گزارش جی پلاس از مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر؛ ایران ۳- بحرین صفر

اسکوچیچ با انتقام، طلسم منامه را شکست؛ نفس راحت یک ایران! +عکس و ویدیوی گل ها/ جدول

تیم ملی فوتبال ایران برای اولین بار در تاریخ موفق شد بحرین را در خانه شکست بدهد و سه امتیاز مهم و حیاتی را در مقدماتی جام جهانی از آن خود کند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 21 امشب در یکی از حساس ترین رقابت  های سال ها اخیر خود در منامه به مصاف بحرین رفت و با یک بازی زیبا با نتیجه 3 بر صفر این تیم را در خانه شکست داد.

گزارش بازی

نیمه اول

دو تیم در ابتدای بازی رو به بازی مستقیم آوردند و پاس‌های اشتباه زیادی در پنج دقیقه ابتدایی رد و بدل شد. در این دقایق بحرین توانست حمله نصفه و نیمه‌ای از جناح راست داشته باشد که ارسال بازیکنان بحرین توسط بیرانوند مهار شد. بحرینی‌ها در ادامه بازی را بیشتر در اختیار داشتند و در دقیقه ۷ نفوذ خطرناکی از جناح راست دفاع ایران به داخل محوطه جریمه داشتند که خوشبختانه حاج‌صفی در این صحنه هوشیار بود و پاس کات‌بک بازیکن بحرین را دور کرد. بالاخره در دقیقه ۱۰ ایران اولین موقعیتش را به دست آورد که مهدی طارمی با فرار از میان مدافعان بحرین توانست ضربه سر بزند اما دروازه‌بان بحرین هوشیار بود و توانست توپ را مهار کند. شوت محکم الحمیدان از پشت محوطه جریمه با اختلاف از بالای دروازه ایران به بیرون رفت. برنامه تیم‌ملی تا دقیقه 15 برخلاف بازی گذشته استفاده از پاس‌های قطری و بلند است که تا الان کمکی به ایجاد موقعیت گل‌زنی نکرده است. البته پرس از جلوی بازیکنان بحرین در این دقایق یکی از دلایل روی آوردن بازیکنان ایران به این سبک بازی است. شوت محکم نوراللهی از فاصله دور به مدافعان بحرین برخورد کرد و به بیرون رفت. سردار آزمون روی ارسال خوب قلی‌زاده از نقطه کرنر توانست ضربه سرش را بالاتر از همه بزند اما مدافع بحرین پیش از رسیدن توپ به دروازه، توپ را دفع کرد. حرکت تکنیکی علی قلی‌زاده از جناح راست با پاس او به پشت محوطه جریمه همراه شد که احسان حاج‌صفی خودش را به توپ رساند و شوت سرکشی زد که دروازه‌بان بحرین دو ضرب توپ را مهار کرد و نگذاشت سردار آزمون از توپ دوم استفاده کند. تیم‌ملی در این دقایق توپ و میدان را در اختیار گرفته است. مدافعان بحرین مانع از رسیدن پاس در عمق خوب احمد نوراللهی به سردار آزمون شدند تا مهاجم تیم‌ملی با دروازه‌بان بحرین تک به تک نشود. شوت جاسم شیخ از پشت محوطه جریمه با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.مهدی طارمی با فرار از بین مدافعان بحرین توانست در داخل محوطه جریمه این تیم شوت‌زنی کند اما دروازه‌بان بحرین شوت طارمی را مهار کرد. مهدی طارمی دوباره از میان مدافعان بحرین فرار کرد اما احمد نبیل که آخرین مدافع بحرین بود، او را قبل از رسیدن به محوطه جریمه با تکل سرنگون کرد که داور فقط به دادن کارت زرد بسنده کرد. مهدی طارمی پشت ضربه ایستگاهی‌ای که خودش گرفته بود ایستاد تا شاید بتواند دروازه بحرین را باز کند اما شوتش به دیواره دفاعی برخورد کرد. علی قلی‌زاده پس از دریبل دو بازیکن بحرین از پشت محوطه جریمه اقدام به شوت‌زنی کرد که ضربه‌اش با اختلاف زیادی به بیرون رفت. شوت مرهون از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از کنار دروازه ایران به بیرون رفت. مرهون با فرار از جناح راست دفاع ایران با بیرانوند تک به تک شد اما دخالت بیرانوند و مدافعان ایران مانع از گل‌زنی مهاجم بحرین شد.

نیمه دوم

سامان قدوس که بین دو نیمه به جای میلاد محمدی به میدان آمد، از پشت محوطه جریمه شوت محکمی زد که دروازه‌بان بحرین به صورت دو ضرب مهار کرد. علی حرم با خطا روی وحید امیری در پشت محوطه جریمه با کارت زرد داور جریمه شد.گل اول برای ایران، دقیقه ۵۴: حرکت عالی مهدی طارمی در پشت محوطه جریمه بحرین و در ادامه پاس عالی‌تر او به سردار آزمون، سردار را در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان بحرین قرار داد و مهاجم ایران با دقت تمام دروازه میزبان را باز کرد. توپ پس از حرکت ترکیبی ملی‌پوشان در پشت محوطه جریمه به سامان قدوس رسید که او شوت محکمی را به سمت دروازه بحرین زد اما شوت قدوس در میانه راه به مدافعان بحرین برخورد کرد و به کرنر رفت. پاس تو در و عالی سامان قدوس در موقعیت تک به تک به طارمی رسید اما شوت طارمی با اختلاف زیاد از بالای دروازه بحرین به بیرون رفت. گل دوم برای ایران، دقیقه ۶۱: پاس عالی مهدی طارمی از میانه میدان و استارت سریع سردار آزمون، مهاجم ایران را در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان بحرین قرار داد و آزمون مثل صحنه گل نخست به بهترین نحو دروازه‌ حریف را باز کرد. مرهون در داخل محوطه جریمه ایران به زمین خورد اما داور بازی اعتقادی به پنالتی نداشت تا بازی ادامه پیدا کند. در این دقیقه سعید عزت‌اللهی به جای وحید امیری که احساس مصدومیت می‌کرد وارد میدان شد. مهدی طارمی روی حرکت انفرادی از جناح چپ وارد محوطه جریمه بحرین شد و می‌توانست دروازه حریف را برای بار سوم باز کند اما عدم تعادل او مانع از شوت‌زنی‌اش شد. قلی‌زاده و قدوس در جناح راست با دریبل چند بازیکن بحرین دفاع این تیم را به هم ریختند که در این صحنه قدوس توپ را برای قلی‌زاده کاشت اما ضربه قلی‌زاده با اختلاف کمی از بالای دروازه بحرین به بیرون رفت. سامان قدوس با پاسی در عمق مهدی طارمی را در موقعیت خوب گل‌زنی قرار داد اما ضربه مهاجم ایران توسط دروازه‌بان بحرین دفع شد. گل سوم برای ایران، دقیقه ۸۰: سماجت مهدی ترابی در گوشه زمین باعث شد که توپ از چنگ بازیکنان بحرین خارج شود. هافبک ایران پس از باز پس‌گیری توپ را به نوراللهی پاس داد و او هم با پاسی دقیق توپ را در داخل محوطه جریمه به مهدی طارمی رساند. طارمی هم این‌بار با چرخشی زیبا خودش را با دروازه‌بان تک به تک کرد و با دقت توانست دروازه بحرین را باز کند. پاس در عمق مهدی قایدی به طارمی، این بازیکن را در موقعیت تک به تک با دروازه‌بان بحرین قرار داد و طارمی توانست او را از پیش رو بردارد اما زاویه‌اش برای شوت‌زنی بسته شد تا مجبور شود به قایدی پاس دهد. قایدی هم پس از پیش رو گذاشتن مدافع بحرین شوتش را راهی دروازه کرد که با اختلاف اندکی از کنار دروازه به بیرون رفت.

ویدیوی گل های ایران به بحرین در مقدماتی جام جهانی

تصاویر دیدار ایران و بحرین در مقدماتی جام جهانی

41077_827

41075_861

41088_575

41079_246

41080_797

41093_848

41096_635

41098_275

41100_463

41102_345

41103_643

41104_181

برنامه بازی های ایران

 

 

 

تیم نتیجه نتیجه تیم تاریخ ساعت
ایران 3 1 هنگ کنگ پنج شنبه 13 خرداد 19
بحرین 8 0 کامبوج پنج شنبه 13 خرداد 21
عراق 4 1 کامبوج دوشنبه 17 خرداد 19
ایران 3 0 بحرین دوشنبه 17 خرداد 21
کامبوج     ایران جمعه 21 خرداد 19
هنگ کنگ     عراق جمعه 21 خرداد 21
بحرین     هنگ کنگ سه شنبه 25 خرداد 21
ایران     عراق سه شنبه 25 خرداد 21

 

 

گروه

گروه C

 

گروه C

رده تیم بازی برد مساوی باخت امتیاز
1 عراق 6 4 2 0 14
2 ایران 6 4 0 2 12
3 بحرین 7 3 3 1 12
4 هنگ کنگ 6 1 2 3 5
5 کامبوج 7 0 1 6 1

 

دیدگاه تان را بنویسید