جی پلاس؛

نتایج کشتی فرنگی قهرمانی جهان| روز بد نمایندگان ایران؛ بدون فینالیست+ویدیو

در نخستین روز از رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان هیچ کدام از نمایندگان ایران در چهار وزن نخست به فینال نرسیدند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، نخستین روز از مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان امروز (پنج شنبه) با برگزاری مبارزه های چهار ایرانی و حریفانشان برگزار شد.

سجاد عباسپور در وزن ۵۵ کیلوگرم از دور رقابت ها کنار رفت. محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم از راهیابی به نیمه نهایی بازماند و محمدرضا مختاری در وزن۷۲ کیلوگرم و پژمان پشتام در وزن ۸۲ کیلوگرم راهی فینال شدند.

نتایج کامل فرنگی کاران ایران به شرح زیر است؛

محمدعلی گرایی 

فرنگی کار کشورمان در وزن 77 کیلوگرم در دور اول به رقابت با آیک مناتساکانیان، حریف بلغارستانی پرداخت و توانست با نتیجه 6 بر 1 به برتری رسید. گرایی در دور بعد به مصاف بولوکواده حریف گرجستانی رفت و این رقابت با نتیجه 6 بر 1 با برتری نماینده ایران به پایان رسید و گرایی در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف ولاسو حریف روسی دارنده طلای المپیک و جهان کشتی رفت و او با نتیجه 9 بر 1  شکست خورد و به نیمه نهایی نرسید. با صعود ولاسوف به فینال، محمدعلی گرایی به شانس مجدد رفت تا برای کسب مدال برنز تلاش کند.

محمدرضا مختاری  

فرنگی کار کشورمان در وزن  72 کیلوگرم در دور اول با برگر ، حریفی از اتریش به رقابت پرداخت و با نتیجه 9 بر 0 به پیروزی دست یافت و راهی دور بعد شد. مختاری در دور دوم به مصاف با جی لی از کره جنوبی رفت و این دیدار با نتیجه 12 بر 2 به نفع کشتی گیر ایرانی به پایان رسید و مختاری در یک چهارم نهایی به رقابت با نماینده آذربایجان پرداخت و با عملکردی فوق العاده در این دیدار با نتیجه 9 بر 0 به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. مختاری در نیمه نهایی به مصاف آمویان مالخاس، حریف ارمنستانی رفت و در این دیدار با نتیجه 10 بر6  شکست خورد و کشتی گیر کشورمان به فینال نرسید و راهی رده بندی شد.

پژمان پشتام

فرنگی کار کشورمان در وزن 82 کیلوگرم در دور اول به مصاف سینگ هارپریت حریفی از هند رفت و این دیدار با نتیجه 4 بر 3 با برتری نماینده ایران به پایان رسید. پشتام در دور بعد مقابل تارک محمد عبدالاسلام نماینده بلغارستان با نتیجه 7 بر 2 به سود نماینده کشورمان به پایان رسید و پشتام در یک چهارم نهایی به مصاف کولیو حریفی از بلاروس رفت و توانست با نتیجه 3 بر 1 به برتری دست یابد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. پشتام در نیمه نهایی به مصاف آکبوداک حریف ترکیه ای رفت و با نتیجه 5 بر 0 شکست خورد و از راهیابی به فینال بازماند و راهی رده بندی شد.

سجاد عباسپور

فرنگی کار کشورمان در وزن ۵۵ کیلوگرم در دور اول به رقابت با حریف آمریکایی پرداخت و در این دیدار با نتیجه 10 بر 1 شکست خورد. با عدم راهیابی کشتی‌گیر آمریکایی وزن ۵۵ کیلوگرم در رسیدن به فینال، عباسپور هم از مسابقات قهرمانی جهان حذف شد.

دیدگاه تان را بنویسید