نتایج مهم ترین مسابقات فوتبال اروپا

پیروزی لیورپول با رکوردشکنی صلاح؛ بازگشت به برنابئو با درخشش بنزما

در ادامه رقابت های فوتبال اروپا بازی رئال مادرید-سلتاویگو به صورت زنده در جی پلاس پخش می شود.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، از هفته چهارم رقابت های لیگ برتر انگلیس، لیورپول در خانه لیدزیونایتد به مصاف هم رفتند و این دیدار در نهایت با نتیجه سه بر صفر به سود لیورپول به پایان رسید. گل اول را محمد صلاح ستاره مصری و مسلمان لیورپول در دقیقه 20 به ثمر رساند که صلاح با این گل، تعداد گل های خود را به عدد 100 رساند تا رکورد جدیدی را در لیگ برتر به نام خود ثبت کند. فابینیو دقیقه 50 و سادیو مانه دقیقه 90 برای لیورپول گلزنی کردند.در این بازی هاروی الیوت، بازیکن جوان لیورپول در نیمه دوم دچار آسیب دیدگی شد تا کام یورگن کلوپ و هواداران لیورپول تلخ شود.این بازیکن هنگام کورس با بازیکن لیدز و در میدان میدان زمین خورد و به نظر می رسد او دچار شکستگی ساق پا شده است.شاگردان کلوپ با این پیروزی 10 امتیازی شدند تا در کنار منچستر یونایتد و چلسی همگی در صدر قرار داشته باشند.لیدزیونایتد با 2 امتیاز در مکان هفدهم قرار دارد.

سومین برد متوالی میلان و پیروزی دراماتیک رم در هزارمین بازی آقای خاص

در ادامه بازی‌های شب دوم از هفته سوم سری A ایتالیا تیم فوتبال میلان در ورزشگاه سن‌سیرو میزبان لاتزیو بود و میهمانش را با نتیجه 2 بر صفر شکست داد تا سومین برد متوالی‌اش در فصل جاری را کسب کند. رافائل لیائو در دقیقه 45 گل نخست میلانی‌ها را زد و جانشین او زلاتان ابراهیموویچ که در دقیقه 60 به میدان رفت، اختلاف را برای روسونری به دو گل افزایش داد. این اولین گل ستاره 39 ساله سوئدی در اولین بازی‌اش در فصل جدید سری A برای میلان بود. همچنین فرانک کسیه در دقیقه ششم وقت‌های تلف شده نیمه اول این بازی یک پنالتی میلان را به هدر داد. میلان با این پیروزی 9 امتیازی شد و به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به ناپولی در صدر جدول رده‌بندی سری A قرار گرفت.

تیم‌های فوتبال رم و ساسولو شب گذشته (یکشنبه) از ساعت 23:15 به وقت تهران آخرین بازی شب دوم از هفته سوم سری A را در ورزشگاه المپیکوی شهر رم برگزار کردند که این مسابقه با پیروزی 2 بر یک رمی‌ها خاتمه یافت. برایان کریستانته در دقیقه 37 رمی‌ها را پیش انداخت، اما گل دقیقه 57 فیلیپ یوریچیچ برای ساسولو همه چیز را مساوی کرد تا شاگردان ژوزه مورینیو بعد از دو برد متوالی، برای اولین بار در فصل جدید در آستانه از دست دادن امتیاز قرار بگیرند. با این حال گلی که استفان الشعراوی در دقیقه نخست وقت‌های تلف شده نیمه دوم زد، اجازه نداد چنین اتفاقی رخ دهد. به این ترتیب سومین برد متوالی آقای خاص و تیمش در فصل جدید سری A هم رقم خورد تا این تیم با 9 امتیاز و به خاطر تفاضل گل بهتر نسبت به میلان به صدر جدول صعود کند. ساسولوی چهار امتیازی هم با این تساوی در رده نهم جدول باقی ماند.

افتتاحیه دوباره برنابئو با هت تریک بنزما

رئال مادرید پس از 560 روز بار دیگر در ورزشگاه برنابئو به میدان می رفت و میزبانی از سلتا را برعهده داشت. رئال از سه بازی اول خود 7 امتیاز اندوخته بود ولی سلتا با یک امتیاز در رده 18 قرار داشت. کهکشانی ها همان دقیقه 4 بازی غافلگیر شده و دروازه خود را باز شده دیدند. روی اشتباه میگل گوتیرز بود که سانتی مینا با یک بغل پای دقیق توپ را وارد دروازه رئال کرد تا سلتا 0-1 پیش بیفتد و 30 هزار هوادار رئال شوکه شوند.رئال پس از این گل حملات گسترده ای را تدارک دید و البته روی ضد حمله یکی دو بار دیگر  نزدیک بود دروازه اش باز شود. دقیقه 24 بازی کریم بنزما کار را مساوی کرد. روی پاس عرضی والورده بود که کریم بنزما با یک شوت دقیق و البته به کمک تیر افقی توانست گل تساوی را به ثمر برساند. این سومین گل فصل ستاره فرانسوی بود. رئال در ادامه یکی دو حمله خطرناک دیگر داشت ولی دقیقه 31 بار دیگر دروازه اش را باز شده دید. ناچو در میانه زمین تکل اشتباهی زد و هوگو مایو با توپربایی به درون محوطه جریمه رئال پیشروی کرد. پاس او به سِروی رسید؛ ابتدا توپ این بازیکن به تیر خورد و در ریباند خودش کار را تمام کرد. رئال کمی بعد توسط بنزما به گل تساوی رسید ولی با دخالت وی ای آر و به درستی مردود اعلام شد. کاسیمیرو در لحظه ارسال پاس در آفساید بود. نیمه اول با شکست رئال به اتمام رسید. دو دقیقه از شروع نیمه دوم گذشته بود که رئال بازهم توسط کریم بنزما به گل تساوی رسید. سانتر از چپ میگل را بنزما با ضربه سری تماشایی به تور چسباند تا کار 2-2  شود. رئال دقیقه 54 به گل سوم رسید و زننده گل وینیسیوس بود تا او هم مثل بنزما 4 گله شود. کریم بود که با یک پاس عمقی وینیسیوس را روانه دروازه کرد. ستاره برزیلی متحول شده در مصاف تک به تک و با خونسردی مثال زدنی بغل پای تمام کننده را زد و از خوشحالی روی سکوها رفت تا شادی اش را با هواداران تقسیم کند. داور هم به وینیسیوس کارت زرد نشان داد. رئال دقیقه 72 به گل چهارم رسید و زننده گل کسی نبود جز اردواردو کاماوینگا خرید تابستانی رئال. روی این گل لوکا مودریچ بود که همه کار را انجام داد. او با نفوذ به محوطه جریمه اقدام به شوتزنی کرد ولی توپ را گلر برگشت داد. کاماوینگا روی ریباند بود که توانست در اولین بازی خود برای رئال گلزنی کند تا شروعی توفانی داشته باشد. این پایان کار نبود و رئال دقیقه 88 به گل پنجم هم رسید. روی هنرنمایی وینیسیوس رئال به یک پنالتی دست یافت. کریم بنزما پشت توپ قرار گرفت و توانست گل پنجم تیمش و سوم خودش را به ثمر برساند. در نهایت رئال این بازی را برد و صدرنشین شد.

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید