انتشار ۲ کتاب برای بچه‌ها

ترجمه «انجمن دارکوب‌ها» نوشته جولی آندرسون و «آلبوم‌ آزمایشگاه» نوشته آویسا شرفی برای بچه‌ها منتشر شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، کتاب «انجمن دارکوب‌ها» نوشته جولی آندرسون با تصویرگری گیلیا اُورسِتی با ترجمه فاطمه سیارپور در ۳۶ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و بهای ۹۲هزار تومان  برای کودکان بالای ۷ سال در انتشارات میچکا راهی بازار کتاب شده است.

در معرفی این کتاب آمده است:  وین و ویلا دارکوب‌هایی هستند که با هم در شادی و سلامتی زندگی می‌کنند و رابطه خوبی با هم دارند. اما اتفاقی برایشان رخ می‌دهد که هر چه تلاش می‌کنند نمی‌توانند آن را حل کنند.

حتی سعی می‌کنند طبیعت را هم به کمک بگیرند که متاسفانه از دست او هم کاری برنمی‌آید. به همین دلیل …

اگر می‌خواهید کودک‌تان با مفاهیمی مانند کار گروهی، کار داوطلبانه، کار دسته‌جمعی، نهادسازی، پیگیری خواسته‌های جمعی، انسان‌دوستی و از این دست مسائل آشنا شود، انجمن دارکوب‌ها گزینه مناسبی است که به کودکان ضرورت تشکیل انجمن‌ها، شوراها، اتحادیه‌ها و غیره را در قالب داستانی شیرین و روایتی پرپیچ‌وخم نشان می‌دهد.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: «آیا وین و ویلا می‌توانند مشکل بزرگ‌شان را حل کنند؟ راه‌حل‌هایشان چیست؟

آیا کمک خواستن از دیگران هم می‌تواند یک راه‌حل باشد؟

چگونه باید از دیگران کمک خواست؟

«همیاری» باید از کودکی آموخته شود.

انتشار ۲ کتاب برای بچه‌ها

 همچنین کتاب «آلبوم آزمایشگاه» از مجموعه «وقتی ما نیستیم» نوشته آویسا شرفی با تصویرگری مجتبی حیدرپناه در ۳۶ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۷۵ هزار تومان برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال در انتشارات یادشده منتشر شده است.

  در معرفی این کتاب آمده است: نویسنده در آغاز شخصیت‌هایش را با زبانی طنز معرفی کرده  و بعد که وارد متن داستان می‌شوید می‌فهمید که چقدر این شخصیت‌ها و اتفاقاتی که برای آن‌ها رقم می‌خورد می‌توانند واقعی باشند.

آن‌ها فقط وسایل یک آزمایشگاه نیستند. کودکان بازیگوش و شادی هستند که هرکدام به شکلی خاص در مجموعه حضور پیدا می‌کنند.

از طریق آن‌ها می‌شود کاملاً وارد فضای یک مدرسه شد. بله درست است که ما با یک داستان فانتزی سروکار داریم اما شخصیت‌ها و حال و هوای داستان آن‌قدر واقعی هستند که بتوانید تصور کنید در یک مدرسه حضور دارید.

در نوشته پشت جلد کتاب هم می‌خوانیم: خودش هم خبر نداشت چقدر دلش برای آبا و اجدادش تنگ شده؛ برای آن پاره‌های استخوان و مفصل‌های پوسیده. اما مگر اسکلت‌ها قلب دارند؟

اسکلت آزمایشگاه که بدجوری احساساتی شده و قربان‌صدقه‌ قوم و خویش‌هایش می‌رود.

حالا چطوری از آن‌ها دل بکند؟

انتشار ۲ کتاب برای بچه‌ها

دیدگاه تان را بنویسید