نوازنده هلندی پیانو سرانجام به ایران می‌آید

نیکولاس فن‌پوکه که قرار بود در سال ۱۴۰۰ به سی‌وهفتمین جشنواره موسیقی فجر بیاید اما ابتلا به کرونا سفرش را لغو کرد، امسال اما به سی‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر می‌رسد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ نیکولاس فن‌پوکه قرار است، چهارشنبه ۲۵ بهمن ساعت ۲۱:۳۰ در تالار رودکی روی صحنه برود و یک رسیتال پیانو داشته باشد.

گفته می‌شود که از این پیانیست هلندی به عنوان یکی از استعدادهای برتر پیانیست هلند یاد می‌شود. درحقیقت در نقدهایی که نسبت به کار او منتشر شده، اجراهای او را هیجان‌انگیز و آثار ضبط شده‌اش را تحسین برانگیز خوانده‌اند.

او رتبه اول را در مسابقه بین‌المللی پیانوی Steinway و جایزه از نگاه تماشاگران مسابقه پیانوی Princes Christina در سال ۲۰۰۶ کسب کرده و همچنین برنده جایزه بهترین تفسیر اثری از باخ در مسابقه پیانو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۰۹ شده است.

فن‌پوکه در سال ۲۰۱۰ در مسابقه ملی پیانو YPF جایزه برتر رده سنی خود را دریافت کرد.

او به عنوان سولیست در اکثر سالن‌های کنسرت برجسته هلند روی صحنه رفته است و کنسرت‌هایی در آلمان، فرانسه، سوئیس، جمهوری چک، بلغارستان، یونان، کانادا، انگلستان و ایالات متحده آمریکا برگزار کرده است.

نیکلاس در ۱۳ سالگی نخستین حضور خود را در Concertgebouw (یکی از سالن‌های مهم کنسرت آمستردام) به هم رساند و در ۱۴ سالگی اولین کنسرت خود را با ارکستر جوانان هلند برگزار کرد. اجرای پیانوی او در رادیو و تلویزیون هلند پخش شده است.

نیکلاس علاوه بر یک نوازنده سُلو، یک گروه‌نواز بسیار پرشور است. او با نوازندگان برجسته‌ای مانند کریستیان بور، کالین کار، گادفرید هوگوین، ژان کلود واندن آیندن و گروه‌هایی مانند کوارتت «روبنس» اجرا کرده است.

این نوازنده به همراه خواهرش، الا فن‌پوکه که نوازنده ویلنسل است، جشنواره موسیقی مجلسی آمستردام را راه‌اندازی کرده است.

 

دیدگاه تان را بنویسید