محمد طوماسی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: به منظور جلوگیری از کلاهبرداری‌های اینترنتی و فیشینگ، تمامی تراکنش‌های بانکی که بی نیاز از کارت بانکی فیزیکی هستند حتی خرید شارژ و پرداخت قبوض از ابتدای دیماه نیازمند رمز دوم یکبار مصرف هستند.

وی با بیان اینکه اجباری شدن استفاده از رمز دوم یکبار مصرف پس از چندین بار وقفه در نهایت از ابتدای دیماه عملیاتی می شود اظهارداشت: رشد فیشینگ و کلاهبرداری‌های اینترنتی در سال‌های اخیر موجب وارد شدن خسارات هنگفتی به عده‌ای از مردم شده و این وضعیت استفاده از رمزهای یکبار مصرف را اجتناب ناپذیر کرده است.

رییس اداره امور شعب بانک ملی استان همدان افزود: بر اساس دستور بانک مرکزی از ابتدای دی ماه رمز دوم ثابت غیرفعال می شود بنابراین  از تمامی شهروندان درخواست می شود با مراجعه به پایگاه های اینترنتی بانک ها یا شعب بانکی نسبت به فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف کارت بانکی خود اقدام نمایند.

طوماسی همچنین از بسیج تمامی امکانات و پرسنل این بانک جهت فعالسازی رمز دوم یکبار مصرف خبر داد و اظهار داشت: تمامی شعب بانک ملی این استان در ساعات اداری و همچنین شعب اصلی شهرستان ها و شعب منتخب به صورت کشیک همه روزه تا ساعت ۱۸ آماده نصب و راه اندازی رمز دوم یکبار مصرف برای مراجعه کنندگان هستند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.