جی پلاس

اتفاق عجیب و خرافاتی در یورو ۲۰۲۰؛ سفید بپوش صعود کن!

تمام تیم های سفیدپوش مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ پیروز شدند به دور بعد راه یافتند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، در جهان فوتبال مانند زندگی خیلی از فوتبالیست ها، مربیان، کادر فنی، مدیران و هواداران خرافاتی نسبت به لباسی که می پوشند دارند. یورو ۲۰۲۰ هم این چنین بود. بهترین مسابقات قاره سبز علاوه بر گل ها و لحظات هیجان انگیز در مرحله یک  هشتم نهایی یک نکته عجیب نیز داشت. 

به نوشته آس، تمام تیم هایی که پیراهن سفید پوشیده بودند (پنج تیم) توانستند جواز حضور در یک چهارم نهایی را کسب کنند. بدون استثنا. البته این آمار بیشتر به خرافات مربوط است تا به اتفاق های درون زمین. تیمی که به این موضوع نزدیک تر است اسپانیا است. لاروخا پس از پیروزی خاص خود برابر کرواسی دومین بردش را با پیراهن سفید جشن گرفت. تیم لوییس انریکه پیش از این در مرحله گروهی اسلواکی را شکست داده بود. دو بازی نخست اسپانیا که پیراهن قرمز پوشیده بود با تساوی (مقابل سوئد و لهستان) پایان یافت. 

پیش از این دو تیم سفیدپوش دیگر توانسته بودند به یک چهارم نهایی صعود کنند. نخستین تیم دانمارک بود که ولز را با چهار گل شکست داد. چک دومین تیم بود که خود را به عنوان شگفتی ساز مطرح کرد. آن ها از اخراج دی لیخت بهترین بهره را بردند و هلندی را شکست دادند که در مرحله گروهی یکی از بهترین عملکردها را داشت و بازی هایش را با پیروزی پشت سر گذاشته بود. 

این پایان داستان نبود. بزرگترین ضربه جام را سوییسی های سفیدپوش به فرانسه زدند. آن ها ابتدا با یک گل پیش افتادند اما نتوانستند از پنالتی بهره ببرند تا نتیجه ۲ بر صفر شود. در ادامه فرانسه بازی را ۳ بر یک کرد. با این حال سوییس توانست در دقایق پایانی نتیجه را ۳ بر ۳ کند تا بازی در وقت های اضافه دنبال شود. در ضربات پنالتی، سامر ضربه کیلیان ام‌باپه را مهار کرد تا سوییس به دور بعد صعود کند. آخرین تیم انگلیس بود که آلمان مشکی پوش را با نتیجه ۲ بر صفر در ومبلی شکست داد.  دیگر تیم های صعود کننده و حذف شده پیراهن سفید بر تن نکرده بودند. این روند در یک چهارم نهایی ادامه خواهد داشت؟ 

 

دیدگاه تان را بنویسید