جی پلاس

کدام کشور بیشترین نماینده را در لیگ قهرمانان اروپا دارد؟

۹۱۷ بازیکن از ۷۳ کشور مختلف در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا بازی می کنند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا امشب (سه شنبه) آغاز می شود. ۳۲ تیم در مرحله گروهی رقابت می کنند. اسپانیا با پنج تیم بیشترین نماینده را دارد. علاوه بر چهار تیم نخست لالیگا، ویارئال هم به عنوان قهرمان لیگ اروپا در این بازی ها حضور دارد. سپس انگلیس، ایتالیا و آلمان با چهار نماینده، پرتغال با سه تیم، فرانسه و اوکراین با دو تیم و هلند، اتریش، بلژیک، سوئد، ترکیه، روسیه و سوییس با یک نماینده قرار دارند. 

با این حال اگر ملیت بازیکنان در نظر گرفته شود تعداد کشورها از عدد ۷۰ هم عبور می کند. ۹۱۷ فوتبالیست از ۷۳ کشور مختلف در لیگ قهرمانان حاضر هستند که باز هم اسپانیا بالاتر از همه قرار دارد. ۱۰۲ بازیکن از این کشور در تیم های مختلف بازی می کنند که بیشترین سهم را نماینده هایش دارند. ویارئال با ۱۲ بازیکن اسپانیایی بالاتر از همه است. سپس سویا و بارسلونا با ۱۰  و رئال مادرید با هفت بازیکن قرار دارند و اتلتیکو با پنج بازیکن کمترین بازیکن اسپانیایی را در اختیار دارد. 

پس از اسپانیا، آمریکای جنوبی بیشترین سهم را دارد. ۶۹ بازیکن برزیلی در لیگ قهرمانان حضور دارند که ستاره آن ها نیمار است و برای پاری‌سن ژرمن فرانسه بازی می کند. نکته قابل توجه حضور پررنگ اوکراینی ها است. این کشور که با پیروزی شاختار دونتسک مقابل موناکو توانست دو نماینده در لیگ قهرمانان داشته باشد با ۶۶ بازیکن در رتبه سوم جای گرفته است. فرانسه با دو بازیکن کمتر در جایگاه بعدی دیده می شود و پرتغال با ۶۱ بازیکن فهرست پنج ملیت با بیشترین نماینده را تکمیل می کند. 

نبود انگلیس، ایتالیا و آلمان در میان رتبه های بالایی با توجه به داشتن چهار تیم قابل توجه است. باشگاه های انگلیسی به نسبت دیگر تیم ها در این فصل لیگ قهرمانان شانس بیشتری برای فتح جام دارند اما بر اساس آمار ذکر شده تعداد بازیکنان انگلیسی کم است. این تیم ها با بهره گیری از بازیکنان با ملیت های مختلف خود را قدرتمند کرده اند و می خواهند دوباره در لیگ قهرمانان حکمرانی کنند.

دیدگاه تان را بنویسید