جی پلاس؛

المپیک 2020 توکیو| واکنش ها به کسب مدال طلا و تاریخ سازی جواد فروغی+ عکس

وزیر ورزش و علی دایی کسب مدال طلای جواد فروغی در بازی های المپیک 2020 توکیو را تبریک گفتند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، جواد فروغی ، تنها نماینده کشورمان در رشته تپانچه 10 متر موفق شد به مدال طلای در بازی های المپیک 2020 دست یابد و نخستین مدال کاروان ایران را کسب کرد و در رشته تیراندازی نیز موفق شد اولین مدال این رشته را در تاریخ تیراندازی ایران کسب کرد.

علی دایی کسب مدال طلای جواد فروغی در بازی های المپیک 2020 توکیو را تبریک گفت.

واکشن ها به کسب مدال طلای جواد فروغی

صالحی امیری: فروغی انگیزه جدیدی به کاروان ایران داد

رضا صالحی امیری درباره ی کسب مدال طلا توسط جواد فروغی بیان کرد: قهرمانی جواد فروغی در روز آغازین بازی های المپیک توکیو انگیزه جدیدی در کاروان ایجاد کرد. ما امید داریم در روزهای آتی شاهد کسب مدال های رنگارنگی باشیم. شیرینی این مدال را به همه ملت ایران، قهرمانان، جامعه ورزش و آقای دادگر رییس فدراسیون تیراندازی و کادرفنی تیم تبریک عرض می‌کنم.

صالحی امیری در پاسخ به این پرسش که  تصور می کرد در همان ابتدای بازی ها، کاروان مدال طلا بگیرد، تصریح کرد: صادقانه بگویم خیر. البته ما غیر از کشتی روی مدال‌های شمشیربازی، تکواندو، کاراته و تیراندازی امیدواریم.

پیام تبریک وزیر ورزش پس از کسب مدال طلای جواد فروغی 

وزیر ورزش پس از کسب مدال طلای فروغی گفت:‌ کسب اولین مدال طلای المپیک توکیو و اولین مدال طلای تاریخ تیراندازی ایران در المپیک غرور، افتخار و نشاط را ایجاد کرد.

جواد فروغی که از کادر درمان کشورمان است و در طول مدت شیوع ویروس منحوس کرونا، همزمان با تمرین در کنار بیماران به خدمت‌رسانی مشغول بود، کاری کرد کارستان و موجی از شادی را به مردم ایران و کاروان کشورمان در المپیک هدیه داد. 

این موفقیت بزرگ را به این ورزشکار ارزشمند و با اخلاق، ملت بزرگ ایران، خانواده تیراندازی و به صورت ویژه به کادر درمان تبریک می گویم و از خداوند بابت این لطف بزرگ سپاسگزارم.

 پیام تبریک علی لاریجانی برای مدال طلای جواد فروغی در المپیک توکیو

واکنش ها به کسب مدال طلای جواد فروغی

تمجید صفحه رسمی المپیک از رکوردشکنی ملی پوش ایران

واکنش ها به کسب مدال طلای جواد فروغی

واکنش گاردین به کسب مدال طلای جواد فروغی

گاردین در واکنش به قهرمانی جواد فروغی در المپیک نوشت این ورزشکار ایرانی توانست طلای شماره ۲۲ ورزش ایران را در بالاترین عرصه به دست بیاورد.

جواد فروغی تیرانداز ایرانی توانست با رکورد ۲۴۴.۸ امتیاز یک طلای تاریخی برای ایران به دست بیاورد چرا که او با این امتیاز، توانست رکورد المپیک را نیز به نام خود ثبت کند. 

جواد فروغی ایران پس از کسب طلای تپانچه بادی ۱۰ متری مردان محسن نصر اصفهانی مربی خود را در آغوش کشید.

دمیر میکچ از صربستان نقره گرفت و پانگ وی از چین صاحب مدال برنز شد.

تماس و تبریک تلفنی رییسی به مدال آوری جواد فروغی

سید ابراهیم رییسی رییس‌جمهوری منتخب در تماس تلفنی با جواد فروغی، کسب مدال طلای المپیک در رشته تیراندازی و شکستن رکورد المپیک را به وی تبریک گفت.

سید ابراهیم رییسی در این تماس ابراز امیدواری کرد سایر ورزشکاران ایرانی هم با افتخارآفرینی، دل مردم ایران را شاد کنند.

رییس‌جمهوری منتخب همچنین در گفت‌وگو با علی دادگر رییس فدراسیون تیراندازی از زحمات مربیان تیم ملی تیراندازی و مدیران فدراسیون تقدیر کرد.

این همچنین بیست و دومین طلای تاریخ ورزش ایران در المپیک نیز بود. 

دیدگاه تان را بنویسید