گزارش جی پلاس از دیدار معوقه ههفته بیست و یکم لیگ برتر

استقلال 2 - شهرخودرو صفر؛ غلبه مجیدی بر رحمتی در شب تاریک و عجیب آزادی

تیم های استقلال و شهرخودرو در بازی معوقه لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به میدان رفتند که شاگردان مجیدی برنده مصاف با شاگردان رحمتی بودند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، تیم استقلال در بازی معوقه هفته بیست و یکم لیگ برتر به مصاف شهرخودرو رفت و رقیب مشهدی خود را با دو گل در ورزشگاه آزادی شکست داد.

آرمان رمضانی در دقیقه 48 و مهدی قایدی در دقیقه 16+90 گل های استقلال را به ثمر رساند. با این نتیجه، شاگردان مجیدی 40 امتیازی شدند و جایگاه خود در رده سوم جدول را تثبیت کردند. شهرخودرو هم با 28 امتیاز در رده هشتم جدول باقی ماند.

این دیدار به علت قطع برق ورزشگاه در دقیقه 84، برای دقایقی متوقف شد و دو تیم به مدت 5 دقیقه در انتظار بازگشت برق به ورزشگاه و روشن شدن نورافکن‌های ورزشگاه بودند.

نیمه اول

در دقیقه چهارم ارسلان مطهری دروازه‌بان شهرخودرورا دریبل زد ولی در ادامه توپ با پای خودش به اوت رفت تا این موقعیت از دست برود. بعد از این صحنه، بازی حدود ۳۰ دقیقه بسیار کم موقعیت دنبال شد و بالاخره در دقیقه ۳۵ بازیکنان شهرخودرودر یک دقیقه صاحب دو موقعیت شوتزنی خوب شدند که هر دو ضربه به خارج از دروازه سیدحسین حسینی رفت.

اگر چه بازی بسیار کم افت و خیز بود و دو تیم موقعیت چندان زیادی نداشتند اما این شاگردان سید مهدی رحمتی بودند که در نیمه اول، میل بیشتر به خلق موقعیت و گشودن دروازه استقلال داشتند.

در دقیقه ۲+۴۵، در خطرناک‌ترین موقعیت بازی، ضربه سر ارسلان مطهری در آستانه ورود به دروازه، توسط علی نعمتی از روی خط دفع شد تا بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل تمام شود.

نیمه دوم

شروع نیمه دوم با ورود مهدی قایدی و پاس گل این بازیکن به آرمان رمضانی همراه بود که مهاجم استقلال در دقیقه ۴۸ با شوت سرکش خود از پشت محوطه جریمه، دروازه فراهانی را گشود و استقلال را پیش انداخت.

در دقیقه ۵۱، مهدی قایدی از روی ضربه ایستگاهی، موقعیت خطرناکی را روی دروازه شهرخودرو خلق کرد که توپ یک قدم از پای دانشگر جلوتر بود و فراهانی آن را تبدیل به کرنر کرد. در دقیقه ۵۴، محمدرضا فلاحیان با شوت از راه دور، فشار را از روی تیمش برداشت و حسینی را به واکنش وا داشت که این ضربه در چارچوب نبود.

در دقیقه ۶۲، ارسلان مطهری در موقعیتی مناسب از مقابل محوطه شش قدم شوت محکم خود را روانه دروازه کرد که فراهانی با نوک پای راست خود، جلوی ورود توپ به دروازه را گرفت و آن را به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد باز هم دروازه شهرخودرو تهدید شد که ضربه سر مرادمند توسط قاسمی‌نژاد از روی خط دروازه به کرنر رفت.

در دقیقه ۸۴، برق ورزشگاه به یک باره قطع شد و نورافکن‌ها خاموش شدند تا ورزشگاه در تاریکی فرو برود.  بعد از گذشت حدود پنج دقیقه این مشکل برطرف شد  اما بعد از دو، سه دقیقه باز هم یکی از نورافکن‌ها خاموش شد ولی داور بعد از مشرت با ناظر بازی، تصمیم به ادامه مسابقه گرفت.

بازی بعد از گل استقلال آرام تر دنبال شد ولی شاگردان رحمتی دست بردارد  نبودند و در دقیقه 10+90 ضربه نعمتی در داخل محوطه جریمه به دیرک دروازه استقلال برخورد کرد و دروازه حسینی باز نشد. در دقیقه 14+90 باز هم شوت سرکش بازیکن پدیده بعد از دخالت حسینی به دیرک دروازه استقلال خورد.

 این توپ در بازگشت با پاس گل مطهری به مهدی قایدی رسید و او هم در موقعیت تک به تک دروازه پدیده را گشود و تیمش را به گل دوم رساند.

ترکیب استقلال: سید حسین حسینی، عارف غلامی، سیاوش یزدانی، محمدحسین مرادمند، وریا غفوری (محمد دانشگر ۴۶)، مسعود ریگی، مهدی مهدی پور (مهدی قایدی ۴۶)، آرش رضاوند، محمد نادری، ارسلان مطهری، آرمان رمضانی.

ترکیب شهرخودرو: میلاد فراهانی، علی نعمتی، احسان حسینی، رضا یزدان دوست (حسام پورهاشم ۵۹)، یوسف وکیا، محمدرضا فلاحیان (صادق صادقی ۵۹)، امیر حسین جعفری (حسین مهربان ۵۹)، امین قاسمی‌نژاد، امیرحسین کریمی، مهرداد بایرامی (احمد الجبوری ۶۹)، عرفان معصومی.

کارشناسی داوری استقلال و پدیده

نوید مظفری، کارشناس داوری درباره داوری استقلال و پدیده گفت: داور عملکرد نسبتا خوبی داشت و به جز یکی دو اشتباه جزیی، تاثیری در نتیجه نداشت.

او ادامه داد: دقیقه ۲۲ داور باید خطای بازیکن استقلال را اعلام‌ می‌کرد و به بازیکن خاطی اخطار می‌داد. اخطار به معصومی دقیقه ۴۲ از شهرخودرو به خاطر خطا با بی پروایی درست بود. در دقایق پایانی نیمه اول توپ از خط رد نشده بود و ادامه بازی تصمیم درست تیم داوری بود. داور در دقیقه ۵۸ تصمیمی کاملا اشتباه گرفت؛ وی  به اشتباه در محوطه جریمه استقلال خطای بازیکن شهرخودرو را اعلام شد. در این صحنه بازیکن شهرخودرو مرتکب هیچ خطایی نشده بود. کارت زرد به ریگی در دقیقه ۷۱ و به نادری در دقیقه ۷۲ درست بود.

 

تصاویر بازی استقلال و شهرخودرو در لیگ برتر

لیگ برتر فوتبال - استقلال - شهرخودرو آرمان رمضانی

لیگ برتر فوتبال - استقلال - شهرخودرو آرمان رمضانی

 

لیگ برتر فوتبال ایران| استقلال و شهرخودرو/ آرمانی رمضانی

لیگ برتر فوتبال ایران| استقلال و شهرخودرو/ آرمانی رمضانی

لیگ برتر فوتبال ایران| استقلال و شهرخودرو/ فرهاد مجیدی و آرمان رمضانی

photo_2021-06-21_19-40-13

مهدی رحمتی

لیگ برتر فوتبال| استقلال و شهرخودرو

لیگ برتر فوتبال| استقلال و شهرخودرو

لیگ برتر فوتبال| استقلال و شهرخودرو

لیگ برتر فوتبال| استقلال و شهرخودرو

لیگ برتر فوتبال| استقلال و شهرخودرو

 

لیگ برتر فوتبال| استقلال و شهرخودرو

گل های بازی استقلال و شهرخودرو در لیگ برتر فوتبال

 

گل اول استقلال توسط آرمان رمضانی در دقیقه 48

گل دوم استقلال به شهرخودرو توسط مهدی قایدی در دقیقه 106

دیدگاه تان را بنویسید