جی پلاس

قائمشهر و هواداران نساجی در انتظار فاجعه انسانی! +عکس

تصویری از تجمع هواداران نساجی روی بام خانه ای مستهلک و فرسوده منتشر شده که هر آن احتمال یک فاجعه انسانی و فرونشستن ساختمان و به خطر افتادن جان این جوانان مانند آنچه دو دهه قبل در ورزشگاه شهید متقی ساری رخ داد، می رود.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ حالا حدود یک سال و نیم است که مسابقات فوتبال و سایر رشته های ورزشی بدون حضور تماشاگران برگزار می شود و همین موضوع علاقه مندان به فوتبال را تشنه تر از همیشه کرده و از هر راهی برای سرک کشیدن به داخل زمین چمن و دیدن تلاش 22 بازیکن استفاده می کنند.

در شرایطی که ورزشگاه های استاندارد و نسبتا به روز لیگ برتر امکانی برای حضور تماشاگران ندارد، ورزشگاه خانگی نساجی مازندران از جمله مکان هایی است که در دوران کرونا هم خالی از تماشاگر نبوده و همیشه تیم خود را تشویق کرده اند! در واقع تنها راه حضور تماشاگران قائمشهری در ورزشگاه، حضور رو سقف خانه های اطراف ورزشگاه و تماشای بازی با بام ساختمان ها است که از گذشته و زمان باز بودن ورزشگاه ها هم سابقه داشت.

اخیرا تصویری از یکی از خانه های اطراف این ورزشگاه منتشر شده که ترس و دلهره را به جان ببینده می اندازد. حدود 30 تا 40 نفر روی سقف شیروانی خانه ای در حدود 15 متر مربع تجمع کرده اند و بازی را تماشا می کنند! 

حضور هواداران نساجی روی سقف خانه ای فرسوده!

نگاهی به شکل و شمایل ساختمان حاکی از مستهلک بودن و وضعیت نامناسب آن است که در برداشت اول زنگ خطر را به صدا در می آورد. خانه به شدت فرسوده است و هر آن انتظار می رود که خدای نکرده سقف ساختمان فروبنشیند ولی از حدود یک سال و نیم قبل تاکنون هیچ مسئولی برای جلوگیری از این اتفاق اقدام نکرده است و این اتفاق هر هفته تکرار می شود. 

اگر چه این ملک شخصی است و خرده ای به مسئولان برگزاری مسابقه وارد نیست ولی مسئولان هیات فوتبال، شهرداری و حتی دادستانی قائمشهر هم هیچ توجهی به این موضوع ندارند که ممکن است با یک اتفاق کوچک از جمله افتادن فردی از روی ساختمان یا فرونشستن سقف، یک تراژدی به تمام معنا خلق شود و جان چند ده جوان را تهدید کند.

از طرفی این اتفاق فوتبال ایران را هم در شوک بزرگی فرو می برد؛ اتفاقی که می تواند ابعاد جهانی داشته باشد و آبروی فوتبال ایران را هم ببرد.

قبلا هم از این دست اتفاقات در کشور دیده ایم که قبل از حادثه هیچ اقدامی برای جلوگیری و اجتناب از آن صورت نگرفته و معمولا بعد از یک فاجعه انسانی است که هر مسئولی از خواب خرگوشی بیدار می شود.

در شرایطی که مالک این منزل مسکونی توجهی به تبعات احتمالی این اتفاق ندارد، از مسئولان شهری در قائمشهر انتظار می رود هر چه زودتر برای حفظ جان و امنیت این هواداران و علاقه مندان جوان هم که شده اقدامی برای جلوگیری از این قبیل تجمعات روی بام خانه های مستهلک و فرسوده اطراف ورزشگاه انجام دهند تا خدای نکرده شاهد یک تراژدی مانند اتفاقی که دو دهه قبل در ورزشگاه شهید متقی شهر ساری و ریختن سکوهای ورزش رخ داد، نباشیم!

دیدگاه تان را بنویسید