جی پلاس

اشتباه پشت اشتباه/ تصمیم های غلط مجیدی ادامه دارد

سرمربی استقلال همچنان در مسیر تصمیم گیری هایش به شیوه ای عمل می کند که با منطق فوتبال هیچگونه همخوانی ندارد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ آبی پوشان پایتخت مدتی است که روی نوار کامیابی افتاده اند و روزهای نسبتا خوبی را تجربه می کنند. شاگردان مجیدی در آخرین دیدار خود در لیگ با نتیجه 2 بر 0 گل گهر را شکست دادند تا خیال شان بابت سهمیه پلی آف آسیا تا حد زیادی راحت باشد. وضعیت جدول و اختلاف 7 امتیازی استقلال با آلومینیوم اراک نشان می دهد که خیلی اتفاقات عجیبی باید رخ بدهد که استقلال فصل را در رتبه ای پایین تر از سوم تمام کند.

البته فاصله استقلال با دو تیم مدعی قهرمانی یعنی پرسپولیس و سپاهان نیز به ترتیب 8 و 6 امتیاز است. پس به همان اندازه که اتفاقات عجیب برای نرسیدن استقلال به پلی آف لازم است، اما و اگر برای قهرمانی نیز لازم است. اگر اختلاف 7 امتیازی آلومینیوم با استقلال در 6 هفته باقی مانده غیرقابل جبران به نظر می رسد، پس قهرمان شدن این تیم نیز به همین اندازه دور از دسترس خواهد بود.

با این حال اقدامات عجیب مجیدی روی نیمکت استقلال ادامه دارد. مدیریت باشگاه استقلال مدتهاست به دلیل عدم پرداخت مطالبات بازیکنان مورد انتقاد قرار گرفته است و بازیکنان مدعی هستند درصدی که تا بدین جای فصل باید دریافت می کرده اند را نگرفته اند. در چنین شرایطی مجیدی از حساب شخصی خود به بازیکنان پاداش می دهد، آن هم برای بازی هایی که دستاورد مشخصی ندارد و صرفا چیزی بیشتر از سه امتیاز فوتبالی عاید آنها نمی کند.

بازیکنان استقلال در زمان حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا نیز شارژ مالی شدند و این در حالی بود که می شد آن پول را در قالب قرارداد به بازیکنان پرداخت کرد تا هم درصد پرداختی های بازیکنان افزایش یابد و هم دیگر نیاز به مداخله سرمربی برای دستگیر نشدن بازیکن در اردوی تیم نباشد!

در فوتبال پاداش به عنوان یکی از آپشن های قرارداد در نظر گرفته می شود که هدف آن ایجاد انگیزه مضاعف برای بازیکن از طریق پاداش مالی است. این موضوع کاملا منطقی است چرا که اگر  دستاورد مشخصی در طی یک فصل کسب شود طبیعتا باشگاه از این دستاوردها منفعت مالی خواهد برد و منطقی است که بخشی از این منفعت مالی در قالب پاداش به بازیکنانی که در رقم زدن آن دستاورد نقش داشته اند، اهدا شود. اما اگر از مدیران و یا مجیدی که اخیرا به جای باشگاه دست به جیب شده که پاداش های اعطا شده به بازیکنان دقیقا به دلیل کدام دستاورد بوده چه پاسخی خواهند داشت؟ اطمینان از کسب سهمیه پلی آفی فصل آینده؟ 

مساله دیگر حمایت از بازیکنان معترض است. فرشید اسماعیلی و رشید مظاهری دو بازیکنی بودند که گفته شد به کمیته انضباطی باشگاه فراخوانده شدند و مجیدی اعلام کرد که نیازی نیست به کمیته بروند! این در حالی است که مظاهری در اقدامی غیرحرفه ای مدت هاست با خود مصدوم خوانی از حضور در تمرین طفره می رود. او حتی با مربی دروازه بان های سابق استقلال هم دچار مشکل شده بود و اکنون دیگر کاملا مشخص شده که دلیل عدم حضورش در تمرین مسائل مالی است و نه مصدومیت. 

مسلما بازیکنان بر اساس قراردادی که با باشگاه منعقد می کنند از حق و حقوقی برخوردار می شوند که حق مطالبه آن را دارند. اما راه مطالبه حقوق هم در قانون در نظر گرفته شده که مواردی مانند دادن نوتیس به باشگاه، اقدام به فسخ و ... است، نه مصدومیت نمایی و تحریم تمرین. اگر استقلال گلر آماده ای مانند حسینی روی نیمکت نداشت، استقلال با قهر مظاهری چند امتیاز از دست می داد که حالا مجیدی بی توجه به این مساله در ماجرای اختلاف با باشگاه طرف بازیکن را گرفته است؟

مشت کوبیده شده مجیدی بر روی میز کنفرانس خبری نشان می دهد که او در مجموعه در جناح تیم مدیریتی نیست و علاوه بر حریفان باید با خودی ها هم بجنگد و البته این از شاهکارهای وزارت ورزش است که مدیرانی را برای دو باشگاه سرخابی انتخاب می کند که جای هیچ توجیهی ندارد. پیش از این سرخ ها هم سابقه دعوای داخلی بین گل محمدی و رسول پناه را تجربه کرده بودند.

دیدگاه تان را بنویسید