گزارش جی پلاس از نتایج کشتی فرنگی قهرمانی جهان

پیروزی شیرین گرایی در ثانیه های آخر ؛ دو نماینده ایران راهی فینال شدند+ ویدیو

میثم دلخانی، محمدرضا گرایی و رامین طاهری امروز در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان به مصاف حریفان خود رفتند که در نهایی دلخانی و گرایی فینالیست شدند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، سومین روز از مسابقات جهانی کشتی فرنگی امروز (شنبه) به میزبانی اسلو نروژ در حالی پیگیری می‌شود که میثم دلخانی در وزن 63 کیلوگرم، محمدرضا گرایی در وزن 67 کیلوگرم و رامین طاهری در وزن 87 کیلوگرم به عنوان نمایندگان ایران در سه وزن پایانی به مصاف حریفان خود رفتند. در پایان دلخانی و گرایی موفق به صعود به فینال شدند.

میثم دلخانی

کشتی گیر کشورمان در وزن 63 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست در دور دوم به مصاف دنیز منیکسه از آلمان رفت و این دیدار با نتیجه 9 بر 0 به سود دلخانی به پایان رسید. دلخانی در یک چهارم نهایی به مصاف تیمیروف از اوکراین رفت و این دیدار با نتیجه 3 بر 3 به برتری رسید و به نیمه نهایی صعود کرد. دلخانی در نیمه نهایی به مصاف ممدوف از آذربایجان رفت و این دیدار با نتیجه  9 بر 0 به برتری رسید و راهی فینال شد. آبولاتزه کشتی گیر گرجستانی حریف دلخانی در فینال شد.

محمدرضا گرایی

دارنده مدال طلای المپیک در وزن 67 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول در دور دوم با تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن کشتی گرفت و در دیداری نفس گیر حریف را ضربه فنی کرد و در حالی که 6 بر 5 عقب بود به برتری رسید. گرایی در یک چهارم نهایی به مصاف جفروف حریف آذربایجانی رفت و این دیدار در عملکردی دیدنی و درخشان با نتیجه 11 بر 0 زیر سه دقیقه به برتری رسید. گرایی در نیمه نهایی به مصاف حریف گرجستانی رفت و در ثانیه های آخر توانست با نتیجه 6 بر 6 به برتری برسد و راهی فینال شود.

ضربه فنی دیدنی گرایی مقابل حریف ژاپنی

کامبک تماشایی گرایی در نیمه نهایی

رامین طاهری

کشتی گیر کشورمان در وزن 87 کیلوگرم در دور اول با میهایل برادو از مولداوی به رقابت پرداخت و در این دیدار با نتیجه 3 بر 2 به برتری رسید. طاهری در دور دوم به مصاف تورپان بیسلطان اف از دانمارک رفت و این دیدار با نتیجه 3 بر 1 با شکست نماینده ایران به پایان رسید. باتوجه به عدم حضور حریف طاهری در فینال، ملی‌پوش کشورمان از دور رقابت‌ها کنار رفت.

 

امشب از ساعت 19:30 محمدهادی ساروی در 97 کیلوگرم و علی‌اکبر یوسفی در 130 کیلوگرم در فینال به رقابت می‌پردازند. 

 

دیدگاه تان را بنویسید