سرخابی ها جوان‌ترین و مسن‌ترین بازیکن تیم ملی شدند

در لیست تیم ملی فوتبال ایران وحید امیری مسن‌ترین و مهدی قایدی جوانترین بازیکن به شمار می‌آیند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، لیست دراگان اسکوچیچ برای چهار بازی پیش روی تیم ملی فوتبال ایران در چارچوب مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های ۲۰۲۳ اعلام شد.

در لیست اعلام شده، میانگین سن تیم ملی ۲۷.۵ سال است. عددی تقریبا استاندارد که نه می‌توان به آن انگ پیر بودن زد و نه آن را جوان توصیف کرد.

در بین ۲۶ بازیکن دعوت شده، وحید امیری با ۳۳ سال، مسن‌ترین بازیکن حاضر در اردو است و در سوی دیگر مهدی قایدی با ۲۲ سال سن، جوان‌ترین مهره به حساب می‌آید.

به طور کلی ۶ بازیکن تیم ملی ۲۵ و زیر ۲۵ سال سن دارند که این نفرات عبارتند از: مهدی قایدی، جعفر سلمانی، مجید حسینی، صادق محرمی، سعید عزت‌اللهی و علی قلی‌زاده.

آن سمت ماجرا پنج بازیکن هم هستند که ۳۰ و بالای ۳۰ سال سن دارند و به نوعی باتجربه‌های تیم اسکوچیچ به حساب می‌آیند. نام این بازیکن بدین ترتیب است: شجاع خلیل‌زاده، کریم انصاری‌فرد، وحید امیری، احسان حاج‌صفی و کمال کامیابی‌نیا

۱۱ بازیکن دیگر هم بین ۲۶ تا ۲۹ سال سن دارند. محبوب‌ترین سن هم ۲۸ است. ۶ بازیکن از ۲۶ بازیکن حاضر در اردو ۲۸ ساله هستند. این نفرات عبارتند از: علیرضا بیرانوند، امیر عابدزاده، محمدرضا اخباری، دانیال اسماعیلی‌فر، احمد نوراللهی و مهدی طارمی.

چهار دیدار تیم ملی مقابل هنگ‌کنگ، بحرین، کامبوج و عراق طی روزهای ۱۳ تا ۲۵ خرداد برگزار خواهد شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید