«عثمان طه» به عنوان چهره قرآنی سال انتخاب شد

شیخ «عثمان حسین طه» معروف به «عثمان طه» کاتب معروف قرآن کریم است که قرآن کتابت شده توسط وی چند دهه است که در کشورمان چاپ می‌شود و بی‌تردید بیشترین چاپ قرآن در سال‌های اخیر با خط این کاتب قرآن کریم است.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس- آستان مقدس حسینی در کربلا «عثمان طه»، خوشنویس مشهور را به عنوان چهره قرآنی سال در کربلا انتخاب و به او نشان افتخار اهدا کرد

ایکنا نوشت: شیخ حسن المنصوری، مشاور دبیرکل آستان حسینی در امور قرآنی گفت: در ادامه رویکرد تجلیل از صاحبان تجربه و تخصص در عرصه خدمت به قرآن کریم، رایزنی امور قرآنی آستان مقدس حسینی(ع) برای سومین سال متوالی در برنامه انتخاب شخصیت سال قرآنی، دکتر عثمان طه(۹۰ ساله)، خوشنویس معروف را که در طول چند دهه‌ تلاش‌های بسیاری در زمینه کتابت قرآن کریم انجام داده و نسخه خطی قرآن او در میان صدها میلیون مسلمان در سراسر جهان دست به دست می‌شود، به عنوان چهره قرآنی امسال معرفی کرده است.

المنصوری افزود: خبر انتخاب این شخصیت به هنگام دیدار با این خوشنویس در اقامتگاه ایشان در مدینه منوره به وی اعلام شد و با اهدای نشان افتخاری که آستان حسینی(ع) در مراسم بزرگداشت روز جهانی قرآن کریم به قرآن‌پژوهان برجسته تقدیم می‌کند از ایشان تجلیل شد.

عثمان طه، خوشنویس نیز با تشکر از دست‌اندرکارانی که در انتخاب وی به عنوان چهره قرآنی سال، نقش داشتند، ابراز تمایل کرد که در صورت بهبود وضعیت سلامتی خود به عراق سفر کند. وی همچنین تأثیر مثبت خوشنویسی هاشم البغدادی، استاد خوشنویس فقید عراقی، را ستود.

گفتنی است آستان مقدس حسینی(ع) سال گذشته دکتر «فاضل السامرایی» را به پاس زحمات دانشگاهی در حوزه پژوهش علمی قرآن کریم به عنوان چهره سال برگزید.

 

دیدگاه تان را بنویسید