این دیگر فوتبال نیست، جنگ است! + عکس

با شکست بوکا جونیورز برابر مینیرو در برزیل، درگیری شدید در داخل تونل ورزشگاه میان طرفین شکل گرفت که پلیس فقط با استفاده از گاز اشک آور قادر به کنترل اوضاع شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ دیدار دو تیم اتلتیکو مینیرو و بوکا جونیورز، دو قهرمان برزیلی و آرژانتینی در بلو هوریزونته برزیل ختم به یک درگیری تمام عیار از جنس کوپا لیبرتادروس شد. این دیدار برگشت از مرحله یک هشتم نهایی کوپا لیبرتادورس بود و در دیدار رفت دو تیم به تساوی بدون گل رضایت داده بودند، هر چند بسیاری عقیده داشتند گل سالم بوکا را داور حتی با بررسی VAR نپذیرفته است.

ورزش سه نوشت: در دیدار برگشت نیز بار دیگر VAR گل بوکا را رد کرد تا پس از تساوی بدون گل در 90 دقیقه در ضربات پنالتی اتلتیکو مینیرو با نتیجه 3-1 پیروز شود و به یک چهارم نهایی صعود کند.

این دیگر فوتبال نیست جنگ است!

پیش از  جنگ تمام عیار در تونل ورزشگاه و رختکن، در جریان مسابقه نیز درگیری دیگری بین دو طرف رخ داده بود چرا که گلی که ویگاندت در دقیقه 62 بازی برای بوکا به ثمر رساند، پس از مداخله VAR توسط استبان استوجیچ داور اروگوئه ای، آفساید اعلام شد.

اما درباره این بازی خبرهای ورزشی در درجه دوم اهمیت هستند؛ بازیکنان بوکا که به شدت از نتیجه به دست آمده خشمگین بودند و احساس می کردند که پیروزی از آنها دزدیده شده است، در راه رفتن به رختکن در تونل ورزشگاه با انتظامات ورزشگاه و اعضای تیم مینیرو درگیر شدند.

در تصاویر منتشر شده مشخص است که اعضای بوکا سعی در ورود به رختکن مینیرو داشتند و به این ترتیب جنگ بین دو طرف مغلوبه شد.

این دیگر فوتبال نیست جنگ است!

این دیگر فوتبال نیست جنگ است!

این دیگر فوتبال نیست جنگ است!

در این درگیری گسترده بازیکنان، مربیان، کارکنان هر دو تیم و نیروهای انتظامات ورزشگاه حسابی از خجالت هم درآمدند و علاوه بر استفاده از مشت و لگد، هر چه که به دستشان آمد را به سمت یکدیگر پرتاب کردند؛ از جمله نرده های حافظتی و حتی یک سینک!

در تصاویر منتشر شده از این درگیری سرخیو کوئلیو، رییس اتلتیکو مینیرو، در حال پرتاب بطری های پلاستیکی آب به سمت اعضای تیم آرژانتینی دیده می شود.

 

این دیگر فوتبال نیست جنگ است!

این دیگر فوتبال نیست جنگ است!

این دیگر فوتبال نیست جنگ است!

این دیگر فوتبال نیست جنگ است!

یکی از بازیکنان بوکا حتی یک شی سنگین فلزی را از زمین برمی دارد و قصد پرتاب کردن آن را دارد که توسط هم تیمی هایش متوقف می شود. یکی دیگر از بازیکنان بوکا در حمله به نیروهای پلیس حاضر در تونل ورزشگاهقصد استفاده از یک کپسول آتشنشانی را داشت که او هم توسط هم تیمی های عاقل ترش متوقف شد!

برای پایان دادن به درگیری‌ها و متوقف کردن بازیکنان و اعضای کادرفنی بوکا، پلیس ورزشگاه مجبور شد از اسپری فلفل استفاده کند. نتیجه؟ برخی از بازیکنان بوکا به دلیل استنشاق گاز فلفل حالشان بد شد و به همین دلیل دوباره به زمین ورزشگاه مینیرو بازگشتند.

بر اساس گزارش پلیس هشت عضو تیم بوکا به جرم ایجاد جراحت شخصی، حمله و خرابکاری دستگیر شدند. گزارش شده که خاویر گارسیا دروازه بان، مدافعان کارلوس زامبرانو، کارلوس ایزکوییردوز و مارکوس روخو، مهاجم سباستین ویا، مربی دروازه بان ها فرناندو گایوسو، دستیار مربی لئاندرو سوموزا و سرمربی بوکا رائول کاسکینی افراد بازداشت شده بودند. همچنین گفته می شود که پلیس برخی از ماموران و افسران امنیتی مینیرو را نیز احضار کرده بود.

طبق گزارش ها دیگر اعضای تیم بوکا برای حمایت از هم تیمی های بازداشت شده‌شان در پاسگاه پلیس حاضر شدند و به این ترتیب بوکا پرواز برگشت به آرژانتین را از دست داد. هر چند در نهایت تمام بازداشت‌شدگان با دخالت سفیر آرژانتین در برزیل آزاد شدند.

این دیگر فوتبال نیست جنگ است!

دیدگاه تان را بنویسید