sport

وزیر ورزش و جوانان امروز به عنوان رئیس هیات امنا موزه ورزش، المپیک و پارالمپیک معرفی شد.

به گزارش جی پلاس، نخستین نشست هیات امنا موزه ملی ورزش، المپیک، پارالمپیک صبح امروز با حضور  مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پیروز حناچی شهردار تهران، سیدرضا صالحی امیری ریاست کمیته ملی المپیک، محمود خسروی وفا ریاست کمیته پارالمپیک، طاهره طاهریان نائب رییس بانوان کمیته ملی المپیک، کیکاوس سعیدی سرپرست دبیر کلی کمیته ملی المپیک، حسن رنگرز مشاور رییس کمیته ملی المپیک و مدیر موزه ملی ورزش و سایر اعضا در محل کمیته ملی المپیک تشکیل شد.

در ابتدای این نشست، صالحی امیری با نام بردن از موزه ملی ورزش به عنوان یک سرمایه ملی  پایدار، مستمر و دائمی گفت: موزه ملی ورزش محصول وفاق، وحدت و انسجام در نهادهای رده اول ورزش کشور بوده و امیدواریم این هم فکری و هم نوایی در وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک  ادامه یابد.

وی افزود: در هیات امنا این موزه خوشبختانه توانستیم از دو وزیر ورزش و جوانان و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنین شهردار تهران بهره ببریم که می تواند اتفاقی بسیار ارزنده و تاثیرگذار در مسیر اعتلای کیفی و محتوایی موزه ملی ورزش تلقی شود. همچنین با مشورت با وزیر ورزش و جوانان، حسن رنگرز قهرمان با سابقه و خوشنام ورزش کشور برای مدیریت این موزه انتخاب شد که امیدواریم با  بهره گیری از این مجموعه دلسوز، شایسته و سایر همکاران عضو هیات امنا موزه ملی ورزش، بتوانیم این موزه را به یکی از بهترین موزه های کشور و منطقه تبدیل کنیم، موزه ای که بتواند نسل جوان کشور را با تاریخچه ارزشمند ورزش کشورمان آشنا ساخته و انگیزه لازم را در این نسل برای افتخارآفرینی در صحنه ورزش کشور ایجاد نماید.

صالحی امیری در ادامه خاطرنشان کرد: موزه ملی ورزش ثبت ملی شده و بر اساس مفاد  اساسنامه موزه ملی ورزش، هیات امنا موزه، تنها مرجع صلاحیت دار در رابطه با ارتقا کیفی، کمی و اداره آن خواهد بود.

وی در ادامه سخنان خود همچنین  پیشنهاد داد که وزیر ورزش به عنوان ریاست هیات امنا انتخاب شود که مورد تایید همه حاضرین قرار گرفت همچنین بر اساس تایید اعضا حاضر در نشست  فوق، حسن رنگرز نیز به عنوان دبیر هیات امنا موزه ملی ورزش، المپیک و پارالمپیک  انتخاب شد.

در ادامه  جلسه وزیر ورزش و جوانان  نیز طی سخنانی عنوان کرد: ایده راه اندازی موزه ملی ورزش کشورمان  نزدیک به سه دهه است که مطرح شده بود اما اگر اراده و جدیت صالحی امیری ریاست کمیته ملی المپیک نبود باز هم ما در کشورمان فاقد موزه ملی ورزش بودیم. با افتتاح این موزه بسیاری از قهرمانان و افتخار آفرینان ورزش کشورمان به آرزوی خود در جهت ثبت و نگهداری افتخارات ورزشی خود رسیدند.

در ادامه اولین نشست هیات امنا موزه ملی ورزش شهردار تهران  نیز پیشنهاد داد که فراخوانی از هنرمندان صاحب نظر و متخصص در امور هنری مرتبط  با موزه ملی ورزش انجام شود تا این افراد در قالب یک مسابقه در جهت طراحی ساختمان جدید موزه ملی ورزش المپیک و پارالمپیک طرحهای غنی و زیباشناسانه خود را ارائه دهند که این  پیشنهاد نیز  مورد توافق همه حاضرین گرفت.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 1285041 منبع: سایت کمیته ملی المپیک
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ