جی پلاس

یک بار برای همیشه؛ استقلال را چه کسی بست؟

سرمربی استقلال پس از دو باخت پیاپی در لیگ برتر و خداحافظی احتمالی با قهرمانی، به انتقاد از دلالانی پرداخت که تیم را بسته اند.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس؛ استقلال با قبول شکست در دربی و البته باخت به ذوب آهن در هفته قبل، عملا شانس قهرمانی در لیگ برتر را از دست داد تا فرهاد مجیدی به انتقاد از کسانی بپردازد که تیم را خوب نبسته اند و دست او را در پوست گردو گذاشته اند. در این که مجیدی به عنوان جایگزین فکری روی نیمکت استقلال نشسته و نقشی در انتخاب نفرات در ابتدای فصل نداشته است، تردیدی نیست اما بیان چند نکته ضروری به نظر می رسد.

1- استقلال در حال حاضر به گواه کارشناسان یکی از پرمهره ترین تیم های لیگ است. بر اساس گزارش سایت ترنسفر مارکت مجموعه تیم استقلال در حال حاضر بیش از 14 میلیون یورو ارزش دارد و گرانقیمت ترین تیم ایرانی به شمار می رود. فقط خط حمله این تیم نزدیک به 6 میلیون یورو (180 میلیارد تومان) قیمت گذاری شده که قابل مقایسه با هیچ تیم ایرانی دیگری نیست. در چنین شرایطی مجیدی چگونه به خودش اجازه می دهد گرانقیمت ترین لیست لیگ ایران را  زیر سوال ببرد حتی اگر تیم را خودش نبسته باشد.  

2- استقلال چند هفته پیش، در لیگ قهرمانان آسیا در گروهی که مرگ لقب گرفته بود بالاتر از الاهلی و الدحیل به عنوان تیم نخست صعود کرد. تیمهایی که قیمت بازیکنان شان، چند برابر استقلال است. اگر آبی ها توانستند در آسیا با همین ترکیب فعلی نمایش قابل قبولی داشته باشند، پس مجیدی مشکل تیمش را باید در جای دیگری بجوید و به این سوال پاسخ دهد که چرا زمانی که تیمش با اقتدار به مرحله حذفی صعود کرد حرفی از دلالی نبود؟

3- مجیدی این فرصت را نداشت که در ابتدای فصل تیم را ببندد، اما در تعطیلات نیم فصل حداقل این فرصت را داشت که برخی چهره های مدنظرش را جلب کند. در این بازه زمانی آرمان رمضانی بازیکن مازاد پرسپولیس  خریداری شد که تاکنون هیچ دستاوردی برای آبی ها نداشته.

4- زمانی که مجیدی موافقت کرد که جایگزین فکری روی نیمکت استقلال شود، با علم به این مساله که تیم را خودش نبسته هدایت آبی ها را پذیرفت. او می توانست لیست بازیکنان تیم را ارزیابی کند و به مدیران استقلال اعلام کند که تعدادی از بازیکنان با دلالی وارد تیم شده اند و با تکیه بر این لیست نمی توان موفقیتی رقم زد. اما زمانی که پذیرفته با همین ترکیب و با همین نفرات هدایت استقلال را بر عهده بگیرد، سزاوار نیست که پس از عدم نتیجه گیری، آبروی بازیکنانش را حراج کند. ضمن اینکه در زمان بازگشت مجیدی به استقلال او در مصاحبه ای گفت: من اعتقاد دارم استقلال پرمهره ترین تیم ایران است. بازیکنان بسیار خوبی داریم که تشنه موفقیت در دور برگشت لیگ برتر و جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا هستند.

5- اگر مجیدی اعتقاد دارد تعدادی از بازیکنانش در حد و اندازه های نام استقلال نیستند و از کانالهای غیرفنی مانند دلالی و ... وارد تیم شده اند، می تواند در خفا آنها را از تیم کنار گذاشته و یا به آنها بازی ندهد نه این که با این اطلاق کلی، بذر بی اعتمادی را در تیم بپاشد و هر کس از خودش بپرسد منظور مربی تیم از بازیکن دلالی شده کیست؟

دیدگاه تان را بنویسید