sport

جی پلاس

پاسخ منفی علی کریمی به مناظره تلویزیونی نشان از فراست و تیزهوشی ستاره سابق تیم ملی فوتبال ایران دارد، چرا که او به خوبی از روند ممیزی در سازمان صداوسیما آگاه است.

گروه ورزشی جی پلاس؛ برگزاری مناظره بین رقبای انتخاباتی در ریاست فدراسیون فوتبال می توانست یکی از جذاب ترین نمایش هایی باشد که تمام فوتبال دوستان را پای تلویزیون بکشاند. با صراحت لهجه ای که همگان از علی کریمی سراغ دارند و خاطره ای که از حضور همزمانش با ساکت در برنامه نود بر جای گذاشت، در نگاه اول تصور می شد که کریمی نسبت به این مناظره واکنش مثبت داشته باشد و از آن به عنوان فرصتی برای افشای برخی ناملایمات فوتبال در دوره های اخیر استفاده کند اما کریمی در نامه به صداوسیما به این درخواست جواب منفی داد. جوابی که نکات ریزی در آن نهفته است.

در بخشی از پاسخ کریمی آمده است: ... اکنون حضور در یک برنامه تلویزیونی ضبط شده تلویزیونی را به صلاح نمی دانم. عبارت ضبط شده آشکارا به این معناست که کریمی نسبت به پخش تمام صحبت هایش اطمینان ندارد و از آن جایی که می داند در برنامه غیرزنده امکان حذف و تقطیع سخنانش وجود دارد، ترجیح داده در این برنامه حاضر نشود. به عبارت دیگر کریمی می داند اگر صحبت هایش به شکل انتخابی پخش شود، حرف نزدنش از صحبت کردنش بهتر است. احتمالا می توان نتیجه گرفت که اگر مناظره به شکل زنده انجام می شد، کریمی پاسخ متفاوتی داشت.

البته برنامه فوتبال برتر با اجرای میثاقی به شکل زنده روی آنتن می رود، اما احتمالا دست اندرکاران قصد داشته اند بخش مناظره را در قالب یک آیتم ضبط شده پخش کنند. چرا که اگر مناظره کنندگان به شکل زنده در برنامه حاضر می شدند کریمی از لفظ ضبط شده برای آن استفاده نمی کرد. ضمن این که در توانمندی مجری برنامه برای کنترل چنین مناظره سنگین و پرچالشی روی آنتن زنده تردید وجود دارد.

کریمی در بخش دیگری از پاسخ خود عنوان کرده است: صداوسیما سال ها فرصت داشته تا با بررسی وضعیت فوتبال کشور و [...] نقش خود را به عنوان رسانه در جهت بهبود فوتبال کشور ایفا کند.

شماره هشت فوتبال ایران در این بخش از نامه، عملا نیت و انگیزه صداوسیما از برگزاری این مناظره را زیر سوال برده است. او معتقد است که اگر صداوسیما واقعا به فکر حل مشکلات فوتبال بود، در طی این سالها می توانست به شکل موثر به ناهنجاری های آن ورود کند.

کریمی در بخش پایانی بیانیه اش اشاره کرده که عدم حضور او به معنای ترس و سکوت نیست و از کانال های دیگری صحبت هایش را مطرح خواهد کرد و این مساله تاکید مجدد بر عدم اعتماد به رسانه ملی است نه ترس از روبرو شدن با سایر رقیبان.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1497861
ارسال نظر

موضوعات داغ