داوود میرباقری: مساعدت‌های رئیسی در حرکت کاروان "سلمان فارسی" بسیار تاثیر داشت

کارگردان سریال «سلمان فارسی» نوشت: نگاه فرهنگی آیت‌الله رئیسی و مساعدت‌های دولت ایشان، تاثیر زیادی در حرکت رو به جلوی کاروان سلمان فارسی داشت.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش جماران؛ سید محمدداوود میرباقری شامگاه دوشنبه ۳۱ اردیبهشت در پیامی که به صورت اختصاصی در اختیار ایرنا گذاشت، نوشت: انا لله و انا الیه راجعون؛ خبر درگذشت شهادت‌گونه رییس جمهور و همراهان عزیز او تاثر عمیقی در قلوب یکایک همکارانم در پروژه سریال سلمان فارسی به وجود آورد درحالی که امید داشتیم یکی از بینندگان آن باشد.

وی افزود: از خداوند بزرگ همنشینی این سید بزرگوار با حضرت سلمان مسالت کرده و به نمایندگی از پروژه، این فقدان را تسلیت و تعزیت می گویم.

آیت الله شهید سید ابراهیم رئیسی دوشنبه، ۱۶ مرداد سال گذشته از نمایشگاه دستاوردهای رسانه ملی بازدید کرد و در ادامه به تماشای سکانس‌هایی از سریال «سلمان فارسی» و همچنین تجهیزات فنی، لباس و سایر بخش های آن به کارگردانی داوود میرباقری نشست و حسین طاهری تهیه‌کننده سریال از آخرین روند تولید جزییاتی ارائه کرد. آن روز رئیسی گفته بود که در آینده نزدیک سری به پشت صحنه این سریال می زند.

سریال سلمان فارسی محصول مرکز سیما فیلم سازمان صدا و سیماست. این سریال در سه فصل دوران ایران ساسانی، امپراتوری بیزانس و حجاز صدر اسلام به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اکرم(ص) می پردازد.

تاکنون بازیگرانی همچون فرهاد اصلانی، علیرضا شجاع نوری، داریوش فرهنگ، محمدرضا هدایتی، بهناز توکلی، احترام برومند، رامونا شاه، علی دهکردی، مرحوم چنگیز جلیلوند، مهدی فقیه، محمدجواد جعفرپور، علیرضا مهران، چند بازیگر خارجی از ارمنستان، یونان، مراکش و تونس و حدود هزار و ۵۰۰ بازیگر تئاتر و بومی جلوی دوربین این سریال رفته‌اند.

سریال سلمان فارسی در ۶۰ قسمت و از سال ۱۴۰۵ پخش خواهد شد. فیلمبرداری سریال «سلمان فارسی» به کارگردانی داوود میرباقری ادامه دارد. ساخت این سریال که به زندگی و زمانه یار ایرانی پیامبر اسلام(ص) می پردازد، از نیمه تابستان سال گذشته به بخش ایران باستان رسید. ساخت این سریال به سفارش سیما فیلم و توسط زلال فیلم ساخته می شود.

 

دیدگاه تان را بنویسید