بیشترین تشویق ایستاده "کن ۲۰۲۴" برای کدام فیلم بود؟

فیلمساز فرانسوی با فیلم موزیکال خود، بیشترین تشویق ایستاده کن ۲۰۲۴ تا به این جای کار را از آن خود کرد.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش جماران؛ به نقل از ورایتی، «امیلیا پرز» یک درام موزیکال اسپانیایی زبان با بازی زویی سالدانا، سلنا گومز و کارلا سوفیا گاسکون، بیشترین تشویق ایستاده جشنواره فیلم کن امسال را به دست آورد.

در حالی که حاضران در کاخ جشنواره ایستاده و به مدت ۹ دقیقه کامل دست زدند و با سرو صدا و سوت این فیلم را تشویق کردند، سلنا گومز بازیگر این فیلم اشک می‌ریخت.

در این فیلم که سازنده‌اش اودیار برنده نخل طلای کن است، سالدانا در نقش ریتا وکیلی بازی می‌کند، که شرکتش بیشتر تمایل دارد به جنایتکاران کمک کند تا به دنبال عدالت باشد و درصدد است تا به رهبر مخوف یک کارتل مکزیکی کمک کند تا برای فرار از قانون دست به تغییرات بزرگ بزند. اودیار از این فیلم به عنوان یک «لیبرتو اپرا در چهار پرده» یاد کرد که بازیگران برای پیشبرد داستان، ترانه می‌خوانند.

پیش از نمایش فیلم کلمان دوکول، آدریانا پاز، راچیدا داتی، سلنا گومز، ادگار رامیرز، ژاک اودیارد، زویی سالدانا و کارلا سوفیا گاسکون در فرش قرمز «امیلیا پرز» در هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم کن شرکت کردند.

ژاک اودیار به طور منظم در جشنواره فیلم کن حضور دارد. وی که سال ۲۰۱۵ برای «دیفان» برنده نخل طلا شد، با اولین فیلمش با عنوان «ببینید که چطور فرو می‌افتند» در سال ۱۹۹۴ به هفته منتقدان جشنواره کن راه یافت و برنده سه جایزه سزار از جمله بهترین اثر اول شد. این فیلمساز فرانسوی در مجموع ۶ فیلم از جمله «پیامبر»، «زنگار و استخوان»، «المپیادها» و اکنون «امیلیا پرز» را در بخش رقابتی اصلی جشنواره کن داشته است.

فیلم قبلی وی «پاریس، منطقه ۱۳» سال ۲۰۲۱ در جشنواره کن اکران شد. اودیارد پیش از این اولین کارگردانی انگلیسی زبان خود را با «برادران سیسترز» با بازی خواکین فینیکس، جیک جیلنهال و جان سی ریلی ساخت که در ونیز جایزه بهترین کارگردانی را برد. وی سال ۲۰۱۵ با فیلم «دیپان» برنده نخل طلای کن شد و با «یک پیامبر» که در آن طاهر رحیم نقش‌آفرینی کرد، برنده بفتا شد و نامزدی اسکار را کسب کرد.

شخصیت اصلی فیلم جدید او که نام فیلم هم از او گرفته شده، از فصلی از رمان «گوش بده» بوریس رازون در سال ۲۰۱۸ الهام گرفته شده و برای نخستین بار اودیار نوشتن فیلمنامه فیلمی را به تنهایی انجام داده است و توماس بیدگین که نویسنده مشترک چندین فیلم اودیار بود، به عنوان همکار خلاق در این فیلم حضور داشت.

فیلمبرداری ابتدا قرار بود در مکانی در مکزیک انجام شود اما به جای آن به استودیویی در نزدیک پاریس منتقل شد زیرا اودیار معتقد بود محیط استودیو به او توانایی می دهد تا تولید فرم بیشتری داشته باشد.

سالدانا اولین بار با فیلم «پیوندهای خونی» محصول گیوم کانه در سال ۲۰۱۳ در جشنواره کن حضور داشت و گومز سال ۲۰۱۹ با فیلم «مردگان نمی‌میرند» جیم جارموش به جشنواره رفته بود.

«امیلیا پرز» در کنار فیلم «شاگرد» علی عباسی درباره دونالد ترامپ و «آخرین دختر نمایشگر» با بازی پاملا اندرسون، از پرسروصداترین فیلم‌های امسال کن در بازار جهانی هستند.

 

دیدگاه تان را بنویسید