پارالمپیک 2020| دلیل عدم موفقیت روح الله رستمی در رکوردشکنی از زبان خودش

روح الله رستمی که در شکست رکورد این دسته در پارالمپیک ناموفق بود در این زمینه گفت: فاصله بین حرکت آخر و رکوردم کم بود و نفس‌گیری به‌درستی انجام نشد. یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت در ثبت رکورد آسیب‌دیدگی کتفم بود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، روح‌الله رستمی بعد از کسب مدال وزنه‌برداری دسته منهای 81 کیلوگرم  پارالمپیک توکیو اظهار داشت: خوشحالم از اینکه نخستین مدال طلا کاروان ایران به نام من ضرب شد. برای کسب این مدال در چند سال گذشته زحمات زیادی کشیدم و حتی در شرایط سخت کرونایی تمرینات را رها نکردم. بالاخره جواب این زحمات را گرفتم. بابت این اتفاق خدا را شاکر هستم.

وی با بیان اینکه کمیته ملی پارالمپیک و کارشناسان برای من شانس مدال طلا قائل شده بودند گفت: همه توقع طلا داشتند و خوشحالم که جواب اعتماد آنان را دادم.

رستمی که در شکست رکورد این دسته در پارالمپیک ناموفق بود در این زمینه گفت: بعد از حرکت سوم در حالی که مدال طلای من قطعی بود تصمیم گرفتم به رکورد پارالمپیک حمله کنم اما فاصله بین حرکت آخر و رکوردم کم بود و نفس‌گیری به‌درستی انجام نشد. یکی دیگر از دلایل عدم موفقیت در ثبت رکورد آسیب‌دیدگی کتفم بود.

دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو در زمینه برنامه خود برای آینده گفت: فعلاً به استراحت می‌پردازم و به آینده فکر نکردم. 

قهرمان جهان در دسته منهای 80 کیلوگرم در پایان گفت: مدالم را به مردم ایران و مقام معظم رهبری تقدیم می‌کنم. همچنین این مدال را باید به شهید مدافع حرم  «حسن عبدالله زاده» و خانواده‌ام تقدیم می‌کنم.

علی‌اصغر رواسی، سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری ایران پس از کسب مدال طلای روح‌الله رستمی در پارالمپیک 2020 توکیو گفت: با پنج وزنه‌بردار به بازی‌های پارالمپیک توکیو آمدیم و انتظار می‌رود که نفرات ما به سکوی پارالمپیکی برسند. در این 2 روز وزنه‌برداران ما نتایج خیلی خوبی را کسب کرده و امید داریم که در سه وزن دیگر روی سکوی قرار بگیریم. برنامه ما برای شکست رکورد مدال پارالمپیک لندن بود اما با حذف یک وزنه‌بردار این امکان‌پذیر نشد.

سرمربی تیم ملی پاراوزنه‌برداری ایران با تمجید از امیر جعفری و روح‌الله رستمی عنوان کرد: آنها رقابت‌های سختی را پشت سر گذاشتند و موفق به کسب مدال شدند. رستمی رقابت سختی با حریف چینی داشت و در نهایت با اقتدار به مدال طلا رسید. جعفری نیز با گذر از وزنه‌بردار پارالمپیکی الجزایر مدال نقره را برای کاروان ما به ارمغان آورد.

رواسی با اشاره به عدم موفقیت رستمی در شکست رکورد پارالمپیک اظهار داشت: رستمی رقابت سختی داشت و این موجب خستگی او شده بود. همچنین او به مدال طلا قانع بود. وی یک آسیب‌دیدگی جزیی نیز داشت که مانع این رکورد شکنی شد.

دیدگاه تان را بنویسید