اشک های تاریخی لیونل مسی بعد از شکستن رکورد پله و سوارس +عکس

کاپیتان تیم ملی آرژانتین با زدن هر سه گل تیمش برابر بولیوی رکوردی جدید را به ثبت رساند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، هت‌تریک لیونل مسی در پیروزی 3 بر صفر بامداد امروز (جمعه) تیم ملی آرژانتین برابر بولیوی در دور دهم بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی 2022 آمریکای جنوبی، او را به یک رکورد جدید رساند.

مسی با این سه گل علاوه بر به ارمغان آوردن سه امتیاز دیگر برای آلبی‌سلسته و تثبیت جایگاه این تیم در رده دوم جدول مرحله انتخابی جام جهانی 2022 منطقه آمریکای جنوبی، ‌رکوردهای دو ستاره فعلی و پیشین جهان را هم شکست.

گل اول مسی، او را به پله اسطوره فوتبال برزیل به‌عنوان رکورددار بیشترین گل زده برای یکی از تیم‌های ملی آمریکای جنوبی رساند. او با گل دومش رکورد پله را هم شکست و با هت‌تریکش در یکصدوپنجاه‌ونهمین بازی ملی خود شمار گل‌های ملی‌اش را به 79 مورد افزایش داد.

مسی پیش از این هم با پیراهن بارسلونا یکی دیگر از رکوردهای پله را شکسته بود. رکورد ثبت بیشترین گل با پیراهن یک تیم باشگاهی. در حالی که پله با پیراهن سانتوس برزیل 643 گل در بازی‌های رسمی به ثمر رسانده بود، مسی 34 ساله در دوران حضورش در بارسلونا 672 گل در 778 بازی به ثمر رساند.

اما علاوه بر این مسی با این هت‌تریک رکورد دوست صمیمی و هم‌تیمی اروگوئه‌ای سابقش لوئیس سوارس را هم به‌عنوان بهترین گلزن منطقه آمریکای جنوبی در بازی‌های انتخابی جام جهانی شکست. این بیست‌و‌ششمین گل مسی در بازی‌های انتخابی جام جهانی در آمریکای جنوبی بود که حالا یکی بیشتر از سوارس است.

بامداد امروز اما از یک جهت دیگر هم برای لیونل مسی خاطره‌انگیز شد. او پس از بازی در ورزشگاه مانومنتال شهر بوئنوس آیرس در حضور 17 هزار تماشاگر حاضر در استادیوم جام قهرمانی رقابت‌های کوپا آمه‌ریکا که تابستان امسال در برزیل بالای سر برد، به نمایش گذاشت و هنگام انجام این کار احساساتی شد و اشک ریخت. مسی با کسب اولین افتخارش با تیم ملی آرژانتین، از زیر فشار روانی سنگینی که به خاطر ناکامی در رده ملی تحمل می‌کرد، خلاص شد.

مسی که در پایان این بازی هم با جام قهرمانی کوپا آمه‌ریکای سال 2021 - جامی که ماه گذشته در خاک برزیل کسب کرد - جشن گرفت، به خبرنگاران گفت: از اینکه می‌توانیم از این لحظات لذت ببریم هم کلی استرس داریم و هم کلی اشتیاق. واقعیت این است که من مدت زیادی برای رسیدن به چنین لحظه‌ای صبر کردم. ما مسابقه‌ای را که برای‌مان بسیار مهم بود، بردیم و حالا می‌خواهیم از این پیروزی لذت ببریم.

مسی افزود: من از مدت‌ها قبل رؤیای چنین شبی را داشتم و خدا را شکر می‌کنم که این فرصت را به من داد. الان برای من به خاطر این پیروزی و جایی که در آن رقم خورده، لحظه‌ای بی‌نظیر است، چون من خیلی منتظر روزی بودم که بتوانم در کنار هواداران، در کنار مادرم و برادرانم که روی سکوها هستند، جشن بگیرم و از این بابت بسیار خوشحالم.

14000619103644158235620710

دیدگاه تان را بنویسید