کنعانی زادگان: استقلالی ها هرچقدر می گیرند نوش جانشان!

محمدحسین کنعانی‌زادگان به خبرورزشی گفت: انتخاب اول و آخر من پرسپولیس است. تا روزی که در ایران بازی کنم دوست دارم پیراهن پرسپولیس را بپوشم و به تیم دیگری فکر نمی‌کنم مگر آن که پرسپولیس من را نخواهد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، به تازگی یک تیم صنعتی پیشنهادی ۲۵ میلیارد تومانی به مدافع ملی پوش پرسپولیس ارائه کرده است. این خبر را ابراهیم شکوری به رسانه‌ها داد و گفت: «برخی باشگاه‌ها که از بودجه‌های کلان دولتی استفاده می‌کنند، اسم خصوصی دارند. این باشگاه‌ها به بازیکنان ما پیشنهادهایی می‌دهند که کار را سخت می‌کند. این پیشنهاد به کنعانی‌زادگان هم از تیم‌های صنعتی بوده است. در کل یک تیم خصوصی داریم اما سایر تیم‌های صنعتی و نفتی از بودجه دولتی استفاده می‌کنند. این تیم‌ها از کجا درآمد دارند که چگونه به بازیکنی که نیم فصل از پرسپولیس جدا شد، رقم ۵-۴ برابری پرداخت می‌کنند. مثلا پیشنهاد ارائه شده به محمد حسین کنعانی‌زادگان رقم‌هایی در حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومان است. بارها اعلام کرده و مجدد خواهش می‌کنم نهادهای مربوطه ورود کنند. اگر پرسپولیس دولتی است، سایر باشگاه‌ها هم دولتی هستند و اینکه خودمان را فریب بدهیم درست نیست. شاید پرسپولیس با ۴۰ میلیون هوادار، خصوصی‌ترین تیم ما باشد اما متاسفانه با این همه طرفدار نمی‌تواند حتی یک ریال از بودجه دولتی استفاده کند و...»

خبر ورزشی نوشت: درهمین ارتباط بد ندیدیم با خود محمدحسین کنعانی‌زادگان صحبت کنیم و ببینیم چنین پیشنهادی واقعیت دارد یا نه؟

حرف‌های ابراهیم شکوری را تأیید می‌کنی؟

کدام حرف را؟

اینکه سخنگوی باشگاه پرسپولیس مدعی شده که یک باشگاه صنعتی به تو پیشنهاد ۲۰ تا ۲۵ میلیارد تومانی داده است؟

بله، یک باشگاه صنعتی به من پیشنهاد ۲۵ میلیارد تومانی داده است!

برای دو سال؟

نه، یک سال بازی!

شوخی می‌کنی یا جدی می‌گویی؟

کاملا جدی می‌گویم. این تیم حاضر است برای یک فصل به من ۲۵ میلیارد تومان بدهد!

اسم این تیم صنعتی را می‌توانی بگویی؟

ببخشید اسم این باشگاه نزد من محفوظ است و نمی‌توانم فاش کنم.

چرا؟

به هر حال این کار قشنگی نیست.

ولی این پیشنهاد لو رفته است!

ترجیح می‌دهم اسمی نیاورم!

ولی چنین پولی را یک فوتبالیست ایرانی فقط می‌تواند از بازی در حاشیه خلیج فارس بدست بیاورد؟

(می‌خندد) حالا که می‌بینید در ایران هم چنین پولی می‌دهند!

می‌خواهی به این تیم صنعتی بروی؟

نه! من در ایران فقط برای پرسپولیس بازی می‌کنم.

جدی می‌گویی؟

انتخاب اول و آخر من پرسپولیس است. تا روزی که در ایران بازی کنم دوست دارم پیراهن پرسپولیس را بپوشم و به تیم دیگری فکر نمی‌کنم مگر آن که پرسپولیس من را نخواهد.

شنیدیم این روزها تیم شما با مشکلات مالی مواجه شده است. درست است؟

متأسفانه از پرسپولیس با این همه افتخار هیچ حمایتی نمی‌شود. مثلا اسم این تیم دولتی است ولی پول و امکانات برای تیم‌های صنعتی و رقیب ماست و این اجحاف درحق تیم مردمی‌و پرطرفدار پرسپولیس است.

منظورت از رقیب سنتی استقلال بود؟

شما ببینید در هفته‌های اخیر دوستان چه صحبت‌هایی درباره پرسپولیس انجام داده اند؛ در حالی که آمار و ارقام نشان می‌دهد بازیکنان استقلال خیلی بیشتر از بازیکنان پرسپولیس قرارداد بسته اند. دریافتی ما هم حدود ۵۵ درصد بوده است. کاش مسئولان امر عدالت را واقعا بین دو تیم پرسپولیس و استقلال رعایت می‌کردند. به نظرم کمترین توجه به تیم ما بوده است.

ولی استقلالی‌ها نظر دیگری دارند و پرسپولیس را تیم خاص و محبوب وزارت ورزش می‌خوانند؟

این صحبت‌ها تکراری و نخ نما شده است. متأسفانه بقیه هم یاد گرفته اند و وقتی جلوی پرسپولیس می‌بازند و نتیجه نمی‌گیرند این بهانه‌های واهی را تکرار می‌کنند. من یک مورد مثال زدم که شما بروید به عنوان یک رسانه مستقل قراردادهای بازیکنان پرسپولیس با بازیکنان استقلال را مقایسه کنید تا خیلی چیزها دستگیرتان شود. البته حتما از قول من بنویسید هرچقدر بازیکنان استقلال پول می‌گیرند نوش جانشان!

جدا؟!

بله، باز تکرار می‌کنم هرچقدر استقلالی‌ها قرارداد می‌بندند یا پول می‌گیرند نوش جانشان اما حداقل مظلوم نمایی نکنند. اسم پرسپولیس را وسط نکشند و حرف‌هایی نزنند که تکراری و غیرواقعی است.

منظورت صحبت‌های فرهاد مجیدی است که گفته بود پرسپولیس می‌تواند از قطر و پرتغال بازیکن بگیرد ولی استقلال نمی‌تواند از مشهد هم بازیکن بخرد؟

من اصلا و ابدا دوست ندارم دراین خصوص حرفی بزنم. هرکسی هر ادعایی می‌کند باید خودش جوابگو باشد. فقط همین قدر می‌گویم همه بازیکنان پرسپولیس دلی با پرسپولیس قرارداد بسته و برای این تیم بازی می‌کنند. مبلغ قراردادهای ما به مراتب پایین‌تر از تیم‌های رقیب است.

گران‌ترین بازیکن تیم شما می‌دانی کیست؟

نه می‌دانم و نه دنبالش هستم. ضمن آن که پرسپولیس نسبت به تیم‌های رقیب اصلا بازیکن گرانقیمتی ندارد. پرسپولیس یک تیم موفق است که به جای بهانه گیری یا پیش کشیدن بحث‌های تکراری و غیرواقعی در زمین فوتبال دنبال حقش می‌رود. دراین سال‌ها هم به لطف همین تمرکز روی کارهای فنی و پرهیز از حاشیه پردازی و فرافکنی توانسته ایم قهرمان شویم و به فینال آسیا برسیم.

راستی در جام حذفی هم به استقلال خوردید. با توجه به صحبت‌های اخیر انگیزه بیشتری برای این بازی ندارید؟

هنوز تا شروع دربی حذفی خیلی مانده است. باور کنید ما درحال حاضر اصلا به استقلال فکر نمی‌کنیم. تمام تمرکز ما روی حریفان لیگ برتری است.

ولی تو جزو بازیکنانی هستی که معمولا برای دربی کُری می‌خوانی؟

گفتم که الان زود است که بخواهم درمورد این بازی حرف بزنم.

بسیار خوب، حسین جان! هنوز هم نمی‌خواهی درباره دراگان اسکوچیچ حرف بزنی که چه شد او را ...

از فدراسیون به ما گفته اند مصاحبه نکنیم. به هرحال من یک بازیکن هستم و نمی‌توانم درخصوص این مسائل حرفی بزنم.

راستی بعد از سوپرجام داشتی لایو می‌گرفتی که کریم باقری مانع شد. توضیح می‌دهی؟

آقا کریم تاج سرماست. به هرحال بزرگ‌تر ماست و یک مقدار خوشحال بودیم و داشتیم شوخی می‌کردیم. من کنعانی‌زادگان به عشق آقا کریم شماره ۶ پرسپولیس را می‌پوشم.

 

دیدگاه تان را بنویسید