صالحی امیری: اهدای جان و شهادت در دوران دفاع مقدس مفهوم تازه‌ای پیدا کرد

رییس کمیته ملی المپیک گفت: خلق انسجام و ایثار دستاورد مهم دفاع مقدس بود. پدیده همدردی و مشارکت جویی با اقشار مختلف مردم در این دوران شکل‌گرفت.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک در مراسم تجلیل از رزمندگان وزارت ورزش و جوانان با عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین اظهار داشت: آن چیزی که در دوره جهاد و دفاع مقدس اتفاق افتاد تغییر گفتمان بود. تغییر گفتمان پهلوی به گفتمان انقلاب اسلامی، تغییر پیدا کرد.


وی افزود: برای اینکه بتوانیم درکی از این دوران داشته باشیم باید گفتمان دوره پهلوی را بشناسیم. در این دوره سعی شد که به فرهنگ غربی نزدیک شویم و تلاش شد مقابل حکومت و تمدن دینی یک تمدن دروغین را به وجود آید.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: نقطه آغاز تغییر در کشور ایران سال ۵۹ بود. خلق ارزش های اخلاقی مقابل رذایل اخلاقی در این سال و با دوران دفاع مقدس شکل گرفت و فردگرایی افراطی پهلوی جای خود را به انسجام ملی داد.

رییس کمیته ملی المپیک افزود: خلق انسجام و ایثار دستاورد مهم دفاع مقدس بود. پدیده همدردی و مشارکت جویی با اقشار مختلف مردم در این دوران شکل‌گرفت. پدیده اهدای جان و شهادت در این دوران مفهوم تازه‌ای پیدا کرد.

وی در پایان افزود: گفتمان جهاد باعث انسجام ملی شد که این انسجام‌درونی و انقلابی بود. جهاد باعث خلق ارزش‌های اخلاق گرا شد و به ایران و ایرانی در همه دنیا منزلت داد.

 

دیدگاه تان را بنویسید