گزارش جی پلاس از تصمیمات عجیب یک مربی

فراز دائم در حال پرواز؛ چرا کمالوند روی یک نیمکت نمی‌ماند؟!

فراز کمالوند بعد از جدایی بحث برانگیز و غیرحرفه ای از شاهین بوشهر و استقلال این بار استعفای کلامی خود را از سرمربی‌گری سایپا اعلام کرده است!

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، کمالوند جدا شد؛ کمالوند پیوست. این پرتکرار ترین جملات در نقل و انتقالات ماه های اخیر نیمکت مربیان تیم های ایرانی به حساب می آید. کمالوند که حدود 16 روز پیش به خاطر جدایی از استقلال حاشیه ساز شده بود این بار اعلام کرد که قصد استعفا از سرمربی گری سایپا را دارد!

او بعد از شکست تیمش مقابل پیکان در یک بازی عجیب و پرحاشیه که به نظر می رسد از نظر داوری هم مشکلات زیادی داشته در گفت وگو با یکی از رسانه ها اعلام کرد که امکان ادامه همکاری با نارنجی پوشان را ندارد چرا که نمی تواند عوامل بیرون از زمین را کنترل کند. کمالوند گفت: این استعفا هم فریاد من نسبت به اتفاقات عجیب و غریب فوتبال است تا شاید آقایان به خودشان بیایند. من در همین هفته چندین بار به فدراسیون رفتم و در این خصوص هشدار دادم اما گوش کسی بدهکار نبود.

هنوز مشخص نیست که این صحبت ها از روی عصبانیت زده شده یانه؛ یا حتی اگر جدی باشد اصلا باشگاه سایپا با آن موافقت می کند یا کمالوند مجبور است به کار خود در این تیم ادامه بدهد, هرچه که باشد نمی تواند مانع انتقاد از رفتارهای غیرحرفه ای فراز کمالوند باشد؛ مربی که در شش ماه اخیر سه بار تیم عوض کرده و نحوه جدایی اش در تمام تیم‌ها با حرف و حدیث همراه بوده است.

عملکرد کمالوند از آبان 99

کمالوند که از هدایت پارس جنوبی جم استعفا کرده بود؛ 3 آبان سال 99 راهی شاهین بوشهر شد.

01538129

با گذشت 4 ماه از حضور در تیم شاهین او دوم اسفند ماه در مصاحبه ای اعلام کرد که تا چند روز آینده از بوشهر جدا خواهد شد. کمالوند هم چنین از پیشنهادهای لیگ برتری خود سخن گفت اما تاکید کرد خسته شده و نیاز به استراحت دارد! نکته جالب توجه این است که او نه فقط به خاطر تقویت نشدن شاهین و خستگی از بوشهر رفت بلکه درنظر داشت به پیشنهاد مربی‌گری استقلال پاسخ مثبت بدهد.

به هرترتیب او از 14 اسفند و تنها 12 روز بعد از مصاحبه به عنوان سرمربی شاهین بوشهر به عنوان دستیار فرهاد مجیدی در تمرینات استقلال حاضر شد و در اظهارنظرهای متعددی از کمک به استقلال و مجیدی و عزم جدی اش برای موفقیت تیم صحبت کرد. حضور کمالوند در تمرین استقلال در حالی رخ داد که همان روز باشگاه شاهین مخالفت رسمی خود را با پیوستن او به جمع آبی پوشان انجام داده بود!

3709709

او با استقلالی ها راهی لیگ قهرمانان آسیا شد اما بالافاصله پس از آن که تیم به ایران رسید خبرهایی مبنی برحضور کمالوند به عنوان سرمربی سایپا منتشر شد. بعد از حرف و حدیث های فراوان سرانجام تمام این شایعات رنگ واقعیت گرفت تا او دو ماه بعد از حضور در تمرین استقلال یعنی 12 اردیبهشت به عنوان سرمربی سایپا معرفی شود.

نکته جالب این است که هیات مدیره استقلال نه از آمدن کمالوند خبر داشت و نه از قطع همکاری او!

13903087_506

اما این بار او رکورد خود را هم جابه جا کرد و به 20 روز نرسیده اولین استعفای خود را ولو کلامی اعلام کرده است.

مربی که چند روز پیش برای کمک به بقای تیم سایپا استقلال را رها کرده بود، حالا با باخت مقابل پیکان دوباره عزم سفر به نیمکت دیگری را کرده است. او در مصاحبه خود تاکید کرده که یک ریال از سایپا دریافتی نداشته و کسی نگران این موضوع نباشد!

شاید مسائل مالی اهمیت زیادی داشته باشد اما به هرحال تعهد اخلاقی و کاری بخش مهم و تاثیرگذاری در عملکرد یک شخص محسوب می شود. مگر می شود هر مربی یا بازیکن هر زمانی که دلش خواست به یک تیم بیاید و هر وقت هم مایل بود از  آن ها جدا شود و با این توجیه که پولی نگرفته به راحتی برود؟

اگر سایپا با این استعفا موافقت کند، ممکن است او باردیگر راهی تیم آبی پوشان شود تا در بازی های باقی مانده کنار فرهاد مجیدی باشد که این روزها برای انتخاب دستیار دچار مشکل شده است.

هر اتفاقی که رخ بدهد فوتبال ایران چنین رفتار عجیب و کاملا غیرحرفه ای از سوی کمالوند را در حافظه تاریخی خود ثبت خواهد کرد؛ مربی که به راحتی تمام تعهدات اخلاقی را زیرپا گذاشت و دائم رنگ نیمکت هایش را عوض کرد؛ یک روز سفید شاهین؛ یک روز آبی استقلال ؛ روز دیگر نارنجی سایپا و فردا ...؟!

دیدگاه تان را بنویسید