۰ ورزشکار تنها چهار نفر نخواستند ایمن شوند. این لیگ می تواند الگو تمام رقابت های ورزشی در جهان باشد. 

cover_1440.jpg1

دیدگاه تان را بنویسید