جی پلاس؛ اخبار مهم کاروان ایران در روز پانزدهم المپیک ۲۰۲۰ توکیو

حذف؛ شکست و دیگر هیچ؛ زارع امیدها را ناامید نکرد!+عکس و ویدیو

اخبار مهم امروز کاروان ایران در المپیک 2020 توکیو را در ادامه این گزارش بخوانید.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، در پانزدهمین روز از بازی های المپیک 2020 توکیو کاروان ایران و کشتی آزاد نماینده دارد.

اخبار مهم امروز کاروان ایران در المپیک 2020 توکیو را در ادامه می خوانید.

بازگشت صالحی امیری به ایران

سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک که در محل برگزاری بازی‌های المپیک 2020 توکیو حضور دارد، امشب توکیو را ترک می‌کند تا به ایران بازگردد. با توجه به مسافت توکیو تا تهران و اینکه پرواز در بین این دو شهر طولانی است، صالحی امیری فردا به تهران خواهد رسید و در دو روز پایانی بازی‌ها نیز غایب خواهد بود.

۱۰ هزار یورو پاداش به حسن یزدانی اهدا شد

کمیته ملی المپیک در راستای احترام به افکار عمومی و تجلیل ملت از رشادت و تلاش های حسن یزدانی در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو، پاداش پای سکوی وی را 10 هزار یورو و معادل پاداش مدال طلا پرداخت کرد. پاداش آزادکار با اخلاق کشورمان ظهر امروز  با حضور دکتر صالحی امیری  رئیس کمیته ملی المپیک ، دکتر سجادی  سرپرست کاروان،علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی، پیمان فخری  معاون کاروان، محسن رضوانی عضو هیات اجرایی،بهداد سلیمی،فرید فتاحیان،حمید سلامی و دیگر اعضای کادر سرپرستی در محل دهکده بازی ها  به این قهرمان شایسته  پرداخت شد.

photo_2021-08-06_15-19-15

photo_2021-08-06_15-19-12

photo_2021-08-06_15-19-10

محمدعلی گرایی پس از شکست در المپیک: تقدیر ما دست خداست

محمدعلی گرایی کاپیتان تیم ملی فرنگی در مورد شکستش در توکیو در پیج شخصی‌اش در اینستاگرام نوشت: «من شکستم را قبول دارم و میدونم باخت جزئی از زندگی است. اگر نبازی رشد نمی‌کنی، زندگی همینه. من واقعاً آماده بودم، کم زحمت نکشیده بودم و دوست نداشتم ببازم. همه تلاشمو کردم، شاید بیشتر از اون چیزی که در توانم بود، گذاشتم اما چند تا آسیب‌دیدگی داشتم و در کشتی چند جا گیر افتادم که باعث باختم شد. این جزئی از ورزش نامرد دوست‌داشتنی هست. تقدیر ما دست خداست».

این در حالی است که پیش از این محمدعلی گرایی هیچ صحبتی در مورد مصدومیتش نداشته، اما مربی او از آسیب‌دیدگی دنده‌اش خبر داد که گرایی پیش از المپیک دوست نداشت مصدومیتش را رسانه‌ای کند.

واکنش قیاسی بعد از ضربه فنی شدن در المپیک

مرتضی قیاسی در مرحله یک چهارم نهایی کشتی آزاد المپیک توکیو مقابل حریف هندی ضربه فنی شد. وی بعد از این شکست در حالی که بسیار ناراحت بود روی صورت خود می‌کوبید و با همین ناراحتی تشک را ترک کرد.

محمدحسین عسگری محمدیان نیز با شکست در دور اول از رقابت ها حذف شد.

مرتضی قیاسی پس از شکست مقابل حریف هندی خود در بازی های المپیک توکیو، گفت: می توانستم کشتی را ببرم و اشتباه کردم. کمی عجولانه کار کردم و کاش کشتی را مدیریت می کردم. امیدوارم حریف هندی کشتی بعدی خودش را ببرد و بتوانم برای رسیدن به مدال برنز تلاش کنم.

آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم ایران گفت: از نظر بدنی بد نبودم و می‌توانستم ۶ دقیقه کشتی بگیرم. کشتی رشته‌ای بی رکورد است و  قرار نیست همه از المپیک با مدال برگردند.

 

اشک های رضا اطری بعد از ناکامی روز گذشته

رضا اطری کشتی گیر ۵۷ کیلو گرم ایران در مبارزه رده بندی مقابل کشتی گیر آمریکایی شکست خورد و نتوانست مدال بگیرد. در زمان مصاحبه او با خبرنگاران اطری بسیار احساساتی شد و از این ناکامی بسیار ناراحت بود.

رضا اطری کشتی آزاد المپیک 2020

احتمال برخورد با داور و رئیس تشک جدال یزدانی و تیلور

با توجه به اینکه «دیوید تیلور» آمریکایی در فینال وزن 86 کیلوگرم المپیک توکیو مقابل حسن یزدانی در چندین صحنه به صورت زانو زده از تشک بیرون رفت، فدراسیون کشتی پیگیری خود را در این زمینه از کمیته داوران اتحادیه جهانی کشتی به انجام رساند. بر این اساس این موضوع در کلینیک داوری صبح امروز مسابقات مورد بررسی قرار گرفت و با توجه به اینکه قاضی موافق دادن امتیاز به حسن یزدانی بود، اما داور وسط و رئیس تشک با این امر مخالف بودند، نتیجه بر دادن امتیاز به حسن یزدانی بود و احتمال اینکه داور وسط و رئیس تشک بابت این اشتباه مورد برخورد کمیته داوران اتحادیه قرار بگیرند، زیاد است.

حسن یزدانی کشتی آزاد المپیک

دیدگاه تان را بنویسید