در گفت وگو با جی پلاس مطرح شد

چرا هیچ فیلمی از دربی معروف شش تایی سال 52 وجود ندارد؟

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس درباره زدن 6 گل به استقلال در دربی 52 توضیحاتی را بیان کرد.

لینک کوتاه کپی شد

گروه ورزشی جی پلاس، دربی 52 که با برتری 6 گل به نفع سرخپوشان پایتخت به پایان رسیده بود همچنان در اذهان اهالی فوتبال وجود دارد و باعث کری خوانی بین هواداران پرسپولیس و استقلال شده است. حسین کلانی یکی از بازیکنان پرسپولیس است که در این دربی حضور داشته و حتی گل هم زده است.

حسین کلانی پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس در گفت وگو با جی پلاس، درباره شرایط سرخابی‌ها در آستانه دربی پایتخت اظهار کرد: من شرایط روحی، روانی و جسمانی  2 تیم را در تمرینات ندیده ام تا در این باره توضیح بدهم. البته تیم های استقلال و پرسپولیس 2 ستون فوتبال کشورمان هستند و آنها سعی می کنند زمانی که با هم بازی دارند در شرایط روحی و روانی خوبی باشند.

او ادامه داد: اگر مسائلی پیش بیاید و بازیکنان یکی از این 2 تیم از لحاظ  آمادگی و روحی وروانی خللی برایشان به وجود بیاید در آن صورت آن تیم ضربه پذیر است. آماده ترین تیم هم در زمان حضور در بازی ممکن است بازیکنش براساس اتفاقی نتواند بازی کند. مربیان و بازیکنان 2 تیم هم نمی توانند پیش بینی کنند که بازی را می برند اما آنها امیدوارند برنده این بازی باشند. هدف هر بازیکنی موفقیت تیمش است و ان شا الله که موفق شوند.

کلانی درباره پیش بینی خود از نتیجه این مسابقه بیان کرد: به طور حتم پرسپولیس برنده این بازی می شود چون پرسپولیس بهترین تیم ایران و آسیا است. اگر حواشی و مشکلات برای پرسپولیس درست نکنند، تیمی جلوی سرخپوشان  نمی تواند مقاومت کند. اگر در بازی امروز بدشانسی برای پرسپولیس به وجود نیاید به موفقیت دست می یابد. با این حال نباید این را فراموش کنیم که به هیچ وجه نمی توانیم پیش بینی کنیم اما امیدوارم پرسپولیس در این بازی موفق شود و درواقع من به خاطر علاقه خودم پرسپولیس را برنده پیش بینی می کنم.

پیشکسوت پرسپولیس درباره  دربی 52 که پرسپولیس 6 گل به استقلال زد، گفت: می دانستیم اختلاف ما با استقلال( تاج سابق) 6 گل نبود و خیلی از این اتفاقات در دنیا هم رخ داده است و تیم ملی برزیل از تیم ملی آلمان در جام جهانی 7 گل خورد و تیم منچستر یونایتد هم 6 گل به تیم رم در لیگ اروپا زد. این نتایج خارج از تصور همگان بود و شرایط روحی و روانی تیم ممکن است باعث اتفاقات عجیبی شود. دوستان ما در تیم تاج سابق می گفتند که چند روز قبل از بازی مشکلات روحی و روانی داشتند و ما هم در شرایط خوبی بودیم و در نهایت از وضعیت خوب خود استفاده کردیم و 6 گل به ثمر رساندیم.

او درباره اینکه تصویری از دربی 6 تایی ها وجود ندارد، تصریح کرد:  بارها گفتیم که در آن زمان مسابقات  جام جهانی کشتی در ایران برگزار می شد و تلویزیون ایران آن زمان یک واحد سیار داشت که مسابقات کشتی را پوشش می داد. کشتی ورزش اول مملکت ما بود به خاطر همین تلویزیون با دستگاه های سیار خود  به ورزشگاه برگزاری مسابقات جام جهانی کشتی رفت. به هر حال دوربینی نبود تا از بازی پرسپولیس و استقلال فیلم بگیرد اما بعضی از افراد با دوربین شخصی خود یکی ، دو صحنه بازی را فیلمبرداری کرده بودند که چند تا گل ها نشان دادند. من یادم است که خودم گل اول بازی را در دربی زدم که صحنه این گل را فیلمبرداری کردند. بازی به صورت کامل فیلمبرداری نشده است. گزارش دربی 52 در آرشیو برخی از روزنامه ها از جمله کیهان و  اطلاعات وجود دارد.

دیدگاه تان را بنویسید