حمله اسکوچیچ به رکورد تاریخی اوفارل

سرمربی تیم ملی فوتبال این فرصت را دارد که با پیروزی مقابل عراق رکوردی تاریخی از خود بر جای بگذارد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، دراگان اسکوچیچ  از ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ که هدایت  تیم ملی فوتبال ایران  را بر عهده گرفت و جانشین ویلموتس بلژیکی شد کارنامه‌ای قابل قبول در فوتبال ایران از خود بر جای گذاشته است.

میزان نوشت؛ هر چند در ابتدای راه انتقادات زیادی از سوی فوتبالی‌ها به مربی کروات وارد می‌شد و برخی او را در حد نیمکت بزرگ تیم ملی نمی‌دانستند، اما "اسکو" تا اینجا خوب عمل کرده و تقریباً بیشتر منتقدان حالا از او راضی هستند.

اسکوچیچ تاکنون در ۶ دیداری که هدایت تیم ملی را عهده دار بوده، رکورد  ۱۰۰ درصد پیروزی را ثبت کرده است. تنها یک مربی پیش از این موفق به ثبت رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی در ۶ دیدار ابتدایی خود روی نیمکت تیم ملی شده است؛  فرانک اوفارل .

البته اوفارل در ۷ دیدار ابتدایی خود موفق به کسب رکورد ۱۰۰ درصد پیروزی شده و حالا اسکوچیچ این فرصت را دارد که فردا (سه‌شنبه) در دیداری که از حساسیت بالایی هم برخوردار است با پیروزی برابر کامبوج شیرینی صعود به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی را برای خودش دوچندان کند و به رکورد ۷ برد از ۷ بازی برسد.

اوفارل مربی صاحب نام بریتانیایی (ایرلندی) در نیمه دهه ۱۹۷۰ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بود و همراه با تیم ملی کشورمان در بازی‌های آسیایی ۱۹۷۴ تهران عنوان قهرمانی را کسب کرد و پس از آن از ایران رفت.

 

دیدگاه تان را بنویسید