sport

یادداشت جی پلاس

تصمیم بحث برانگیز کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص محرومیت عیسی آل کثیر در کمتر از یک ساعت مانده به بازی نیمه نهایی، با واکنش های تندی رو به رو شد و حالا کار به جایی رسیده که یک خبرنگار عربستانی هم منتقد این رای است.

گروه ورزشی جی پلاس، شبنم روحی؛ عیسی آل کثیر در لیگ قهرمانان آسیا برخلاف تصورها عملکرد قابل قبولی برای پرسپولیس داشت و به مهره ارزشمند قرمزهای پایتخت تبدیل شد تا جایی که همه هواداران چشم انتظار درخشش و گلزنی او برابر النصر در نیمه نهایی بودند.

در این میان سانسور خوشحالی بعد از گل حساس او به السد در داخل ایران خبرساز شد اما این پایان حواشی عجیب این بازیکن نبود و حالا کمتر از سه ساعت مانده به بازی پرسپولیس و النصر عربستان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، AFC این مهاجم را به علت شادی توهین آمیز بعد از گلزنی برابر پاختاکور 6 ماه از هرگونه فعالیت ورزشی محروم کرد!

در روزهای اخیر که برخی حتی از داخل ایران خوشحالی او را توهین آمیز می دانستند و سعی کردند با کامنت های پرشمار کنفدراسیون فوتبال آسیا را برای محرومیت آل کثیر مجاب کنند کمتر کسی تصور می کرد که این کنفدراسیون در نهایت تسلیم این خواسته ها شود.

این اتفاق در حالی رخ داد که آل کثیر نه تنها با لباس پرسپولیس بلکه در زمان حضورش در صنعت نفت آبادان هم این خوشحالی را انجام می داد و علت آن را هم برادرزاده اش عنوان کرد که چشمان کوچکی دارد. با وجود اینکه تیم پرسپولیس توضیحات لازم در خصوص خوشحالی های آل کثیر را به AFC ارائه داده است اما به نظر می رسد آن ها مجاب نشده اند و پرسپولیس باید نیمه نهایی را بدون مهاجم تاثیرگذار خود به میدان برود.

تصمیم AFC وقتی بحث برانگیزتر می شود که این کنفدراسیون خوشحالی بعد از گل این بازیکن برابر السد را هم دید و کاملا مشابه با همان شادی بود که او بعد از گلزنی برابر پاختاکور انجام داد اما هیچ واکنشی نداشت!

دیگر نمی توان از دلارهای نفتی، نفوذ عربستان و ... صحبت کرد و تنها نقد نسبت به مدیران ایرانی است که هیچ گاه نتوانستند جایگاهی در کنفدراسیون فوتبال آسیا داشته باشند که بتوانند در مواقع حساس برای فوتبال ایران تاثیر داشته باشند.

حالا عیسی آل کثیر که در این ماجرا بی گناه است گرفتار عجیب ترین اتفاق دوران فوتبالی خود و حتی فوتبال ایران شده اما شاید اگر قرار بود مسئولی برای ماندن در سمت خود آسمان را به زمین بیاورد این کار را انجام می داد اما برای آل کثیر کاری از هیچ مدیری بر نمی آید!

این مطلب برایم مفید است
12 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1474286
ارسال نظر