sport

جی پلاس

ستاره ایرانی تیم فوتبال پورتو با درخشش مستمر در تیمش روز به روز گرانقیمت تر می شود و در حال حاضر 9 میلیون یورو قیمت گذاری شده است.

گروه ورزشی جی پلاس؛ از روزهای پرحاشیه مهدی طارمی در مستطیل سبز روزهای زیادی نمی گذرد. روزهایی که گمان می شد این پسر مستعد بوشهری همانند بسیاری از استعدادهای دیده شده و نشده پا در مسیر غلطی که امثال صادقیان گذاشته اند، می گذارد و به قهقرای فوتبال می رود. طارمی اما به موقع بیدار شد و با بازگشت به مسیر صحیح و حالا دومین فوتبالیست گرانقیمت ایران است.

سایت ترانسفرمارکت ارزش طارمی را 9 میلیون یورو تخمین زده است که او را پس از سردار آزمون (20میلیون) در رده دوم گرانقیمت ترین بازیکنان ایرانی قرار می دهد. این در حالی است که رقم درنظر گرفته شده برای طارمی تا همین چند ماه پیش به 3 میلیون یورو هم نمی رسید اما الماس بوشهری با درخشش در ترکیب پورتو در عرض 4-5 ماه سه برابر ارزش پیدا کرده است.

البته آخرین تخمین سایت ترانسفرمارکت مربوط به مرداد امسال است و احتمالا در قیمت گذاری بعدی با توجه به درخششی که با تیم صاحب نام پرتغالی داشته، ارزش بسیار بیشتری خواهد داشت و این نشان می دهد که پورتو خرید کاملا موفقی داشته است.

آمار و ارقام مربوط به طارمی نشان می دهد که او قابلیت چند برابر گران شدن را نیز دارد. او در حال حاضر 27 مین بازیکن گرانقیمت لیگ پرتغال است، اما مسلما 26 بازیکن بهتر از او در این لیگ نیستند و این نشان می دهد طارمی جای گران تر شدن هم دارد! همچنین آمار نشان می دهد که او با وجود این که ستاره بی چون و چرای این روزهای پورتوست، نهمین بازیکن گران این تیم به شمار می رود و در صورت ادامه درخشش با این تیم می تواند جزو دو سه بازیکن گران این تیم باشد.

طارمی در بین هم سن و ساله ایش( تمام بازیکنان متولد 1992) در رده 69 قرار دارد. در پست بازی اش یعنی سانترفوروارد نیز  121 مین بازیکن گران دنیاست.

ستاره بوشهری فوتبال پرتغال در طی پنج سال اخیر یعنی آخرین باری که برای پرسپولیس بازی کرد افزایش قیمت 50 برابری داشته که در نوع خود یک رکورد به شمار می رود. او در آخرین دیدار تیمش موفق شد دو گل به ثمر برساند و یک پنالتی بگیرد.

 

این مطلب برایم مفید است
156 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1491041
ارسال نظر

نظرات شما
 • رضامیمندی

  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹

  حلال اسون حلاله حلال شیر پسری

 • ر

  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹

  دمت گرم پرچم ایران را بالا ببر

 • احمد

  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹

  اگه پنالتی هنر است، طارمی پیکاسوست

 • ناشناس

  یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹

  موفق باشی🥰

 • محمد امین آرمان زاده

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  عالی

 • حبیب

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  عالی

 • ناشناس

  دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹

  طارمی گرون نشده پول بی ارزش شده

 • Banoghshng

  سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹

  خخخ خسته نباشی😂

 • ممم

  سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹

  عالی هستی ایران‌ و سرافراز کن

 • ناشناس

  سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹

  طارمی چیکار میکنه ماشاالله طارمی

موضوعات داغ