life

فدراسیون جهانی جودو در رای جدید خود جودوی ایران را تا شهریور ۱۴۰۲ تعلیق کرد.

جی پلاس، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو در رای جدید خود، جودوی ایران را به مدت ۴ سال (از سپتامبر ۲۰۱۹ تا سپتامبر ۲۰۲۳) به مدت ۴ سال از حضور در کلیه رویدادهای بین المللی به دلیل عدم رویارویی جودوکاران ایران مقابل حریفانی از رژیم اشغالگر قدس محروم کرد.

کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو مدعی شده عدم رویارویی جودوکاران ایران مقابل حریفان این رژیم غاصب به صورت سازمان یافته و با هماهنگی وزارت ورزش و کمیته المپیک ایران بوده است.

جودوی ایران پیش از این به صورت نامحدود از حضور در میادین بین المللی محروم شده بود اما دادگاه CAS پس از یک سال و نیم از گذشت محدومیت ایران رای به ابطال آن داد و پرونده را بار دیگر به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ارجاع داد تا فدراسیون جهانی جودو مدت زمانی را برای محرومیت ایران در نظر بگیرد.

بر اساس رای جدید جودوی ایران از ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ تا ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ از حضور در کلیه رویدادهای بین المللی محروم شده است.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو مطابق بند 121 بیانیه هیئت داوران دادگاه حکمیت در ورزش (CAS)، شدت تخطی‌های صورت گرفته از سوی فدراسیون جودو ایران را به شرح زیر برجسته می‌نماید:

از نظر هیئت داوران، پرونده کنونی مربوط به رویدادی که صرفاً یک مرتبه رخ داده باشد نیست بلکه دربرگیرنده یک رویه است که در آن از ورزشکاران خواسته می‌شود که قبل از آنکه حتی به مرحله‌ای برسند که مجبور به رویارویی با یک حریف اسرائیلی شوند، ببازند تا از این طریق دلیل حقیقی آن از فدراسیون جهانی و عموم مردم پنهان بماند. علاوه بر آن، این موضوع دخالت مشترک کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران، وزارت ورزش جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران را ثابت کرده که به وضوح نمایانگر یک رویه سازماندهی شده است.

در نهایت این رویه، تخطی از اصولی است که در اوج اهمیت قرار دارند چرا که آنها اصول بنیادی المپیکی بودن است، همانگونه که در منشور المپیک آمده است. در نتیجه، هیئت داوران به این نتیجه رسیده‌  که تخلفات صورت گرفته توسط طرف فرجام‌خواه (فدراسیون جودو ایران) بدون شک مصداق «تخطی جدی از مفهوم ماده 28.1 اساسنامه فدراسیون جهانی جودو » است و متعاقب آن، طرف فرجام‌خواه می‌تواند به صورت معتبر مورد محرومیت و اخراج قرار بگیرد. توصیه هیئت داوران CAS برای بازگرداندن پرونده به کمیسیون انضباطی فدراسیون جهانی جودو اجرا شد و کمیسیون انضباطی هم صرفاً بر اساس آیین نامه انضباطی فدراسیون جهانی جودو اقدام به تعیین مجازات متناسب کرده است.

به این ترتیب کمیسیون انضباطی فدراسیون جهانی جودو اعلام می‌کند که عضویت فدراسیون جودو ایران و سازمان‌های تابعه در فدراسیون جهانی جودو به صورت موقت و به مدت 4 سال از 18 سپتامبر 2019 تا 17 سپتامبر 2023 (26 شهریور 1402) تعلیق می‌شود. فدراسیون جهانی جودو به دفاع از ارزش‌های بنیادی و حقوق اعضایش ادامه می‌دهد.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1507613
ارسال نظر