رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان از توقیف بیش از 200 موتور سیکلت در پیاده راه های همدان خبر داد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: در طرح پلیس راهور که در پیاده راه‌های همدان اجرا می‌شود، بیش از ۲۰۰ دستگاه موتورسیکلت توقیف شد و بیش از ۱۶۰۰ مورد اعمال قانون داشته‌ایم.

سرهنگ علی فکری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: حدود سه هفته از اجرای این طرح می‌گذرد و پلیس راهور در این مدت وظیفه خود را صددرصد انجام داده است اما باید دستگاه‌های مربوطه مانند شهرداری، پلیس و شورای شهر هم پای کار بیایند تا طرح موفق شود.

وی توضیح داد: با توجه به اینکه کوچه‌ها و خیابان‌های منشعب زیادی به خیابان بوعلی و میدان امام(ره) وجود دارد، کنترل ورودی همه کوچه‌ها، پس کوچه‌ها، معبرهای فرعی و اصلی توسط پلیس سخت است، علاوه بر این هیچ پارکینگی در آن اطراف وجود ندارد که مردم موتورسیکلت‌ها را پارک کنند.

فکری ادامه داد: اگر قصد کنترل و وارد نشدن موتورسیکلت به پیاده‌راه‌ها را داریم باید شهرداری کوچه‌ها را با موانع فیزیکی مسدود کند و اجازه تردد موتورسیکلت داده نشود همچنین مبادی ورودی شش خیابان افرادی مستقر کند که اجازه ورود موتورسیکلت را ندهند. 

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان با تأکید بر اینکه باید از وقوع تخلف پیشگیری کنیم، بیان کرد: اگر پیشگیری اتفاق بیفتد نیاز به برخورد قهری نیست بنابراین دستگاه‌های ذیربط باید فکر اساسی در این مورد بکنند.

وی با بیان اینکه طرح راهور همچنان در پیاده راه‌ها اجرا می‌شود، اظهار کرد: ساعاتی به علت خستگی عوامل خلأ در اجرای طرح به وجود می‌آید که در آن ساعات تردد موتورسواران با دوربین کنترل و اعمال قانون می‌شوند.

فکری درباره اتفاقی که دیروز در جاده قدیم عباس آباد افتاده بود هم توضیح داد: ساعت ۶ صبح دیروز -دوشنبه ۱۰ تیرماه- یک‌ دستگاه خاور به گودال سقوط کرده و واژگون شده بود که با تلاش اورژانس و آتش نشانی راننده و سرنشین به بیمارستان منتقل شدند و متأسفانه خاور خسارت زیادی دیده است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کلمات کلیدی توقیف متور سیکلت
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.