جی پلاس

یک فوتبالیست دیگر ایران تابعیت آذربایجان را پذیرفت+ عکس

حق وردی با پذیرش تابعیت آذربایجان به تیم ملی این کشور دعوت شد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، حجت حق وردی بازیکن سابق تیم پیکان که هم اکنون در سومقاییت توپ می زند به تیم ملی فوتبال آذربایجان دعوت شد.

این بازیکن 28 ساله که سابقه حضور در تیم ملی امید ایران را هم دارد در تیم های ابومسلم، ذوب آهن و پیکان بازی کرده است و مدتی هم شایعه پیوستن به پرسپولیس مطرح شده بود که سرانجام راهی لیگ آذربایجان شد. قبل از رفتن حق وردی این بازیکن اعلام کرده بود که به خاطر پرسپولیس با پیکان فسخ کرده است اما در نهایت او پیراهن تیمی غیر از قرمزها را پوشید.

حجت حق وردی

او در طول حضورش در ایران 6 گل زده در کارنامه اش ثبت شده است.

در این فهرست هم چنین نام علی قربانی هم دیده می شود که باردیگر از سوی دبیاسی به تیم ملی آذربایجان دعوت شده است. این لیست برای بازی تیم ملی آذربایجان مقابل ترکیه اعلام شد.

photo_2021-05-22_00-07-39

علی قربانی بعد از یک فصل حضور در سپاهان راهی سومقاییت آذربایجان شد و اتفاقا عملکرد خوبی هم در این تیم داشت. او توانست در 3 بازی 4 گل بزند.

این بازیکنان با ملیت ایرانی و تابعیت آذربایجانی برای این کشور بازی می کنند. کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای حضور در تیم ملی یک کشور باید 5 سال در آن کشور حضور داشته باشند اما آذربایجان عضو این اتحادیه نیست و چنین قانونی هم ندارد.

نه حجت حق وردی و نه علی قربانی بازی برای تیم ملی بزرگسالان ایران نداشتند و به همین دلیل مشکلی برای حضورشان به عنوان ملی پوش فوتبال آذربایجان وجود ندارد.

قربانی در رقابت های مقدماتی جام جهانی مقابل یاران کریستیانو رونالدو در پرتغال هم به میدان رفت.

کریستیانو رونالدو علی قربانی

 

دیدگاه تان را بنویسید