کمک ۳۱۵ هزار دلاری سینماگران برای غزه

حراجی «سینما برای غزه» که توسط گروهی از فیلم‌سازان زن و روزنامه‌نگاران سینما راه‌اندازی شده، با موفقیت، بیش از ۳۱۵ هزار دلار برای ارائه کمک‌های پزشکی به مردم غزه جمع‌آوری کرده است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، این حراجی که توسط افراد سرشناسی چون «تیلدا سوینتون»، «واکین فینیکس»، «اسپایک لی» و «گیرمو دل تورو» حمایت شده است، حدود ۳۱۶۷۷۸ دلار (۲۵۴۲۹۷ پوند) برای تامین کمک‌های پزشکی برای فلسطینیان جمع آوری کرده است.

پیش از این «جاناتان گلیزر» فیلمساز انگلیسی که امسال با فیلم «منطقه مورد علاقه» موفق به کسب اسکار بهترین فیلم بین‌المللی شد، ۷ پوستر امضا شده از فیلم «منطقه مورد علاقه» و مجموعه‌ای پوسترها از فیلم قبلی‌اش «زیر پوست» را برای فروش به این حراجی اهدا کرده است.

طبق اعلام هالیوود ریپورتر، جمع آوری کمک مالی توسط «جولیا جکمن» و «هلن سیمونز» فیلمسازان بریتانیایی و روزنامه‌نگارانی شامل «هانا فلینت»، «لیلا لطیف» و «سوفی مونکس کافمن» سازماندهی شده است.

در بیانیه برگزارکنندگان این حراجی آمده است: «ما معتقدیم هنر و سیاست به‌طور جدایی ناپذیری پیوند خورده‌اند و در گفتار و عمل برای کمک به کسانی که در سرتاسر سرزمین‌های اشغالی فلسطین در معرض وحشت‌های وصف ناپذیری قرار گرفته‌اند، فراخوانده شده‌ایم. "سینما برای غزه" فضایی پرشور و فراگیر برای جمع‌آوری کمک‌های مالی است که با سخاوت مردمی از همه گوشه‌های صنعت فیلم شکل گرفته و تا زمانی که فلسطینی‌ها توسط اسرائیل با مصونیت از مجازات مورد حمله قرار می‌گیرند، بیکار نخواهند ایستاد».

 

دیدگاه تان را بنویسید