گزارش جی پلاس از لیگ ملت های والیبال

ایران 3 - هلند 0 ؛ نخستین برد ایران با آلکنو مقتدرانه بود+حواشی و آمار/ عکس

تیم ملی والیبال ایران در آخرین بازی خود در هفته اول لیگ ملت های والیبال به مصاف هلند رفت و توانست با نتیجه سه بر صفر به پیروزی دست یابد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، در سومین روز از رقابت‌های لیگ ملت‌های والیبال، تیم ملی ایران امروز (یکشنبه) از ساعت ۱۴:۳۰ مقابل تیم ملی هلند رفت و در پایان این دیدار با نتیجه سه بر صفر به سود ملی پوشان ایران به پایان رسید.

تیم ملی والیبال ایران در دو بازی گذشته خود در لیگ ملت های 2021 با نتیجه 3 بر صفر به ژاپن باخت و 3 بر یک به روسیه باخت و در آخرین بازی خود در هفته اول باید به مصاف هلند رفت.

هلند هم دو بازی گذشته خود را واگذار کرده اما یک امتیاز از جدال مقابل ژاپن به دست آورده است.

ست اول؛ ۲۵ بر ۱۸ به سود ایران

تیم ملی والیبال ایران شروع خوبی در ست ابتدایی بازی داشت. صابر کاظمی سرویس‌های خوبی برای ایران زد تا ملی پوشان ایران ۵ بر یک پیش بیافتند و روبرتو پیازا سرمربی هلند به اجبار تقاضای تایم استراحت داد. نخستین تایم استراحت فنی با برتری ۸ بر ۵ ایران همراه شد. عملکرد خوب یاران ایران در سرویس و دفاع اختلاف امتیاز را دو برابر کرد تا نتیجه بازی ۱۲ بر ۶ به سود ایران شود. پیازا یک بار دیگر تقاضای تایم استراحت داد اما وقفه ایجاد شده تأثیری در عملکرد خوب بازیکنان ایران نداشت تا دومین تایم استراحت فنی با برتری ۱۶ بر ۱۱ ایران همراه شود. معروف و بردیا سعادت با زمین آمدند. در نهایت ست نخست با عملکرد خود ملی پوشان ایران در سرویس و دفاع با نتیجه ۲۵ بر ۱۸ حریف را شکست دادند.

ست دوم؛ ۲۵ بر ۲۳ به سود ایران

ست دوم با امتیاز سرویس میثم صالحی برای ایران همراه بود. صابر کاظمی نقش زیادی در امتیازهای ایران در شروع بازی داشت و ایران با نتیجه ۸ بر ۵ پیروز به استقبال نخستین تایم استراحت فنی رفت. در ادامه ایران اختلاف امتیاز خود را حفظ کرد تا دومین تایم استراحت فنی نیز با پیروزی ۱۶ بر ۱۳ شاگردان الکنو همراه شود. محمد موسوی روز خوبی در زدن سرویس نداشت. عملکرد خوب تیم ملی در حمله و دفاع برتری ایران را در ست دوم با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ به همراه داشت.

ست سوم؛ ۳۰ بر ۲۸ به سود ایران
سد دفاعی ایران در شروع ست سوم با برتری ۸ بر ۳ ایران در نخستین تایم استراحت فنی همراه شد. ملی پوشان ایران اختلاف امتیاز را ایجاد شده را حفظ کردند و دومین تایم استراحت فنی نیز با برتری ۱۶ بر ۱۲ به سود ایران بود. تعویض پاسور دوم تیم ملی هلند فریدک اختلاف امتیاز را به یک کاهش داد تا الکنو تقاضای تایم استراحت دهد. نارنجی پوشان هلند در مقابل سد دفاعی ایران راهی نداشتند و هر چند دو تیم رالی جذابی را تا امتیاز ۳۰ به نمایش گذاشتند اما در نهایت ملی پوشان کشورمان ست سوم هم با نتیجه ۳۰ بر ۲۸ به سود خود خاتمه دادند.

در پایان این مسابقه امیرحسین اسفندیار، دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران توانست 14 امتیاز برای تیمش کسب کرده و عنوان امتیازآورترین بازیکن میدان را به خود اختصاص دهد. پس از وی هم میثم صالحی موفق به کسب 12 امتیاز برای ایران شد. در طرف مقابل نیمیر عبدالعزیز توانست 11 امتیاز برای تیم ملی هلند به دست بیاورد.

تیم ملی والیبال ایران در چهارمین مسابقه خود روز پنجشنبه، 13 خرداد از ساعت 14:30 به مصاف کانادا خواهد رفت.

آمار مسابقه ایران و هلند در لیگ ملت های والیبال

 

آمار دیدار والیبال ایران و هلند

 

آمار دیدار والیبال ایران و هلند

لیگ ملت های والیبال 2021- ایران و هلند

لیگ ملت های والیبال 2021- ایران و هلند

لیگ ملت های والیبال 2021- ایران و هلند

لیگ ملت های والیبال 2021- ایران و هلند

لیگ ملت های والیبال 2021- ایران و هلند

لیگ ملت های والیبال 2021- ایران و هلند

لیگ ملت های والیبال 2021- ایران و هلند

حواشی بازی ایران و هلند در لیگ ملت های والیبال

با تصمیم ولادیمیر آلکنو مرتضی شریفی و بردیا سعادت در ترکیب 14 نفره بازی امروز ایران مقابل هلند جایگزین میلاد عبادی‌پور و امیر غفور شدند.

ایران: سعید معروف (کاپیتان)، مرتضی شریفی، بردیا سعادت، سیدمحمد موسوی، پوریا فیاضی، محمدرضا حضرت‌پور، مسعود غلامی،صابر کاظمی، علی‌اصغر مجرد، علی شفیعی، میثم صالحی، محمدطاهر وادی، آرمان صالحی و امیرحسین اسفندیار .

هلند:مارکوس هلد، وسل کمینک، گیس ون سولکمه ، فریک د وِیِر،  نیمیر عبدالعزیز ، لوک ون در انت، فابیان پلیک، مایکل ون زیست، میچل پارکینسون ، توان ویلتنبرگ، تیس ترهورست، گیس جورنا، جونیور توینسترا، استیون اوتونجر، استین ون شیه ، استین ونتیلبرگ، جاست درانکرز و روبرت آندرینگا

نکته جالب توجه اینکه دو تیم هیچ سابقه رویارویی رسمی با یکدیگر ندارند.

 

 

دیدگاه تان را بنویسید