sport

ایمون زاید مهاجم اسبق پرسپولیس می‌گوید: من بازی‌های پرسپولیس را ندیدم اما می‌دانم که در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا تا فینال رفتند و با این حال در ایران هیچ حریفی ندارند و امیدوارم در دربی هم برنده باشند.

جی پلاس، اگر از پرسپولیسی‌ها بپرسید خاطره‌انگیزترین دربی که به یاد دارید کدام است؟ درصد زیادی بازی معروف دربی ۷۴ را به خاطر می‌آورند. جایی که ایمون زاید با زدن سه گل بازی باخته را برای پرسپولیس ۱۰ نفره به برد تبدیل کرد. بعد از گذشت حدود ۹ سال هنوز هم مردم گل‌های ایمون زاید را مرور می‌کنند که برای خود بازیکن هم جالب است. مهاجم ایرلندی سابق پرسپولیس باز هم قبل از دربی برای استقلالی‌ها کری خواند و با پخش گل‌هایش پرسپولیسی بودن خود را به رخ کشید. خبر ورزشی نوشت: همین خاطره بازی‌های او باعث شد تا سراغ زاید برویم و با او گفت‌وگو کنیم.

برای دربی روزشماری می‌کردی تا فیلم گل‌هایی که زدی را باز هم نمایش دهی؟

باور کنید من حتی بعضی روزها از نتایج بازی پرسپولیس هم باخبر نمی‌شوم اما نزدیک دربی که می‌شود از طریق اینستاگرام و منتشر شدن گل‌هایم توسط هواداران متوجه می‌شوم که دربی نزدیک است. ارزش این گل‌ها را آن لحظه نمی‌دانستم اما بعد از بازی فهمیدم من نماینده همه آن هواداران بودم و یکی از شیرین‌ترین لحظات زندگی من بود که می‌شود با زیباترین لحظات زندگی خانوادگی‌ام مقایسه کنم.

پیام ایرانی‌ها که برای تو می‌فرستند را چطور دنبال می‌کنی؟

هواداران پرسپولیس همیشه به من لطف دارند و سعی می‌کنم حتی با کمک دوستانم جواب آنها را به فارسی بدهم. خاطرات خوبی از ایران دارم و امیدوارم روزی در هر پستی که می‌شود به پرسپولیس بازگردم.

قبل از ورود به زمین دنیزلی به تو حرف خاصی زد؟

دستورات تاکتیکی که همه مربیان می‌دهند. به نظر می‌رسید یک چیزی در دفاع استقلال دیده بود و می‌گفت در نزدیک‌ترین حالت به دروازه استقلال جاگیری کنم.

دنیزلی می‌دانست با ورود تو نتیجه بازی تغییر می‌کند؟

روی سکوها همه ناامید بودند اما دنیزلی و من امیدوار بودیم و اگر او هم ناامید بود اصلاً تعویض تهاجمی نمی‌کرد ولی فکر نمی‌کردیم بازی را برنده شویم. هنوز هم که گل دوم و سوم را می‌بینم درکش برایم سخت است چطور به آن خوبی سر زدم یا چرخشم روی گل سوم فوق‌العاده بود.

برنده دربی چه تیمی است؟

من بازی‌های پرسپولیس را ندیدم اما می‌دانم که در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا تا فینال رفتند و با این حال در ایران هیچ حریفی ندارند و امیدوارم در دربی هم برنده باشند.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1491201
ارسال نظر

موضوعات داغ