درخواست ایران از AFC برای حضور 7 هزار تماشاگر مقابل کره‌جنوبی

فدراسیون فوتبال می‌گوید مکاتبات لازم را با کنفدرسیون فوتبال آسیا برای حضور هفت هزار تماشاگر در ورزشگاه مقابل کره جنوبی انجام داده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ حسین شریفی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره حضور تماشاگران در بازی ایران و کره جنوبی گفت: ما منتظر تاییده فیفا هستیم. 21 سپتامبر نخستین مکاتبه برای بازی با کره جنوبی انجام شد که اعلام شد می خواهیم از تماشاگران استفاده کنیم. با پیگیری های انجام شده و تاکید عزیزی خادم باعث شد تمام استاندارها را رعایت کنیم؛ استانداردهایی که وزارت بهداشت و فیفا تعیین کرده بودند. در مکاتبه دوم ما که 7 اکتبر بود به ای اف سی اعلام کردیم که شرایط حضور تماشاگران چگونه است و با دستگاه های داخلی هم هماهنگی شد. چهارشنبه وزاررت بعداشت اعلام کرد با شرایط خاص و با تعداد محدود حضور تماشاگران بلامانع است.

شریفی ادامه داد: با توجه به شرایط قرار بر این شد که 7 هزار تماشاگر حاضر باشند. ما منتظر هستیم کنفدراسیون فوتبال آسیا جواب بدهد و یک سری فرم ها ارسال شده است. برخلاف آن چه که در فضای مجازی که گفته می شود مکاتبه ای نبوده، ما همه کارهای لازم را انجام دادیم. بازی کره جنوبی و سوریه هم دقیقه 90 اعلام شد که بدون تماشاگر است.

او درباره استفاده از VAR در دیدار ایران و کره جنوبی گفت:  ما بارها این مسئله را گفتیم که VAR آن چیزی نیست که مردم می گویند چرا که پروتکل مشخص دارد و از هر شرکتی نمی توان تهیه کرد. باید از یکی از 15 شرکت که فیفا تعیین کرده خریداری شود. ما این الزام فیفا را وارد کردیم و همه چیز درست است اما ای اف سی هنوز داوری را برای این بخش معرفی نکرده است. شرکتی که با فیفا و ای اف سی قرارداد دارد از حضور در ایران امتناع کرد و ما از شرکت دیگری استفاده کردیم و به نظرم باید آفلاین استفاده کنیم.  تصمیم هایی که داور در حین بازی می گیرد ربطی به VAR ندارد.

دیدگاه تان را بنویسید