واکنش خبرنگار سعودی به اقدام جنجالی AFC درباره ایران

خبرنگار سرشناس عربستانی به اقدام کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره انتقال بازی های نمایندگان این کشور با باشگاه های ایران به زمین بی طرف در لیگ قهرمانان اعتراض کرد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا به انتقال بازی های استقلال و تراکتور مقابل الهلال و النصر عربستان در لیگ قهرمانان آسیا به زمین بی طرف سوالات زیادی را در ذهن طرفین ایجاد کرده است.

فارس نوشت؛ طبق برنامه AFC قرار بود استقلال میزبان الهلال در تهران و النصر نیز در ریاض میزبان تراکتور باشد. این در شرایطی است که موضوع زمین بی طرف که از سال 2016 کلید خورد با حضور باشگاه های استقلال و فولاد در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 در عربستان به خط پایان رسید.

اما کنفدراسیون فوتبال آسیا در عین ناباوری دوباره اعلام کرد که بازی های نمایندگان ایران و عربستان در زمین بی طرف برگزار شود.

عبدالعزیز المریسل خبرنگار سعودی در برنامه تلویزیونی «الحصاد الریاضی» به تحلیل این اقدام AFC پرداخت و گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا چرا به خودش اجازه داده تا قوانین و برنامه سابقش را زیرپا بگذارد. طبق برنامه اعلام شده النصر باید در ریاض میزبان تراکتور ایران باشد و الهلال نیز میهمان استقلال در تهران باشد.

وی افزود: پرونده زمین بی طرف که از سال 2016 آغاز شد با حضور باشگاه های فوتبال ایران در خاک عربستان در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا 2021 به پایان رسید و این حکم تاریخ انقضایش به پایان رسیده است. باید کنفدراسیون فوتبال آسیا و همچنین فدراسیون عربستان درباره این اقدام توضیح دهند. چرا فدراسیون عربستان سکوت می کند و چرا باید حق باشگاه النصر در این میان تضییع شود.

دیدگاه تان را بنویسید