هادی مرزبان نمایشنامه علی نصیریان را اجرا می‌کند

هادی مرزبان از اجرای نمایشنامه «بنگاه تئاترال» نوشته علی نصیریان خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ این کارگردان تئاتر که پیش از این هم همین نمایشنامه را اجرا کرده است، درباره اجرای دوباره آن گفت: این روزها مشغول تمرین و آماده‌سازی نمایش «بنگاه تئاترال» هستیم و تاکنون حضور مجید مظفری، فرزانه کابلی، داود فتحعلی‌بیگی، علی فتحعلی، سامان تیرانداز و آیه قبادیان در این نمایش قطعی شده و قرار است چند بازیگر دیگر نیز به گروه ما بپیوندند.

ایسنا نوشت؛ او با اشاره به حال و هوای این نمایش که اثری تخت‌حوضی است، اضافه کرد: اولین بار حدود ۴۵ سال پیش این نمایشنامه با کارگردانی خود آقای نصیریان برای اولین بار اجرا شد. ایشان علاوه بر اینکه بازیگری چیره‌دست است، در زمینه نمایش‌های سنتی تحقیقات مفصلی دارد. این نمایشنامه‌اش هم یک کار تخت حوضی است ولی در اجرای قبلی هم گفتم ما داریم یکسری از بازیگران تخت حوضی را بازی می‌کنیم.

به گفته او، قرار است این نمایش بعد از ماه محرم و صفر روی صحنه برود.

مرزبان با اشاره به اجرای قبلی این نمایشنامه یادآوری کرد: پیش از این حدود ۱۰۰ اجرا از این نمایشنامه را در دو سالن تئاتر روی صحنه بردیم و هر بار با استقبال تماشاگران مواجه شدیم. به همین دلیل اجرای دوباره آن از طرف یکی از سالن‌های تئاتر مطرح شد.

این کارگردان که پیش از این قصد داشت نمایش «نوبت دیوانگی» نوشته پرویز زاهدی را در تالار وحدت روی صحنه بیاورد، درباره وضعیت اجرای آن توضیح داد: هنوز تکلیف اجرای این نمایش مشخص نشده و از طرف دیگر گروه من علاقه‌مند به کار بودند، بنابراین دیدم فعلا باید کار دیگری دست بگیرم تا اینکه پیشنهاد اجرای نمایش «بنگاه تئاترال» مطرح شد و حالا مشغول آماده‌سازی آن هستیم.

در اجرای این اثر نمایشی، آزیتا خرمی، مهری آسایش و شهرزاد پورفرد به عنوان دستیار کارگردان با هادی مرزبان همکاری می‌کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید