گزارش جی پلاس از المپیک ۲۰۲۰ توکیو؛ والیبال ایران ۲ - ژاپن ۳

حذف ایران با شکست مقابل میزبان/ خداحافظ توکیو؛ سریع و بدون توقف!+ عکس و ویدیو

تیم ملی والیبال در پنجمین دیدار خود در بازی ها المپیک 2020 توکیو به مصاف ژاپن رفت و این دیدار با نتیجه سه بر دو به به سود ژاپن به پایان رسید و شاگردان آلکنو از این رقابت ها حذف شدند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، شاگردان آلکنو در پنجمین دیدار خود در بازی های المپیک 2020 توکیو امروز (یکشنبه) از ساعت 15:10 به مصاف ژاپن در سالن آریاکه آنا رفتند و این دیدار با نتیجه سه بر دو به سود ژاپن به پایان رسیدو شاگردان آلکنو از این رقابت ها حذف شدند.

ترکیب تیم ملی ایران: سعید معروف، سید محمد موسوی، امیر غفور، میلاد عبادی پور، علی اصغر مجرد، میثم صالحی .

ترکیب تیم ملی ژاپن: ماساهیرو سکیتا، نائونوبو فوجی، یوکی ایشیکاوا، ران تاکاهاشی، کنتا تاکاناشی، تاتسانوری اوتساکا، تایشی اونودرا، آکیهیرو یامائوچی، هاکو ری، یوجی نیشیدا، کونوهیرو شیمیزو، توموهیرو یاماموتو

ست اول/ 25 بر 21 به سود ژاپن

بازی با زدن سرویس ملی پوشان ایران آغاز شد که حاصل آن امتیاز برای کشورمان بود. مجرد سرویس خود را به تور زد تا امتیاز‌ها در ست اول برابر شود. آبشار بازیکنان ژاپن را موسوی روی تور دفاع کرد تا امتیاز ۲ برای ایران به دست آید. سرویس موسوی در زمین ژاپن خوابید و تبدیل به امتیاز شد. آبشار ژاپنی‌ها به دست مدافعان روی تور ایران خورد و به بیرون رفت. نتیجه تا به این لحظه در امتیاز ۳ برابر است. آبشار میثم صالحی در زمین ایران خوابید. آبشار بازیکن ژاپن به بیرون رفت تا ملی پوشان به امتیاز ۵ برسند. آبشار بازیکنان ژاپن در زمین ایران دریافت ناقص داشت و به بیرون رفت. هوشیاری سید محمد موسوی امتیاز ۶ را برای ایران به دست آورد. آبشار ژاپنی‌ها به دست دفاع روی تور ایران برخورد کرد و به بیرون رفت. نتیجه بازی تا این لحظه در امتیاز ۱۱ برابر است. آبشار میلاد عبادی پور در زمین ژاپنی‌ها قرار گرفت. سرویس موسوی به بیرون رفت. آبشار امیر غفور با دفاع روی تور ژاپن همراه بود که ۲ تیم را در امتیاز ۱۵ برابر کرد.آبشار ملی پوشان ژاپن در زمین ایران دریافتی را نداشت و برای ژاپنی‌ها تبدیل به امتیاز شد.ژاپنی‌ها با آبشاری که در زمین ایران جای دادند به امتیاز ۱۷ رسیدند تا آلکنو درخواست وقت استراحت کند.آبشار نیشیدا در زمین ایران خوابید.سرویس ایشیکاوا به تور خورد.کار سرعتی بازیکنان ایران جواب داد و آبشار مجرد در زمین ژاپنی‌ها جای گرفت.میلاد عبادی پور سرویس خود را به تور زد.نیشیدا آبشار خود را به بیرون زد تا ایران به امتیاز ۱۸ برسد.ژاپنی با حرکت پایپ توپ را به دفاع روی تور ایران زدند و به بیرون رفت.آبشار میثم صالحی در زمین ژاپن جای گرفت.سرویس امیر غفور به بیرون رفت تا ژاپنی‌ها به امتیاز ۲۲ برسند.هماهنگی سعید معروف و موسوی امتیاز ۲۰ را برای ایران در بر داشت.سرویس میثم صالحی به تور خورد.سرویس ژاپنی‌ها هم به تور خورد.در ادامه دریافت بد بازیکنان تیم ملی والیبال امتیاز ۲۴ را به ژاپنی‌ها داد تا آن‌ها در آستانه پیروزی در ست اول قرار بگیرند.اختلاف امتیازی آلکنو سرمربی ایران را مجبور کرد تا در خواست وقت اضافه بگیرد.بعد از وقت استراحت هم آبشار موسوی به بیرون رفت تا ژاپن ۲۵ بر ۲۱ ست اول را از آن خود کند.

ست دوم/ 25 بر 20 به سود ایران

ست دوم با زدن سرویس ملی پوشان ایران آغاز شد، اما امتیاز اول از آن ژاپنی‌ها بود.در ادامه آبشار میثم صالحی بعد از برخورد به بازیکنان ژاپن به بیرون رفت.در ادامه آبشار ژاپنی‌ها در زمین ایران خوابید.سرویس امیر غفور به تور خورد.حرکت زیبای پایپ عبادی پور امتیاز ۳ را برای ایران در بر داشت.سرویس میثم صالحی با دریافت همراه نشد.در ادامه آبشار ژاپنی‌ها به مدافعان روی تور ایران برخورد کرد و در زمین ژاپن خوابید.آبشار یامااوچی در زمین ایران جای گرفت.خطای کاظمی در خط حمله ایران گرفته شد.آبشار صابر کاظمی در زمین ژاپن جای گرفت.در ادامه باز هم موفقیت کاظمی در حمله سرمربی ژاپنی‌ها را مجبور کرد تا در خواست وقت استراحت کند و با بازیکنان خود صحبت کند.جای خالی صابر کاظمی در زمین ژاپن جای گرفت.سرویس عبادی پور امتیاز مستقیم برای ایران به همراه داشت تا به امتیاز ۱۸ برسیم.باز هم سرمربی ژاپنی‌ها در خواست وقت استراحت کرد.در ادامه خطای تور ژاپنی‌ها اعلام شد تا ایران به امتیاز ۱۹ برسد.جای خالی ژاپنی‌ها با دریافت ناقص دفاع ایران تبدیل به امتیاز شد.آبشار میثم صالحی به دست دفاع ژاپن میخورد و به بیرون می‌رود.آبشار نیشیدا هم در زمین ایران خوابید.آبشار میثم صالحی باز هم در زمین ژاپن جای گرفت.آبشار نیشیدا باز هم به دفاع خورد و به بیرون رفت.کار زیبای صابر کاظمی ایران را به امتیاز ۲۳ رساند.دفاع بی نقص روی تور ایران امتیاز را برای ایران به ثبت رساند.رالی زیبای ۲ تیم والیبال ایران و ژاپن به سود ژاپنی‌ها تمام شد.استفاده از کار سرعتی ایران را به امتیاز ۲۵ رساند تا ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ به سود ملی پوشان تمام شود.

ست سوم/31 بر 29 به سود ایران

در ابتدای ست سوم، تیم ملی والیبال ایران عملکرد بسیار خوبی را از خود به نمایش گذاشت و توانست ۵-۲ از حریف پیش بیفتد. ژاپن در اوایل این ست اختلاف را کم کرد تا ایران همچنان ۶-۵ از ژاپن پیش باشد. در ادامه کار، بلند قامتان ایران تیم ملی والیبال ژاپن را تحت فشار قرار دادند تا نتیجه ۹-۵ به سود ایران شود. والیبالیست های ژاپن بازهم اختلاف را کم کردند تا نتیجه ۱۰-۹ همچنان به سود ایران باشد. ژاپن در ادامه ست سوم دست از تلاش نکشید و موفق شد نتیجه را برابر ۱۳ کند. ولادیمیر آلکنو در امتیاز ۱۵ به سود ژاپن درخواست بازبینی صحنه را داد اما امتیاز این پوئن به ژاپن رسید تا ایران ۱۵-۱۴ از حریف عقب بیفتد. در اواسط ست سوم، دریافت ها در زمین ژاپن بی نقص انجام می‌شد تا این تیم موفق شود ۱۶-۱۴ از ایران جلو بیفتد؛ پس از ایجاد این اختلاف امتیاز آلکنو وقت استراحت گرفت تا شاید روند امتیاز گیری ژاپن متوقف شود. در امتیاز ۱۵ به سود ایران، جواد کریمی موفق شد از سرویس مستقیم پوئن کسب کند. نیشیدا در ست سوم آبشار های زیبایی را برای ژاپن ثبت کرد تا با درخشش این بازیکن نتیجه ۱۷-۱۶ به سود ژاپن شود. میثم صالحی در امتیاز ۱۸ به سود ایران دفاع روی تور خوبی را انجام داد تا ایران ۱۸-۱۷ از ژاپن پیش بیفتد. در امتیاز برابر ۲۲، رالی زیبایی بین دو تیم شکل گرفت و بلندقامتان ایران موفق شدند این پوئن را به نام خود کنند. در انتهای ست سوم به دلیل حساسیت بازی، تنش هایی بین نیمکت های دو تیم ایجاد شد.  هیچ تیمی در این ست نمی‌خواست بازنده شود و همین عامل باعث شده بود بازی زیبایی بین تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال ژاپن شکل بگیرد.  تیم ملی والیبال ژاپن در پایان توانست با نتیجه ۳۱ بر ۲۹ ست سوم را به نام خود کند.

ست چهارم/ 25 بر 22 به سود ژاپن

ایران ست چهارم را خوب آغاز نکرد تا ژاپن با نتیجه ۴ بر ۱ از ایران پیش بیفتد.در ادامه کار در ست چهارم، بلندقامتان ایران موفق شدند اختلاف را کم کرده تا نتیجه ۵-۴ به سود ژاپن شود.تیم ملی والیبال ژاپن که نمی‌خواست اختلاف کم شود با عملکردی خوب نتیجه را ۱۰-۶ به سود خود کرد تا آلکنو برای توقف روند امتیاز گیری این تیم وقت استراحت بگیرد.سرمربی روس والیبال ایران در اوایل این ست، امیر غفور و سعید معروف را وارد زمین کرد تا شاید بازی به سود ایران شود.تعویض های ایران در این ست هم کارساز بود چرا که اختلاف امتیاز کمتر شد. در امتیاز ۱۱-۹  به سود ژاپن، سرمربی این تیم زمان استراحت گرفت تا شاید موفق شود اختلاف امتیاز را با ایران حفظ کند.ایران در اواسط این ست ژاپن را تحت فشار قرار داد و توانست اختلاف امتیاز را کم کند تا نتیجه ۱۳-۱۲ به سود ژاپن شود.امیر غفور موفق شد از سرویس مستقیم پوئن کسب کند تا دو تیم در امتیاز ۲۰ برابر شوند؛ پس از جبران اختلاف امتیاز، سرمربی ژاپن وقت استراحت گرفت.در امتیاز ۲۲-۲۰ به سود ژاپن، آلکنو وقت استراحت گرفت تا شاید تیم ملی والیبال ایران موفق شود به بازی برگردد و پیروز این ست شود.در امتیاز ۲۲ به سود ایران، میثم صالحی از سرویس مستقیم پوئن کسب کرد.  در انتهای این ست، تیم ملی والیبال ژاپن تیم برتر میدان بود و موفق شد با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ ست چهارم را به نام خود کند.

ست پنجم/ 15 بر 13 به سود ژاپن

سرویس های ژاپن در ابتدای بازی کار را برای ایران سخت کرد تا تیم ملی والیبال ایران 2 بر صفر از حریف عقب بیفتد.علی اصغر مجرد در امتیاز 3 به سود ژاپن، سرویس خود را از دست داد تا نتیجه 3 بر 1 به سود ژاپن شود.صابرکاظمی و جواد کریمی در امتیاز 5-2 به سود ژاپن وارد میدان شدند تا شاید ایران بتواند اختلاف امتیاز را جبران کند.اشتباهات بازیکنان ایران باعث شد تا نتیجه 7 بر 3 به سود ژاپن شود.در ادامه کار، ژاپن توانست اختلاف امتیاز را حفظ کند تا نتیجه 11-7 به سود ژاپن شود.سعید معروف در امتیاز 10 به سود ایران تک دفاع زیبایی انجام داد تا نتیجه 12-10 به سود ژاپن شود.ژاپن در ست آخر هم تیم برتر میدان بود و توانست با نتیجه 15 بر  ایران را شکست دهد.

میثم صالحی با کسب 26 پوئن امتیازآورترین بازیکن ایران در دیدار برابر ژاپن شد.

546

با این نتیجه، ایران از صعود به مرحله یک چهارم نهایی المپیک بازماند و ژاپن به مرحله بعد صعود کرد.

13

والیبال ایران - ژاپن

والیبال ایران - ژاپن

والیبال ایران - ژاپن

والیبال ایران - ژاپن

والیبال ایران - ژاپن

والیبال ایران و ژاپن در المپیک

والیبال ایران و ژاپن در المپیک ولادیمیر آلکنو

والیبال ایران و ژاپن در المپیک

والیبال ایران و ژاپن در المپیک

والیبال ایران و ژاپن در المپیک میلاد عبادی پور

والیبال ایران و ژاپن در المپیک

والیبال ایران و ژاپن در المپیک

ky2aczvt3atiuksz1zjl

sxyl3usmoqi0gqh26ti7

dlq53v3219fxfc2csst5

gkqh20rxnifgvgybzkyd

داوطلبان میزبان ٢٠ دقیقه قبل از آغاز بازی ها برای تشویق تیم شان وارد سالن شدند .

1

 حال و هوای سالن آریاکه آنا پیش از شروع بازی

والیبال ایران - ژاپن

  • ناشناس ارسالی در

    بسیار بازی خوبی کردن بچه های ایران لذت بردیم از بازی خوب وحرفه ای وبابت زحمتشون سپاس درسته اگر برنده میشدیم خوشحالتر میشدیم ولی در بازی ومسابقه تنها برد نیست که مهمه بازی خوب از همه مهمتر است که واقعا سنگ تمام گذاشتن واز نظر ما برنده هستند عالی بود عالی بودبه امید روزهای بهتر وبرد ایران

دیدگاه تان را بنویسید