سینمای ایران میزبان ۱۷۲ هزار مخاطب شد

سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت در مجموع میزبان ۱۷۲ هزار مخاطب شد که توانست بیش از ۷ میلیارد بفروشد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت در مجموع میزبان ۱۷۲ هزار مخاطب بود که توانست ۷ میلیارد و ۶۱۷ میلیون و ۸۱۹ هزار فروش داشته باشد؛ این آمار نسبت به هفته گشته روند نزولی  شدن مخاطبان سینما و فروش بلیط فیلم‌ها را نشان می‌دهد.

همزمان به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم الحرام فیلم‌های کمدی در دهه اول این ماه اکران نشدند که این امر منجر به کاهش شدید مخاطبان سینما شد. در ادامه با اتمام دهه اول ماه محرم الحرام فیلم‌های کمدی مجدد به چرخه اکران بازگشتند و توانستند آمار نسبتا خوبی از فروش فیلم‌های سینمایی را ثبت کنند.

فیلم کمدی «فسیل» به تهیه‌کنندگی سید ابراهیم عامریان و کارگردانی کریم امینی از ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ روی پرده سینما‌های سراسر کشور است که  در این روز‌ها همچنان پرمخاطب‌ترین فیلم سینما است. «فسیل» این هفته با فروش ۵۳ هزار بلیط به ارزش ۲ میلیارد و  ۳۲۱ میلیون تومان در صدر جدول فروش سینما‌ها قرار گرفت.

«فسیل» روایتگر داستان یک خواننده، پیش از انقلاب است که سعی می‌کند خودش را به شاه نزدیک کند و افتخار و موقعیتی برای خود دست و پا کند، اما از بد روزگار، او به مدت ده سال به کما می‌رود و در دوره پیروزی انقلاب اسلامی به هوش می‌آید.

فیلم سینمایی «شهر هرت» کاری از کریم امینی امینی است که با فروش ۲۹ هزار بلیط سینما توانست یک میلیارد و ۵۲۸ میلیون تومان بفروشد و در رتبه دوم جدول فروش سینما‌ها قرار گیرد.

«شهر هرت» به موضوع مفاسد اقتصادی مرتبط است. در شهر هرت عده‌ای اختلاسگر با کار‌های خلاف و سوءاستفاده‌هایی که انجام می‌دهند باعث می‌شوند عده‌ای در مضیقه قرار بگیرند و زندگی برایشان دشوار شود.

فیلم سینمایی «کت چرمی» کاری از حسین میرزامحمدی که از  ۱۷ خرداد روی پرده سینما‌ها رفته است با فروش ۲۹ هزار بلیط به ارزش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در رتبه سوم جدول فروش سینما‌ها قرار گرفت.

«کت چرمی» در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر به اکران در امد و از جهت متفاوت بودن موضوع خود توانست جوایز متععدی را در این جشنواره کسب کند. این فیلم روایتگر داستان تلخ خرید و فروش مواد است.

فیلم سینمایی «سه کام حبس» به کارگردانی سامان سالور که از ۲۸ فروردین وارد چرخه اکران سینما‌ها شد، این هفته توانست با فروش ۱۲ هزار بلیط سینما، ۵۴۱ میلیون تومان فروش داشته باشد و در رتبه چهارم جدول فروش سینما‌ها قرار گیرد.

فیلم سینمایی «مصلحت» به کارگردانی حسین دارابی که پس از سه سال وقفه اکران، از  ۱۷ خرداد روی پرده سینما‌ها رفته است با فروش ۱۰ هزار بلیط به ارزش ۴۱۷ میلیون تومان در رتبه پنجم فروش گیشه قرار دارد.  

این فیلم سینمایی پس از سه سال رفع توقیف شد و در ابتدای اکران خود سر و صدای بسیاری از جهت نحوه تبلیغات خود ایجاد کرد، اما در نتیجه توانست اکران نسبتا موفقی داشته باشد و در چند هفته صدر نشین گیشه سینما شود

 

دیدگاه تان را بنویسید