مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان از مرگ کارگر ۴۳ ساله در یکی از روستاهای شهر همدان بر اثر ریزش آوار خبر داد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با اعلام خبر مرگ کارگر ۴۳ ساله در یکی از روستاهای شهر همدان بر اثر ریزش آوار، گفت: با رعایت نکات ایمنی می‌توان این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

به گزارش جماران، دکتر ارتین کمالی گفت: روز گذشته -یکشنبه ۸ تیرماه- در روستای ابرو یک کارگر ۴۳ ساله مشغول تخریب یک دیوار قدیمی بوده که دیوار ریزش کرده و بر سرش آوار می شود و در دم جان می بازد.

وی مطرح کرد: در دو ماهه ابتدای سال ۹۸ چهار مرد و در مدت مشابه امسال یک مرد بر اثر حادثه کار جان خود را از دست داده اند که این نشان از کاهش ۷۵ درصدی متوفیان ناشی از حوادث کار دارد. 

کمالی با بیان اینکه در سال ۹۷ در مجموع ۳۸ مرد بر اثر حوادث ناشی از کار جان باختند، افزود: متوفیان حادثه کار در سال ۹۸، ۳۶ مرد بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۷، کاهش ۵.۲ درصدی داشته است.

وی در ادامه گریزی به آمار مصدومان حادثه کار زد و اظهار کرد: در دو ماهه نخست سال ۹۹، ۶۲ مرد و در مدت مشابه سال ۹۸، سه زن و ۶۹ مرد در مجموع ۷۲ نفر بر اثر حوادث ناشی از کار دچار مصدومیت شده اند که آمار نشان از کاهش ۱۳.۸ درصدی مصدومیت دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان با بیان اینکه سال ۹۷، ۱۰ زن و ۴۲۵ مرد در مجموع ۴۳۵ نفر در حادثه کار مصدوم شدند، ادامه داد: تعداد مصدومان حوادث ناشی از کار سال ۹۸، ۱۷ زن و ۴۸۳ مرد در مجموع ۵۰۰ نفر است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته آن، ۱۴.۹ درصد افزایش را نشان می دهد.

وی حوادث کار را از دو منظر تشریح کرد و گفت: برخی از افراد پیش از بروز سانحه به علت بیماری از جمله سکته قلبی جان باخته سپس دچار سانحه کار می‌شوند که در معاینات پزشکی این موضوع رصد و مشخص می‌شود.

کمالی سقوط از بلندی، اصابت جسم سخت، سوختگی و کمبود اکسیژن را از مهمترین عوامل فوت ناشی از حوادث کار عنوان کرد و یادآور شد: با رعایت نکات ایمنی می‌توان این حوادث را تا حد قابل توجهی کاهش داد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.