دلیل محکم برای هم‌گروه نشدن ایران و عربستان در انتخابی جام جهانی!

قرعه کشی انتخابی جام جهانی 2022 قطر چندین روز دیگر برگزار می‌شود و قطعا ایران و عربستان به دلایل متعددی دوست ندارند با همدیگر هم گروه شوند!

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ قرعه کشی انتخابی جام جهانی 2022 قطر روز دهم تیر برگزار می شود و ایران یکی از تیم هایی است که سرنوشت خود را در مرحله بعد می شناسد.

در این قرعه کشی ایران در سید یک قرار دارد و این احتمال وجود دارد که با هر تیمی جز ژاپن (به علت حضور در سید مشترک با ایران) رو به رو شود. یکی از این احتمالات، هم گروهی ایران و عربستان است که می تواند به دردسری برای تعیین میزبان بازی های دو تیم منجر شود.

از زمان مناقشه فوتبالی ایران و عربستان، دو تیم در سطح تیم ملی بزرگسالان با همدیگر رو به رو نشده اند و مشخص نیست در صورت رویارویی، باز هم بحث مناقشه قدیمی و بازی در زمین بی طرف مطرح خواهد شد یا خیر اما در قرعه کشی انتخابی جام جهانی این احتمال وجود دارد که ایران از سید یک و عربستان از سید سه در یک گروه قرار گیرند!

سخنگوی AFC اعلام کرده در صورت همگروهی ایران و عربستان در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی، تعیین مکان برگزاری دیدارهای دو تیم برعهده فیفا است چرا که این بازی ها از سوی این نهاد برگزار می شود و در این باره تصمیم گیری بر عهده AFC نیست.

در حال حاضر زمزمه‌ هایی مبنی بر برگزاری بازی ها به صورت رفت و برگشت وجود دارد. در نتیجه، میزبانی در خانه اهمیت بسیاری خواهد یافت و در صورت هم گروه شدن ایران و عربستان، چه بسا هر دو تیم یک میزبانی خود را از دست دهند.

البته این احتمال هم وجود دارد که فیفا دو تیم را به میزبانی در خانه متقاعد کند و مانند لیگ قهرمانان آسیا مجبور به انتخاب زمین بی طرف نشوند.

در نتیجه قبل از هرگونه گمانه زنی و پیچیده شدن وضعیت، ایران و عربستان باید شانس بیاورند که با هم هم گروه نشوند. دلیل دیگر برای هم گروه نشدن دو تیم با همدیگر به قدرت دو تیم باز می گردد. برای ایران رویارویی با امارات (دیگر تیم سید سه) گزینه بهتری است.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید