ناراحتی ایرانی ها از میزبانی بحرین در خبرگزاری فرانسه

تصمیم بحث برانگیز AFC در دادن میزبانی به بحرین با ناراحتی ایرانی ها همراه شد که بازتاب گسترده ای در رسانه‌ها داشته است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، کنفدراسیون فوتبال آسیا روز جمعه کشورهای میزبان بازی‌های انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ و جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ را اعلام کرد. طبق اطلاعیه AFC کشورهای چین، کویت، بحرین، عربستان، قطر، ژاپن، امارات و کره جنوبی به عنوان میزبان‌های بازی‌های باقیمانده از گروه‌های هشت گانه انتخاب شدند.

ایسنا نوشت: بعد از این انتخاب مهدی طارمی مهاجم پورتو و د اگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نارضایتی خودشان را از تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا ابراز داشتند. طارمی گرمای هوا و شرایط نامساعد را به عنوان دلیل نارضایتی برشمرد و سرمربی ایران نیز انتخاب بحرین را فرمالیته دانست که از قبل برنامه ریزی شده بود. 

لوموند و خبرگزاری فرانسه به ناراحتی ایرانی ها از این تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداختند و ژاپن تایمز نیز در گزارشی مفصل به این موضوع اشاره کرده است که تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا تا چه حد باعث عصبانیت و نارضایتی ایرانی ها شده است.

این رسانه نوشت: بار دیگر شاهد تصمیمی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا هستیم که اعتراض های زیادی را به پا داشته و علاوه بر فدراسیون فوتبال اردن،  جامعه فوتبال ایران نیز نسبت به آن نگران است. بر این اساس تیم ملی فوتبال ایران باید در بحرین دیدارهای خود را در دور برگشت انجام دهد.

ایران در حالی به عنوان مهمان باید به کشور بحرین برود که در این صورت تنها در دیدار برابر کامبوج به عنوان میزبان در ورزشگاه آزادی به میدان رفت و در بقیه دیدارها مهمان بود.

 

دیدگاه تان را بنویسید