گزارش جی پلاس از بسکتبال با ویلچر پارالمپیک ۲۰۲۰؛ ایران۸۱ - الجزایر ۴۷

نخستین بُرد تیم ملی بسکتبال در توکیو؛‌ درخشان مثل سیاری + عکس

تیم ملی بسکتبال با ویلچر امروز (شنبه) به مصاف الجزایر رفت و با نتیجه 81 بر 47 به سود ملی پوشان به پایان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تیم ملی بسکتبال با ویلچر امروز (شنبه) از ساعت 10:15 در سومین دیدار خود در مرحله گروهی بازی های پارالمپیک 2020 توکیو به مصاف الجزایر رفت. این دیدار با نتیجه 81 بر 47 به سود ملی پوشان به پایان رسید.

ترکیب تیم ملی ایران: ایمان بگ‌زاده‌فرد، دانیال ذاکری، فالح عیاشی، عبدالجلیل قرنجیک، حسن عبدی، محمد محمدنژاد، مجتبی کمالی، امیررضا احمدی، محسن طلوعی، وحید سعادت‌پور، محمدحسن سیاری،رضا عیوضی.

عباس آقاکوچکی سرمربیگری این تیم را بر عهده دارد.

کوارتر اول/  18 بر 10 به سود ایران

محمد حسن سیاری با یک پرتاب3 امتیازی، ایران را به امتیاز 8 رساند.محمد نژاد با نفوذ در زمین الجزایر امتیاز‌های ایران را به عدد 10 رساند.پرتاب خوب کمالی وارد سبد نشد.الجزایری‌ها صاحب 2 پرتاب پنالتی شدند.پرتاب 2 امتیازی بیگ زاده وارد سبد تیم الجزایر شد.کوارتر نخست این بازی با نتیجه 18 بر 10 به نفع تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران به پایان رسید.

کوارتر دوم/ 37 بر 18 به سود ایران

حسن سیاری با یک پرتاب 2 امتیازات ایران را به عدد 20 رساند.بازیکنان تیم ملی الجزایر با یک پرتاب 2 امتیازی اختلاف را به عدد 8 رساندند.بازیکنان الجزایر روی بازیکنان ما مرتکب خطا شدند.باشیک منصوری توانست امتیازات الجزایر را به عدد 14 برساند.سعادت بار دیگر توانست با نفوذ ذر بین بازیکنان الجزایر برای تیم ایران کسب امتیاز کند.پرتاب زیبای سیاری وارد سبد نشد.سیاری با نفوذ در بین مدافعان الجزایر توانست امتیازات ایران را افزایش دهد.دفاع خوب بازیکنان ایران باعث شد الجزایری‌ها امتیازی کسب نکند.برای دقایق کوتاهی بازی توسط داور متوقف شد.کوارتر دوم با نتیجه 37 بر 18 به سود تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران به پایان رسید.

کوارتر سوم/ 59 بر 33 به سود ایران

پاس بازیکنان الجزایر به بیرون رفت.سعادت پور با یک پرتاب زیبا امتیازات ایران را به عدد ۴۵ رساند.برای دقایق کوتاهی بازی توسط داور متوقف شد.الجزایر صاحب یک ضربه آزاد شد.سعادت پور روی بازیکن الجزایر مرتکب خطا شد.سیاری به ترکیب تیم ایران اضافه شد.ضد حمله بازیکنان الجزایر باعث امتیازات این تیم را به عدد ۲۲ برساند.سیاری با یک پرتاب زیبا توانست امتیازات ایران افزایش دهد.امتیاز ۵۳ ایران توسط حسن سیاری کسب شد.دانیال ذاکری با نفوذ در بین مدافعان الجزایر توانست برای تیم ایران کسب امتیاز کند.الجزایری‌ها روی بازیکن ایران مرتکب خطا شدند.برای دقایق کوتاهی بازی توسط داور متوقف شد.الجزایر صاحب ۲ پرتاب آزاد شد، اما یکی از پرتاب‌ها وارد سبد شد.کوارتر سوم این دیدار با نتیجه ۵۹ بر ۳۳ به سود تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران به پایان رسید.

کوارتر چهارم/ 81 بر 47 به سود ایران

پرتاب زیبای سعادت پور ایران را به امتیاز ۶۱ رساند.الجزایری‌ها توانستند با یک پرتاب به امتیاز ۳۵ دست پیدا کنند.داور خطای محمد حسن سیاری را اعلام کرد.الجزایر صاحب ضربه آزاد شد و در نهایت امتیاز الجزایر به امتیاز ۳۷ رسید.ایران صاحب یک ضربه آزاد شد، اما ذاکری نتوانست ضربه‌های آزاد را وارد سبد تیم الجزایر کند.ایران صاحب یک ضربه آزاد شد، اما در نهایت برای ایران امتیازی را در پیش نداشت و ضربه‌ها با برخورد به لبه تور به بیرون رفت.پرتاب ۳ امتیازی سیاری وارد سبد الجزایر شد و ایران را به امتیاز ۷۲ رساند.طلوعی با یک فرار بین مدافعان الجزایر توانست امتیاز ایران را افزایش دهد.سیاری توانست یکی از دو ضربه آزاد ایران را وارد سبد الجزایر کند.سیاری توانست امتیاز ۷۹ را برای ایران کسب کند.کوارتر چهارم با نتیجه ۸۱ بر ۴۷ به سود تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران به پایان رسید.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران فردا (یکشنبه) از ساعت 4:30 به مصاف بریتانیا می رود.

ملی پوشان در دیدار روزهای گذشته خود در بازی های پارالمپیک 2020 مقابل استرالیا و آمریکا شکست خوردند.

در حاشیه این دیدار ژاپن میزبان این رقابت ها پیراهن هایی را بر روی نیمکت ها کاور کرده اند که نبود تماشاگران به علت شیوع ویروس کرونا را تا حدودی جبران کنند.

اما و اگرهای صعود بسکتبال با ویلچر از زبان آقاکوچکی

عباس آقاکوچکی بعد از برد برابر الجزایر اظهار داشت: از ابتدا می دانستیم گروه سختی داریم. پیش بینی برد الجزایر را داشتیم ولی نه با این قدرت و زیبایی. 

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر ادامه داد: بعد از مسابقه با استرالیا و آمریکا، امروز هم خوب بازی کردیم. در نیمه دوم دیدار برابر آمریکا، تنها با سه امتیاز شکست خوردیم.

آقاکوچکی خاطرنشان کرد: روند رو به رشد تیم در بازی با الجزایر خودش را کامل نشان داد و با قدرت پیروز شدیم. پیش بینی ما هم همین بود که الجزایر را شکست بدهیم. 

وی با بیان اینکه پیش بینی صعود از گروه دوم سخت است، یادآور شد: آلمان یکی از گزینه هایی است که در پیش بینی اولیه می توانیم شکست بدهیم ولی آنها بریتانیا را شکست داده و با اختلاف کم به آمریکا باخته اند. این نتایج یک مقدار کار را سخت می کند.

سرمربی تیم ملی بسکتبال با ویلچر تصریح کرد: نتیجه رقابت بریتانیا با الجزایر شبیه به نتیجه بازی با ما بود. اگر بتوانیم بریتانیا را شکست بدهیم، به صعود امیدوار می شویم. البته همه می دانند بریتانیا تیم بسیار خوبی است. به هر حال، اگر بریتانیا امروز به آمریکا ببازد، شرایط برای ما بهتر است.

بسکتبال پارالمپیک 2020- ایران - الجزایر

بسکتبال پارالمپیک 2020- ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020- محمدحسن سیاری

بسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020- ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020- ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020- محمد محمدنژاد

بسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020 - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

 

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر - ایران - الجزایر

بسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020 - ایران - الجزایربسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020 - ایران - الجزایربسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020 - ایران - الجزایربسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020 - ایران - الجزایربسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020 - ایران - الجزایربسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020 - ایران - الجزایربسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020 - ایران - الجزایربسکتبال با ویلچر پارالمپیک 2020 - ایران - الجزایر

دیدگاه تان را بنویسید